Panorāma

Epidemioloģiskā situācija uzlabojas

Panorāma

ECT prasa atbrīvot A. Navaļniju

Pašvaldībās ar zemu saslimstību atsāksies mācības klātienē

No pirmdienas pašvaldībās ar zemu Covid-19 saslimstību mācības klātienē atsāks 1.–4.klases

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ministru kabinets sēdē otrdien, 16. februārī, konceptuāli vienojās par "reģionu principu" mācību procesa organizēšanā. Proti, teritorijās, kurās saslimstība ar Covid-19 būs zemāka par noteikto slieksni, vispārizglītojošās izglītības iestādes drīkstēs atsākt mācības klātienē. No pirmdienas, 22. februāra, pašvaldībās ar zemu Covid-19 saslimstību mācības klātienē atsāks 1.– 4.klases.

Valdība konceptuāli piekrita Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumam, ka mācību procesu klātienē var īstenot, nodrošinot epidemioloģiskās drošības prasības un veicot izglītības iestādes klātienē nodarbināto iknedēļas testēšanu. 

Skolām, kuras atsāks mācības klātienē, būs jāveic pastiprināti drošības pasākumi – dezinfekcija, vēdināšana, distancēšanās un masku valkāšana.

Mācības klātienē varētu atsākties, ja uz kārtējās kalendārās nedēļas ceturtdienu 14 dienu vidējais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju konkrētās pašvaldības administratīvajā teritorijā,  kurā atrodas izglītības iestāde, nepārsniedz līdz 200 gadījumus.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vēlējās, lai 1.–3. klašu gadījumā mācības klātienē varētu atsākties, ja pieļaujamais Covid-19 saslimstības rādītājs konkrētajā teritorijā nepārsniedz 400 gadījumus.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) uzsvēra, ka patlaban stāsts ir par sociālemocionālo spriedzi, kas valda sabiedrībā. "Mums ir jānoņem šī sabiedrības spriedze, un tā ir izeja," piebilda Šuplinska. Viņa norādīja: līdz 200 saslimstības gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem ir 20 novados, kur ir 49 skolas, bet saslimstība līdz 400 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem – 36 novados.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!") sacīja, ka Veselības ministrija (VM) ir piekritusi IZM piedāvātajam reģionu principam mācību procesa organizēšanā. Indikatīvi no 1. marta VM ir gatava apspriest drošo pašvaldību sarakstu. Patlaban ir 19 pašvaldības, kur saslimstība ar Covid-19 uz 100 000 iedzīvotājiem ir līdz 200 gadījumi.

Savukārt VM nepiekrita, ka 1.–3. klasēm skolas reģionos būtu jāver vaļā, ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir līdz 400 gadījumi, uzsvēra Pavļuts. 

Ministrs atgādināja, ka valdība iepriekš vienojās par principiem Covid-19 ierobežojumu mazināšanai un pastiprināšanai pēc tā dēvētā luksofora principa. Un jau noteikts, ka mācības klātienē skolā uzsākamas, kad ir "sarkanā gaisma" – augsta riska situācija, kurā 14 dienās reģistrē ne vairāk kā 200 jaunus saslimšanas gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.  

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pēc daudzu viedokļu uzklausīšanas aicināja tomēr konceptuāli vienoties, ka mācības klātienē skolās būtu atsākamas gadījumā, ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir līdz 200, kas jau tāpat esot augsts rādītājs. Ja saslimstība pieaugs, skolās atkal būs jāpāriet uz mācībām neklātienē. Valdība piekrita šim premjera piedāvājumam.

Tāpat Ministru kabinets konceptuāli vienojās šo "reģionu pieeju" mācību procesa organizēšanā skolās 1.–4. klasēm ieviest no nākamās pirmdienas, 22. februāra. Bet nākamajām klasēm šo "reģionu pieeju" varētu iedzīvināt pēc divām nedēļām, tātad no 8. marta, piebilda veselības ministrs.

Pēc aktuālākajiem SPKC datiem, 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju līdz 200 ir 20 pašvaldībās – Alsungas, Cesvaines, Dundagas, Dagdas, Durbes, Ērgļu, Jaunpiebalgas, Ķeguma, Kuldīgas, Lielvārdes, Mērsraga, Naukšēnu, Neretas, Pāvilostas, Rucavas, Rūjienas, Salacgrīvas, Saulkrastu un Skrundas, Vecpiebalgas novados, informē ziņu aģentūra LETA.

VM un IZM līdz ceturtdienai, 18. februārim, vēl jāvienojas par nosacījumu gala versiju.

KONTEKSTS:

Visi skolēni patlaban mācās attālināti. 7.–12. klašu skolēniem mācības attālināti notiek kopš rudens brīvlaika, 5.–6. klašu skolēniem – kopš 7. decembra, bet 1.–4. klašu skolēniem – kopš 25. janvāra. 1.–6. klašu skolēniem par nedēļu pagarināja ziemas brīvlaiku, bet 1.–4. klašu skolēniem – vēl par divām nedēļām, līdz arī jaunāko klašu bērni 25. janvārī atsāka mācības attālināti.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti