Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Sociālās aprūpes centru iemītniekus inficē darbinieki

Panorāma

Panorāma

Covid-19 atklāts arī Onkoloģijas centra stacionārā

Covid-19 atklāta arī četrām personām Onkoloģijas centra stacionārā

Covid-19 infekcija sasniegusi arī Latvijas Onkoloģijas centru. Tur vīruss konstatēts diviem pacientiem un diviem stacionāra darbiniekiem. Atrastas 62 personas, ar kurām kontaktā bijuši inficētie. Divas nodaļas – Endokrinoloģijas un Pulmonoloģijas – ir slēgtas un tur veikta vispārēja dezinfekcija. Visiem Onkoloģijas stacionāra darbiniekiem, skaitā vairāk nekā 400, ir veiktas analīzes uz Covid-19.

Abi pacienti, kam konstatēts jaunais vīruss, nav vēža slimnieki, bet ārstējās Endokrinoloģijas un Pulmonoloģijas nodaļās, kas uz remonta laiku no līdzās esošā Gaiļezera stacionāra bija pārvietotas uz Onkoloģijas centru.

Abiem darbiniekiem, kam analīzes uzrādījušas inficēšanos, amata pienākumi neesot tādi, kas saistīti ar tiešu kontaktēšanos ar pacientiem.

Viens no pacientiem iepriekš bijis klients patversmē “Zilais krusts”.

Šajā patversmē jau ir apstiprināti 30 saslimušie.

"Veicot epidemioloģisko izmeklēšanu saistībā  ar (..) gadījumu patversmē, tika atklāts, ka daži klienti ārstējas slimnīcā. Attiecīgi vērsāmies pie slimnīcas ar lūgumu izmeklēt pacientus; apstiprinājās, ka Covid-19 pozitīvs, un, tālāk veicot epidmioloģisko izmeklēšanu un sazinoties ar slimnīcas kontroles dienestu, tiek apzinātas kontaktpersonas. Uz šo brīdi ir 62 kontaktpersonas. Tiek veiktas izmeklēšanas un slimo cilvēku izolēšana. Šobrīd ir informācija par diviem pacientiem un diviem darbiniekiem," teica Slimību profilakses un kontroles centra (SPLC) pārstāve Ilze Arāja.

Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas vadība uzskata, ka tas būtu briesmīgs lēmums – slēgt visu Onkoloģijas centru, jo vēža slimniekiem palīdzība ir jāsaņem. Tādēļ nolemts slēgt tikai divas nodaļas, bet testēt – pilnīgi visu stacionāra personālu.

"Ņemot vērā, ka ir konstatēti analīžu pozitīvie gadījumi, mēs apzināti pieņēmām lēmumu visus darbiniekus – gan ārstniecības personas, gan arī atbalsta personas, kas ir strādājuši tajās nodaļās, – aizsūtīt pašizolācijā. Tā iemesla dēļ, ka mēs nevaram būt 100%  droši. Cik ilgi un cik ciešs tas kontakts ir bijis ar inficētām personām. Es varu pateikt to, ka šodien slimnīcas valde ir pieņēmusi lēmumu notestēt uz Covid-19 pilnīgi visus veselos Onkoloģijas centra darbiniekus ar mērķi identificēt asimptomātiskus darbiniekus, bet vēža slimnieku un arī pārējo pacientu, kas Onkoloģoijas centrā ārstējas, –

ja arī izrādīsies, ka kāds no darbiniekiem ir Covid pozitīvs, –  inficēšanās iespējas ir minimālas, tādēļ ka darbinieki lieto aizsargmaskas, kas pasargā no infekcijas izplatīšanās.

Mēs arī pieņēmām lēmumu, ka visiem pacientiem, kas ierodas Onkoloģijas centrā un arī Gaiļezera ēkā, un arī Tuberkulozes un plaušu slimību centrā, ka visiem pacientiem, kas ierodas, mēs visiem iedodam sejas maskas, lai, ja gadījumā viņš ir asimptomātisks, mēs varam novērst infekcijas izplatīšanos," teica Austrumu slimnīcas valdes loceklis Aleksejs Višņakovs.

Slimnīcas valdes loceklis informēja arī, ka līdz šim Onkoloģijas centrs ir vienīgais, kas vēl pilnā apjomā turpina sniegt pakalpojumus. Līdz šim Latvijā kopumā Covid-19 ir konstatēta 42 veselības aprūpes darbiniekiem.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Savukārt 3. aprīlī Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana, apstiprināja Veselības ministrijā.

Otrdien, 31. martā, 27 Covid-19 saslimšanas gadījumi reģistrēti reliģiskās organizācijas "Zilais krusts" vīriešu patversmē Rīgā. Otrdien tapa zināms arī tas, ka Covid-19 konstatēts 11 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Operatīvās vadības centra darbiniekiem. 

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt