Dienas ziņas

Baltkrievijā aiztur protestētājus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Gatavojas jaunajam mācību gadam

Iecavas vidusskolā jaunajā mācību gadā plāno atcelt «kabinetu sistēmu»

Ja epidemioloģiskā situācija nepasliktināsies, jauno mācību gadu skolas varēs uzsākt klātienē, ievērojot Covid-19 ierobežojošos pasākumus. Ministrijas noteiktās vadlīnijas visgrūtāk īstenot lielajām skolām. Iecavas vidusskolā, kas ir lielākā topošajā Bauskas novadā, kabinetu sistēmu plānots atcelt. Tiekot domāts arī par digitālā termometra iegādi, tomēr neskaidrību vēl esot ļoti daudz.

Jaunajā mācību gadā Iecavas vidusskolā zvans uz stundu sauks gandrīz 800 skolēnus, tomēr nekas vairs nebūs kā agrāk. Arī zvans vairs nebūs visiem  kopīgs. Lai dažādu klašu skolēni pēc iespējas mazāk satiktos gaiteņos, stundu saraksts tiek veidots četrās grupās.

"Starpbrīži mums būs ļoti īsi. Tā kā skolotāji ies pie bērniem pasniegt stundas, jāpāriet būs tikai skolotājiem. Bērni visu dienu uzturas kabinetā, un skolotājiem ir jāveido dinamiskās pauzes divu stundu laikā.

Protams, būs desmit minūšu starpbrīdis, vai ar klasi bērni iziet ārā daļu no stundas un kādā brīdī strādā starpbrīža laikā, jo zvanu saraksti atšķirsies un skolotājiem būs jāskatās," stāstīja Iecavas vidusskolas direktores vietniece Daiga Skuja.

Kabinetos, kas pēc katras klases tiks dezinficēti, notiks tikai atsevišķi mācību priekšmeti, kā, piemēram, mūzika, ķīmija vai fizika. Savukārt pusdienām būšot atvēlēti četri starpbrīži, un turpmāk tās tiks ēstas skolas zālē.

Pašreiz tiekot apsvērta arī doma iegādāties digitālos termometrus, bet īstas skaidrības nav, kur un kā izolēt bērnus, ja parādās saslimšanas pazīmes.

"Daudzi jautājumi vēl pašlaik ir diezgan neskaidri, jo ir dotas tikai norādes no Izglītības un zinātnes ministrijas, viss ir uzlikts uz pašvaldībām. Pašvaldībai kopā ar izglītības iestādēm pašiem ir jārisina, un situācija visās izglītības iestādēs nav vienāda. Arī Iecavas novadā – mēs esam skola ar 780 bērniem, bet blakus ir skola ar 200 bērniem, tā kā situācijas būs pilnīgi atšķirīgas," stāstīja Skuja.

Uzrunātie iecavnieki teica, ka ierobežojumi Covid-19 dēļ esot saprotami, bet galvenais, lai mācības atkal notiktu klātienē Ja epidemioloģiskā situācija nepasliktināsies, mācības klātienē plānots uzsākt visās Latvijas skolās. Lielākajās Pierīgas skolās gan tiekot apsvērta arī iespēja 7.-12. klašu skolēniem vismaz dažas dienas nedēļā mācīties arī attālināti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti