Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Reģionu apvienības priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta vadītāju Evu Juhņēviču

Juhņēviča: Vakcinācijas pret Covid-19 temps ir nemainīgi zems

Pēdējās nedēļās vakcinācijas temps ir nemainīgi zems, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Viņa norādīja, ka pēdējās nedēļās veikts vidēji līdz 35 000 vakcināciju. Pašlaik dati rāda, ka pagājušajā nedēļā vakcinēti nepilni 31 000 iedzīvotāju. Tā kā dati vēl tiek ievadīti vairākas dienas, Juhņēviča uzskata, ka arī pagājušās nedēļas rādītājs būs ap 35 000, kā ierasts pēdējās nedēļās.

Kopā pašlaik vakcināciju noslēguši gandrīz 47% iedzīvotāju.

Juhņēviča uzsvēra, ka zemo aktivitāti uztver nopietni. Tādēļ nozīmīga ir ģimenes ārstu iesaiste un izbraukuma vakcinācijas turpināšana.

KONTEKSTS:

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" jeb "Janssen", taču "AstraZeneca" vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no 12 gadu vecuma.

Pirmais Covid-19 uzliesmojums Latvijā piedzīvots 2020. gada martā, kad valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, kas beidzās 9. jūnijā, jo vasarā vīrusa izplatība norima. Tomēr rudenī uzliesmojums atsākās, tāpēc valdība noteica otro ārkārtējo situāciju, kas beidzās 2021. gada 6. aprīlī.

Arī šovasar Latvijā ierobežojumu bija mazāk, jo 14 dienu kumulatīvais saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju turējās zem 100 gadījumiem. Cilvēkiem ar Covid-19 sertifikātu pulcēšanās ierobežojumu nav, tomēr arī privātos pasākumos jāuzrauga, vai visiem tie ir. Sertifikāta turētāji kafejnīcās un krogos drīkst sēdēt iekšā. Ēstuvju terasēm atcelts darbalaika ierobežojums, bet veikalos vienlaikus drīkst būt vairāk cilvēku. Cilvēki ar Covid-19 sertifikātu kolektīvos drīkst nevilkt masku, bet iedzīvotājiem bez tā maska jāvelk.

Iepriekš bija iecerēts, ka laikā, kad saslimstības rādītājs pārsniegs 120 gadījumu atzīmi, ierobežojumus nāksies pastiprināt, tomēr valdība lēma to nedarīt, nosakot, ka līdz nākamajam lēmumam spēkā ir līdzšinējie ierobežojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti