Pašizolācija no trešdienas, 3. jūnija, nebūs vajadzīga, ieceļojot no Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) mājaslapā publicētām valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 15.
Kariņš norādīja, ka valdība turpinās sekot speciālistu ieteikumiem. Viņš uzsvēra, ka pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, kas paredzēta 9. jūnijā, radikālu izmaiņu nebūs. "Covid-19 nekur nav pazudis!" uzsvēra Kariņš.
Premjers pieļāva, ka pēc ārkārtējās situācijas varētu ļaut pulcēties lielākam cilvēku skaitam, nekā atļauts pašlaik. Iepriekš izskanējis, ka ārā varētu atļaut pulcēties līdz 200 cilvēkiem, bet telpās - līdz 50. Šiem cilvēkiem gan obligāti būs jāturpina ievērot divu metru distance.
Kariņš aicināja cilvēkus rūpēties par savu veselību un turpināt ievērot distanci, kā arī mazgāt rokas un sabiedriskajā transportā lietot mutes un deguna aizsegu.
Premjers arī runāja par otrdien valdībā lemto naudas piešķiršanu Covid-19 seku mazināšanai. Viņš jau preses konferencē žurnālistiem stāstīja, ka iepriekšējā ekonomiskajā krīzē Latvija tika aicināta "savilkt jostu", bet tagad realitāte ir citāda - Latvijai ir pieejama nauda, ko aizņemties par zemiem procentiem, jo valsts ir veikusi reformas un starptautiski atzīta kā uzticama. Tas palīdzēs sildīt ekonomiku.
"Rīta panorāmā" Kariņš uzsvēra, ka ieguldījumi notiks divu gadu laikā un to kontrole būs tāda pati, kā jebkuriem citiem budžeta izdevumiem. "Tas ir parastais valdības naudas ieguldīšanas process. Tikai šoreiz ir lielākas naudas summas," norādīja premjers. Viņš uzsvēra, ka vēl tiek gaidīti plāni no ministrijām, kā tieši naudu tērēs.
KONTEKSTS:
Covid-19 ierobežošanai Latvija šā gada marta sākumā nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju un apturēt starptautiskos pasažieru pārvadājumus. Latvijā varēja ielidot ar īpašiem reisiem, bet tad pēc tam bija 14 dienas jāpavada izolācijā mājās. Latvijā ārkārtējā situācija ir spēkā līdz 9. jūnijam.
Valdība vēlāk lēma no 15. maija atļaut starptautiskos pasažieru aviopārvadājumus uz Baltijas valstīm. Pēc tam galamērķu saraksts papildināts arī citām valstīm.
Ministru kabinets otrdien lēma dažādām ministriju iniciatīvām pārdalīt 600 miljonus eiro, no kuriem 103,2 miljoni eiro tiks novirzīti veselības infrastruktūras projektiem. Kopumā valsts atbalsts pasākumiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai sasniedzis 2,1 miljardu eiro.