Dienas ziņas

Jaunievēlētais ASV prezidents sola apvienot amerikāņus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aicina uzņemties rūpes par bāreņiem

Bāreņu svētdienā aicina uzņemties rūpes par bez vecāku gādības palikušiem bērniem

Šodien, 8. novembrī, ir "Bāreņu svētdiena". Diena, kad kristīgās draudzes daudzās pasaules valstīs izceļ rūpes par bāreņiem. Šajā dienā cilvēki aicināti aizdomāties par mazajiem sabiedrības locekļiem, kuriem nākas augt bez ģimenes.

"Bāreņu svētdiena" aizsākusies kā ekumēniska iniciatīva. Tai pievienojušies arī Latvijas kristīgo konfesiju vadītāji, aicinot novembra pirmajā svētdienā draudzēs atcerēties un atbalstīt bērnus, kuri palikuši bez vecākiem. Covid-19 dēļ šogad noteikti dažādi ierobežojumi tiekoties ar bērnunama bērniem, taču Bāreņu svētdienas galvenais vēstījums palicis – kļūt par adoptētājiem, aizbildņiem vai uzņemt bērnus audžuģimenēs un viesģimenēs.

"Kaut arī bērnu skaits bērnunamos ir samazinājies, joprojām tajos ir 600 bērnu, kuri gaida iespēju nokļūt ģimenē," stāstīja Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis.

Draudzes mācītājs teica – pirms četriem gadiem draudze sākusi regulāri iesaistīties Imantas bērnunama dzīvē. Šoreiz satikšanās jāatliek.

Ja sākotnēji daudzi domājuši, ka bērnunama bērniem pietiek ar dāvanu paciņu, visai drīz cilvēki sapratuši, ka bērniem vairāk par dāvanām ir vajadzīgas attiecības.

"Īpaši grūti ir atrast vecākus pusaudžiem, brāļiem, māsām un bērniem ar īpašām vajadzībām, mēs iedrošinām cilvēkus adoptēt," sacīja atbalsta centra "Tilts" vadītājs Kaspars Prūsis.

Ikviens tiek aicināts apsvērt iespējas, kā padarīt kāda konkrēta bērnunama bērnu dzīvi krāsaināku ne tikai vienu reizi gadā, bet regulāri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt