Dienas ziņas

Aiztur trīs "Tautas varas frontes" dalībniekus

Dienas ziņas

Jēkabpils pilsēta gatavo 4.maija svētku filmu

Covid-19 ietekme uz karavīru un zemessargu dienestu

Covid-19 ietekmē arī karavīru un zemessargu dienestu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vīrusa Covid-19 izplatība ietekmējusi arī Nacionālo bruņoto spēku karavīru un zemessargu dienestu. Ikdienā pastiprināti tiek pārbaudīts viņu veselības stāvoklis, savukārt 4. maijā Daugavpilī plānotā militārā parāde pārcelta uz nākamo gadu. Tā vietā daudzās Latvijas pilsētās karavīriem rīkotas labdarības talkas. Vienā no tām sakopta Lūznavas pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” apkārtne, kā arī Luznavas muižas parks.     

Aptuveni 90 Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīri, kā arī zemessargi pulcējušies labdarības talkā Rēzeknes novada Lūznavā.

Tā rīkota par godu 4. maija svētkiem kā alternatīva atceltajai militārajai parādei, kuras norise šogad bija plānota Daugavpilī.

“Sakopsim apkārtni ap bērnudārzu. Nu, arī attiecīgi ņemot to, ka mums ir diezgan daudz karavīru, tad nedaudz arī paplašinājām savu darbību un paņēmām klāt arī nelielu daļu no muižas, no muižas parka vienu stūrīti. Tur arī tad savedīsim kārtībā,” stāstīja Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona komandieris, pulkvežleitnants Oskars Omuļs.

Atceltā militārā parāde nav vienīgais, kā vīrusa Covid-19 izplatība ietekmējusi Nacionālo bruņoto spēku karavīru, gan zemessargu dienesta ikdienu. Lai gan apmācības notiek ierastajā režīmā, vērā tiek ņemti valstī noteiktie drošības pasākumi.

“Uzdevumi nav mainījušies attiecībā pret to, kādā veidā ir jāsagatavo karavīrs, kādā veidā vienības ir jāsagatavo. Mācību intensitāte ir tāda pati. Notiek gan kaujas šaušanas, gan arī vienību vadības apmācība. Ir mazliet mainījies formāts lieliem vingrinājumiem. Karavīri, zemessargi, kad nonāk vingrinājumu laukā, viņi izpilda savus vingrinājumus ļoti mazās grupās,” stāstīja Nacionālo bruņoto spēku komandieris, ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

“Ierodoties darbā, norīkojums kontrolē karavīru simptomus. Ja karavīram ir vismazākie, aizdomas pat vismazākās, tad šie te karavīri tiek nosūtīti mājās, lai saprastu, kas tad ar viņu noticis. Pagaidām, paldies Dievam, nav bijis [neviens inficēšanās gadījums],” stāstīja Omuļs.

Covid-19 krīzes izraisītās ekonomiskās sekas šobrīd daudzus Latvijas iedzīvotājus atstājusi bez darba. Jau tagad interese par iespēju iestāties dienestā, tostarp arī Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljonā, ir par 10% lielāka.

“Mums ir rekrutēšanas telefons, kur cilvēki var zvanīt un interesēties par iespējām dienēt. Tas varbūt, par ko cilvēki visvairāk interesējās zvanot - dažiem rodas bažas par fizisko sagatavotību. Daudzi interesējās par to, ka viņi grib atgriezties 36. bataljonā. Un jautājums ir – ja es rekrutēšos tagad, vai es dienēšu Latgalē?” stāstīja Oskars Omuļs. 

Sagaidot Latvijas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu, karavīri un zemessargi aicina arī citus šos svētkus svinēt, ievērojot visus noteiktos drošības pasākumus, piemēram, ģimenes lokā pie svinīgi klāta galda.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti