IZM aicina lemt par skolēnu nodarbībām ārtelpās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Nav pieņemams, ka Covid-19 saslimstības ierobežošanai uz spēles tiek likta bērnu un pusaudžu psiholoģiskā veselība, uzskata izglītības ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija). Viņa trešdien, 3. martā, Dziesmu un deju svētku padomes sēdē atgādināja, ka 7.–12. klašu skolēni skolā nav bijuši kopš rudens brīvdienām un vismaz 7.–9. klašu skolēni nekur citur Eiropas Savienībā nav bijuši attālinātās mācībās tik ilgi kā Latvijā.

Izglītības ministre Ilga Šuplinska
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Tādēļ Izglītības ministrija rosinājusi Operatīvās vadības grupai jau šonedēļ pārrunāt priekšlikumu visām klašu grupām atļaut nodarbības ārtelpās līdz 20 bērniem. Formālajā izglītībā līdz piecām nodarbībām nedēļā un neformālajā – līdz divām nodarbībām nedēļā.

"Šobrīd Operatīvās vadības grupa šo priekšlikumu nav skatījusi, jo ir izsludināta trešā viļņa bīstamība, un bailes no tā, ka jelkāda kustība var veicināt papildu saslimšanu, ir spēcīgākas par to, ka uz kārts ir likta pusaudžu un jauniešu psiholoģiskā un mentālā veselība. Man, godīgi sakot, tas nav pieņemams.

Protams, arī 8. martā es aizstāvēšu tieši šo pozīciju. Ļoti ceru, ka kultūras ministrs mani šajā cīņā atbalstīs. Jo es domāju, ka tas ir vienīgais, kas mums būs iespējams līdz pat [mācību] gada beigām," sacīja izglītības ministre.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdienā” sacīja, ka kopumā arodbiedrība atbalstītu nodarbības ārā, ja laika apstākļi to ļauj, taču būtu jāvērtē situāciju ar Covid-19 izplatību konkrētajā pašvaldībā un arī katra pedagoga gatavība to darīt.

Vanaga norādīja, ka arī pedagogi var būt riska grupā vecuma vai saslimšanu dēļ, un, piemēram, ne visiem ir iespējas doties uz darbu ar kājām vai savu transportu un izvairīties no sabiedriskā transporta. Tāpēc jāmeklē katram piemēroti risinājumi.  Taču kopumā LIZDA atbalsta ieceri, jo attālinātās mācības nevar aizvietot klātienes mācības.

KONTEKSTS:

Visi skolēni patlaban mācās attālināti. 7.–12. klašu skolēniem mācības attālināti notiek kopš rudens brīvlaika, 5.–6. klašu skolēniem – kopš 7. decembra, bet 1.–4. klašu skolēniem – kopš 25. janvāra. 

Ministru kabinets sēdē otrdien, 16. februārī, konceptuāli vienojās par "reģionu principu" mācību procesa organizēšanā. Proti, teritorijās, kurās saslimstība ar Covid-19 būs zemāka par noteikto slieksni, vispārizglītojošās izglītības iestādes drīkst mācības notikt klātienē. 

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ir tā iestāde, kas reizi nedēļā – trešdienā – pasaka, kurās pašvaldībās ar zemu Covid-19 saslimstības līmeni skolas  jaunajā nedēļā drīkstēs mācīt bērnus klātienē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti