Lielajās skolās pilnībā atsākt mācības klātienē, visticamāk, vēl nevarēs

Latvijas lielajās skolās pilnībā uzsākt mācības klātienē no septembra, visticamāk, nevarēs, atzīst lielo skolu direktori. Lai arī lēmumi vēl nav pieņemti un skolas gaida pašvaldību vadlīnijas, pirmās idejas par mācību procesa organizēšanu jau ir. Varianti ir dažādi. Tomēr visus vieno fakts, ka daļēji būs jāmācās attālināti.

Lielajās skolās pilnībā atsākt mācības klātienē, visticamāk, vēl nevarēsPaula Dēvica

Viens no Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātajiem variantiem mācību procesa organizēšanai ir mācības klātienē ar iespēju vecākajām klasēm nelielu daļu apgūt attālināti. Latvijas lielajās skolās tas, visticamāk, nebūs iespējams. Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā, kur mācās ap 800 skolēnu, apsver divus variantus. Viens no tiem vairāk atbilst ministrijas piedāvātajam B variantam – daļējas mācības klātienē ar dažādiem starpbrīžu laikiem.

"Mans D variants ir šāds – uz skolu vienu nedēļu nāk viena puse klašu un mēģinām nodrošināt tiešsaistes stundas tiem, kas ir mājās. Otru nedēļu viņi mainās. Es zinu, ka ir ļoti daudz tehnoloģisku jautājumu, kuri šodien nav atrisināti. Un tad gan tiem 400 skolēniem mēs varam nodrošināt distancēšanos. Arī ar sēdēšanu telpā viss būtu kārtībā. No otras puses, katrs baudītu klātieni. Tur skolotājiem ir sarežģītāk saprast, kā viņi organizēs atgriezenisko saiti. Bet tad izpaliek tas, kā ļoti trūka pavasarī – pilnīga klātiene," skaidroja Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas Vasiļevskis.

Pēc iespējas skolas personāls vēlas stundas aizvadīt klātienē. Tomēr ne par katru cenu, atzina direktors. Starp citu, trešdien skolā atklāja bezkontakta ķermeņa temperatūras mērīšanas sensorus. Tie norāda, ja skolēna temperatūra ir virs 37,5. Tad jādodas pie medmāsas.

Savukārt Rīgas 64.vidusskolā, kurā mācās ap 1400 skolēnu, plāno sadalīt klases, pastāstīja direktors Edgars Sviklis.

"Mūsu skolā klasē skolēnu skaits svārstās 30-34 bērni. Mēs dalīsim klases sīkāk. Uz pusēm, droši vien. Lai to izdarītu, mums būs jādomā par maiņām. Telpas neatļauj vienkārši izretošanos. Un, droši vien, stundu saraksts vairs nebūs tāds, kāds tas bija līdz šim," sacīja Sviklis.

Patlaban nav zināms, vai maiņa varētu notikt dienas ietvaros vai līdzīgi kā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā – nedēļas ietvaros. Arī tas paredz daļēju mācīšanos attālināti.

Latvijas Radio sazinājās arī ar Daugavpils Valsts ģimnāziju. Tā gan ir salīdzinoši mazāka skola – tajā mācās ap 300 skolēniem. Ģimnāzijas direktore Oksana Petaško atzina, ka attālināti varētu mācīties tos priekšmetus, kuru pasniedzēji ir riska grupā.

"Patlaban domājam, kā izdarīt, lai viņi gaiteņos nesatiekas. Varētu noorganizēt, ka katra skolēnu plūsma ir savā stāvā – atsevišķi. Šobrīd jārisina jautājums par to, kā ēdināšanu nodrošināt, jo tas aizņem laiku un mēs nevaram vienai klasei pusdienas pasniegt desmitos no rīta, bet otrai divos pēcpusdienā," norādīja Petaško.

Skolu direktori uzskata, ka Izglītības un zinātnes ministrijas noteikumi un ieteikumi mācību procesa organizēšanai varēja būt konkrētāki. Skolas gaida arī norādes no pašvaldībām, tās varētu saņemt nākamnedēļ.

KONTEKSTS:

Covid-19 pandēmijas dēļ 2020. gada pavasarī Latvijā mācības skolās un augstskolas tika pārceltas uz digitālo vidi. Attālināto mācību nodrošināšanai ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu tika izveidots izglītojoša televīzija "Tava klase".

Jau pēc mācību gada beigām situācija ar Covid-19 izplatīšanos Latvijā uzlabojās un virkne ierobežojumu tika mīkstināti

Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Pašlaik Izglītības un zinātnes ministrija gatavojas tam, ka rudenī mācības skolās būs klātienē. Pašvaldībām pašām būs jālemj, kādā epidemioloģiskā situācijā pārtraukt mācīšanos klātienē.

Ministrija izstrādājusi trīs scenārijus skolu darbam Covid-19 laikā.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti