Latvijā apstiprināta otrā saslimšana ar «Covid-19»

Latvijā apstiprināts otrs saslimšanas gadījums ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību "Covid-19". Mediķi informē, ka saslimusī ir sieviete, kura sestdien, 7. martā, atgriezusies no slēpošanas brauciena Itālijā. Speciālisti ir kategoriski un mudina cilvēkus nedoties uz valstīm, kurās konstatēta "Covid-19" epidēmija.

ĪSUMĀ:

  • Ar "Covid-19" saslimusi sieviete, kura sestdien atgriezās no kalnu kūrorta Ziemeļitālijā.
  • Kūrortā sieviete uzturējusies aptuveni nedēļu kopā ar tūristu grupu no Latvijas.
  • Tā Latvijā atgriezusies vakar pa dienu ar reisu BT630 Milāna-Rīga.
  • Šajā reisā bija kopumā 39 pasažieri, tostarp 25 no Latvijas.
  • SPKC: visiem pasažieriem 14 dienas jāuzturas "mājas karantīnā" ģimenes ārsta uzraudzībā.
  • SPKC neizslēdz, ka ar "Covid-19" varētu saslimt vēl kāds šī reisa pasažieris.
  • SPKC stingri iesaka nebraukt uz infekcijas skartajām teritorijām, tostarp Itāliju. 
  • Ņemot vērā "Covid-19" izplatību Eiropā, pirmdien sasaukta Krīzes vadības padomes sēde.

Inficējusies ceļojumā Ziemeļitālijā

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs preses konferencē klāstīja, ka ar "Covid-19" saslimusī sieviete no 29. februāra līdz 7. martam bijusi ceļojumā Itālijā kopā ar tūristu grupu.

Tā uzturējusies Červinjas kalnu kūrortā Itālijas ziemeļos netālu no Šveices robežas. Sestdien, 7. martā, pa dienu grupa ar reisu Milāna-Rīga atgriezusies Latvijā. Reisa numurs BT630.

Latvijā apstiprināta otrā saslimšana ar «Covid-19»Zane Mače
Sieviete inficējusies Itālijā un mājās atgriezusies jau slima. Viņa dzīvo Pierīgā, un mājās no lidostas sieviete ar diviem ģimenes locekļiem devusies ar privāto automašīnu.

 

Pēc atgriešanās mājās sieviete sestdien, 7. martā, vakarā izsaukusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādi, kas paņēmusi analīzes, kas vēlāk izrādījušās pozitīvas. Svētdien, 8. martā, sieviete hospitalizēta – nogādāta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infektoloģijas centrā.

SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs Jānis Ramāns
"Smagos gadījumos hospitalizē, vieglos gadījumos ārstē mājās, bet šorīt tomēr pieņemts lēmums par hospitalizāciju," Latvijas Radio teica Perevoščikovs.

 

"Mājas karantīnā" jābūt visiem pasažieriem

Kopumā šajā reisā Milāna-Rīga lidoja 39 pasažieri. Viņi visi ir apzināti, un epidemiologi sāk brīdināt cilvēkus par saslimšanas risku. 25 pasažieri bija no Latvijas, pārējie – no citām valstīm. Tā kā visus 25 pasažierus no Latvijas SPKC epidemiologi atzinuši par tuvām kontaktpersonām, viņiem 14 dienas būtu jāuzturas "mājas karantīnā" un jābūt ģimenes ārsta uzraudzībā. Parādoties slimības simptomiem, jāzvana pa tālruni 113, sacīja SPKC pārstāvis. 

Šoreiz "mājas karantīna" noteikta visiem 25 pasažieriem no Latvijas, jo reiss nebija pilns un sēdvietas lidmašīnā tika mainītas, kā arī tūristu grupa kalnu kūrortā kopā pavadīja laiku jau pirms lidošanas mājup. Nevar izslēgt, ka arī citiem tūristiem, kas ceļojumā atradās kopā ar saslimušo, neparādīsies saslimšanas simptomi.

"(..) Jo šeit ir ļoti iespējams, ka varētu būt arī citi gadījumi, it sevišķi tiem tūristu grupas locekļiem, kuri pavadīja šo laiku kalnu kūrortā kopā," sacīja Perevoščikovs.

NMPD direktore Liene Cipule atgādināja, ka slimības simptomi ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums. Riska grupā ir cilvēki gados un cilvēki, kuri sirgst ar kādām hroniskam slimībām.

Pēdējās diennakts laikā veikti 22 laboratoriskie izmeklējumi ar aizdomām uz "Covid-19", no tiem – viens pozitīvs, pārējie negatīvi. Kopumā kopš Latvijā veic testēšanu izdarīti 222 izmeklējumi, divi pozitīvi, pārējie negatīvi.

Iesaka nebraukt uz skartajām teritorijām

SPKC pārstāvis atzīmēja: tā kā situācija Itālijā strauji pasliktinās – valstī ar "Covid-19" saslimuši 5883 cilvēki, miruši 234 cilvēki, noteikti jauni ierobežojumi – "mēs ļoti stingri iesakām nebraukt uz infekcijas skartajām teritorijām". 

"Iemesli varētu būt ne tikai saistīti ar to, ka ir liels inficēšanas risks, bet arī saistīts ar to, ka varētu būt grūtības ar izbraukšanu, ja karantīnas pasākumi skars jaunas pilsētas un jaunas teritorijas, situācijai attīstoties," teica SPKC pārstāvis.

Pēc viņa teiktā, par infekcijas skartajām teritorijām līdz ar Itāliju noteiktas arī Ķīna, Singapūra, Japāna, Dienvidkoreja un Irāna.

Ņemot vērā "Covid-19" izplatību Eiropā, Latvijā rosināts sasaukt Krīzes vadības padomes sēdi, piebilda Perevoščikovs.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pirmdien, 9. martā, plkst. 17 ir sasaucis Krīzes vadības padomes sēdi. Tā sasaukta, ņemot vērā situācijas attīstību ar koronavīrusa "Covid-19" izplatību Eiropā un lemtu par turpmāko rīcību, informēja Ministru kabineta preses sekretāre Sabīne Spurķe.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Pasaules Veselības Organizācija (PVO) saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.  

PVO paziņojusi, ka inficēšanās gadījumu skaits pasaulē ar koronavīrusu pārsniedzis 100 000. Vīrusa izraisīto komplikāciju dēļ miruši vairāk nekā 3 000 cilvēku. Lielākā daļa Ķīnā. Ārpus Ķīnas visvairāk cilvēku miruši Itālijā – līdz sestdienai, 7. martam, gandrīz 200. Itālijā līdz šim reģistrēti 4 500 saslimšanu. Vairāk ir tikai Ķīnā, Dienvidkorejā un Irānā.

Saslimšanas ar jauno koronavīrusu patlaban reģistrētas jau vairāk nekā 90 valstīs. "Covid-19" pirmo reizi konstatēja arī Latvijā 2. martā. Saslimusi bija kāda Rīgas iedzīvotāja pēc atgriešanās no ceļojuma Itālijas reģionā, kur ir koronavīrusa uzliesmojums. Pēc tam sieviete nogādāta LIC. Kopā ar viņu tika hospitalizēts arī bērns, kuram konstatēta saslimšana, taču tā nav "Covid-19".

Savukārt dienu vēlāk hospitalizētā paciente no slimnīca izrakstīta, jo viņas veselības stāvoklis uzlabojies un ļauj turpināt atlabšanu mājās. Turklāt atkārtotās analīzes koronavīrusa klātbūtni organismā vairs neuzrādīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti