Cilvēkiem ar atkarību problēmām būs pieejams atbalsta tālrunis

6. maijā darbu uzsāks konsultatīvais tālrunis iedzīvotājiem 67037333, kas paredzēts cilvēkiem, kuriem nepieciešams atbalsts atkarības problēmu risināšanā, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

SPKC atzina, ka atkarību izraisošo vielu lietošana ir plaši izplatīta problēma Latvijā. 2023. gadā ikdienā kādu tabakas vai nikotīnu saturošu izstrādājumu lietoja teju trešā daļa iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Savukārt pēc reģistrētā absolūtā alkohola patēriņa uz vienu 15 gadus vecu vai vecāku iedzīvotāju Latvija ieņem pirmo vietu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas valstu vidū. Pieaugoša tendence novērojama arī attiecībā uz narkotiku pamēģināšanu.

Tālruņa mērķis ir nodrošināt anonīmu psiholoģisku palīdzību, motivēt un atbalstīt iedzīvotājus savu vai līdzcilvēku paradumu maiņā. Tāpat varēs saņemt informāciju par pieejamajiem  resursiem un pakalpojumiem atkarības ārstēšanā.  

Iedzīvotājus konsultēs smēķēšanas atmešanā, alkohola, narkotisko vielu lietošanas problēmu risināšanā, azartspēļu spēlēšanas un līdzatkarības jautājumos. 

Pakalpojumu pēc SPKC pasūtījuma nodrošinās veselības centrs "Vivendi", un tas būs pieejams darba dienās no plkst.9 līdz 18. Maksa par zvanu tiks piemērota saskaņā ar zvanītāja lietotā operatora tarifa plāna izmaksām, zvanot uz LMT tīkla tālruņa numuru.  

Plānots, ka pakalpojumu būs pieejams līdz 2025. gada 4. maijam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti