Vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas kolektīvos varēs nevilkt sejas maskas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pret Covid-19 vakcinētas vai šo slimību pārslimojušas personas kolektīvos varēs nevilkt sejas maskas arī tad, ja telpā atrodas pret Covid-19 nevakcinēti cilvēki, kuriem savukārt būs pienākums lietot masku. To paredz otrdien, 6. jūlijā, valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Veselības ministrija noteikumu grozījumu anotācijā skaidroja: ņemot vērā to, ka tiek novērota joprojām stabila Covid-19 saslimstības samazināšanās, ir iespējams mazināt piesardzības un drošības pasākumus personām, kas vakcinētas pret Covid-19 vai pārslimojušas.

Ir iespējams atcelt prasību minētajām personām lietot mutes un degunu aizsegus kontrolētos kolektīvos, jo ir pierādīts, ka šīm personām infekcijas izplatības riski ir zemi. 

Masku lietošanu minētajām personām var atcelt darbavietās, amatieru kolektīvos, izglītības iestādēs un tamlīdzīgās iestādēs, kur ir iespējams kontrolēt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu esamību, norādīja VM.

Līdz šim vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas maskas kontrolētos kolektīvos varēja nevilkt tikai gadījumos, ja visi telpā esošie cilvēki ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19.

VM informēja, ka sejas maskas būs jālieto telpās tikai tur, kur ir liela cilvēku drūzmēšanās un nav iespējams ievērot 2 metru distanci, piemēram, sabiedriskajā transportā un citur publiskās vietās ar blīvu cilvēku plūsmu. Savukārt, telpās, kur nebūs cilvēku drūzmēšanās un sejas maskas varēs nevalkāt, obligāti būs jāievēro 2 metru distance.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti