Dienas ziņas

Slovākijas tiesa attaisno miljonāru žurnālista slepkavības lietā

Dienas ziņas

Bažas par Covid-19 izplatību Grieķijas migrantu nometnēs

Skolniekam individuālas attālinātās mācības

Daugavpilī ar Covid-19 saslimušā bērnam – attālinātas mācības

Skolām ir noteikta liela atbildība par mācību procesa organizēšanu epidemioloģiskās situācijas dēļ. Mācību gads jau ar attālinātu mācīšanos sācies kādam skolēnam Daugavpilī. Šobrīd viņš atrodas pašizolācijā, jo vienam no vecākiem konstatēta inficēšanās ar Covid-19. Saslimšana konstatēta tieši pirms mācību gada sākuma, tāpēc bērns skolu vēl nav paspējis apmeklēt. Kā organizē mācību darbu šādā situācijā?

Daugavpils Centra vidusskolas audzēkņa vecāks jau pēc pirmo simptomu parādīšanās atrodas šķirts no pārējās ģimenes. Lai arī bērns nav paguvis skolu apmeklēt, nesaistīti ar šo gadījumu pirms jaunā mācību gada viss skolas personāls ir nodevis Covid-19 testu, un tie bija negatīvi. 

Lai arī liela pieredze ir jau gūta pagājušā mācību gadā, kad visi mācījās attālināti, šī situācija ir nedaudz atšķirīga, uzsvēra skolas vadība.

Pedagogiem vajadzēs gatavoties gan klātienes stundām, gan vienlaikus sagatavot uzdevumu komplektu attālināti izglītojamam.

"Viens no variantiem ir veidot uzdevumu komplektu veselai nedēļai. Otrs variants ir, teiksim, noteikt konkrētus laikus, kad skolotāja varēs paskaidrot tiešsaistē, lietojot to pašu "Skype", "Cisco", "Zoom", tas atkarīgs no tā, ko izvēlas skolotājs. Mēs pamēģināsim vēl vienu pieeju, pamēģināsim pieslēgt pašu skolēnu pie stundām klātienē.

Notiek stunda, piemēram, mēs uzstādīsim kameru un pieslēgsim skolēnu. Nu, paskatīsimies, kā tas notiks,"

stāstīja Daugavpils Centra vidusskolas direktors Jurijs Visockis.

Tā kā pastāv iespēja, ka nākotnē skolu apmeklē kāds bērns, kurš bijis kontaktā ar saslimušo vai arī pats ir inficējies, pašvaldība plāno pilsētas skolās uzstādīt termokameras. Svarīga ir arī saikne ar vecākiem un viņu godaprāts – ziņot par tādām situācijām.

"Neviens nevar zināt, kādā kontaktā ārpus skolas bijis, jo mēs atbildam vairāk par skolas iekšieni. Un, ja tāds gadījums – kaut kur būs mums būs informācija, tad momentā šī informācija tiks izmantota, lai novērstu vīrusa izplatību tālāk," teica Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis.

Daugavpils Centra vidusskolā mācās 614 skolēni. Mācību process šajā mācību gadā tiek organizēts klātienē, sadalot skolēnus sešās grupās ar atsevišķiem laikiem, kad katra grupa ierodas.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti