Panorāma

Baltkrievija neļauj sniegt palīdzību uz robežas iestrēgušajiem

Panorāma

Pieaug būvniecības izmaksas. Būvnieki piedāvā indeksēt cenas

Gaidāmi stingrāki pulcēšanās ierobežojumi nevakcinētajiem

Gaidāmi stingrāki pulcēšanās ierobežojumi pret Covid-19 nevakcinētajiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Visticamāk, jau tuvākajās dienās pie veikaliem atgriezīsies garākas rindas un pulcēties drīkstēs mazāks cilvēku skaits. Saslimstības ar Covid-19 rādītāji tuvojas atzīmei, kas liks pastiprināt drošības pasākumus. To paredz jau jūnijā pieņemtie valdības lēmumi epidemioloģiskās drošības noteikumos. Veselības ministrija norādīja, ka pārsvarā prasības kļūs stingrākas tikai tiem, kam nav Covid-19 sertifikāta.

Valdība jūnijā vienojās, ka turpmāk ierobežojumi automātiski mainīsies līdz ar Covid-19 izplatības pieaugumu vai samazināšanos. Tādēļ brīdī, kad Latvijā būs 120 saslimušo uz 100 000 iedzīvotāju divu nedēļu laikā, vairāki ierobežojumi kļūs stingrāki. VM prognozēja, ka šī atzīme tiks sasniegta nākamās nedēļas sākumā.

Ja personām nav Covid-19 sertifikātu, šajā brīdī pulcēties ārpus telpām līdzšinējo 50 cilvēku vietā varēs tikai 20, savukārt telpās līdzšinējo 20 cilvēku vietā varēs pulcēties tikai 10.

Āra kafejnīcās pie viena galdiņa varēs atrasties līdz 10 cilvēkiem līdzšinējo 20 vietā. Atļautais cilvēku skaits tiks samazināts arī daļēji drošos pasākumos, kuros ielaiž ne tikai vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas, bet arī tos, kam ir negatīvs tests.

VM uzsvēra, ka vakcinēto pasākumos prasības stingrākas nekļūs.

"Šajā drošajā līmenī pasākumi un iespējas pulcēties saglabājas visilgāk, un tas arī ir pamata režīms, kādā būtu jāorganizē gan darba, gan cita veida sadzīve," skaidroja VM pārstāvis Oskars Šneiders.

Tomēr neatkarīgi no vakcinētā statusa, iedzīvotājiem jārēķinās, ka var atgriezties rindas pie veikaliem un citiem pakalpojumu sniedzējiem.

Kad kumulatīvais rādītājs pārsniegs 120, tirdzniecības vietām, bibliotēkām, muzejiem un dažādu pakalpojumu sniedzējiem atkal būs jānodrošina, ka uz vienu apmeklētāju ir 25, nevis 15 kvadrātmetru platība.

"Mūsu darbinieki ir gatavi tam, arī apsardzes darbinieki zina, kā rīkoties. Tas, kas būtu jāņem vērā mūsu apmeklētājiem, ja šāda situācija būs, ka rindas pie veikaliem ir iespējamas, ņemot vērā, ka groziņu skaits būs mazāks," sacīja "Rimi" ārējās komunikācijas vadītāja Inga Bite.

Veikalu tīkls "Maxima" tikmēr cer, ka valdība no stingrākām prasībām atteiksies.

"Aicinām piemērot tādu samērības principu un parūpēties par to, lai cilvēkiem tomēr nav jādrūzmējas ārā, it īpaši nākot rudenim un ziemai, jo īpaši vērst uzmanību uz mazā formāta veikaliem, atstājot šos 15 kvadrātmetrus uz vienu pircēju," teica "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

Ekonomikas ministrija rosinājusi platības prasību pagaidām atstāt nemainīgu, taču līdz šim par to vēl nav panākta vienošanās Valsts kancelejas vadītājā Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti