Latvijā apstiprināta trešā saslimšana ar «Covid-19»

Latvijā apstiprināta trešā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19", liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) paziņojums vietnē "Twitter".

SPKC informē, ka trešais ar "Covid-19" saslimušais ir ģimenes loceklis sievietei, kurai saslimšana laboratoriski apstiprināta svētdien, 8. martā, no rīta. Noprotams, ka abi bijuši Itālijā un Latvijā atgriezušies sestdien, 7. martā, ar "airBaltic" reisu no Milānas. 

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs Latvijas Radio teica, ka abi pacienti, kam "Covid-19" konstatēts šodien, lidmašīnā sēdējuši blakus. Pašlaik abiem slimība norit viegli.

SPKC pārstāvis Jurijs PerevoščikovsDace Simanoviča
SPKC pārstāvis norādīja arī, ka nekādi papildu pasākumi nav nepieciešami. Epidemiologi ir sazinājušies un snieguši rekomendācijas visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri lidoja ar reisu no Milānas un bija vienā lidmašīnā ar sasirgušajām personām. Tāpat informēti ekipāžas locekļi, kam arī ieteikta 14 dienu "mājas karantīna".

 

KONTEKSTS:

Svētdien Latvijā apstiprināts otrs saslimšanas gadījums ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19". Saslimusī ir sieviete, kura sestdien, 7. martā, atgriezusies no aptuveni nedēļu ilga slēpošanas brauciena Itālijā. Viņa kopā ar tūristu grupu uzturējusies Červinjas kalnu kūrortā Itālijas ziemeļos netālu no Šveices robežas. Sieviete inficējusies Itālijā un mājās atgriezusies jau slima. Sieviete svētdien hospitalizēta – ārstējas Infektoloģijas centrā.

Kopumā reisā Milāna-Rīga (numurs BT630) lidoja 39 pasažieri. 25 pasažieri bija no Latvijas, pārējie – no citām valstīm. Visus 25 pasažierus no Latvijas SPKC epidemiologi atzinuši par tuvām kontaktpersonām, kam būtu jāievēro "mājas karantīna", jo reiss nebija pilns un sēdvietas lidmašīnā tika mainītas. SPKC neizslēdza, ka ar "Covid-19" varētu saslimt citi tūristi, kas ceļojumā atradās kopā ar saslimušo.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti