Rīga šovasar vilinās ne tikai vairāku ārvalstu, bet arī pašmāju ceļotājus

Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB) ir izstrādājis "Covid-19 izraisītās krīzes tūrisma un viesmīlības nozarē seku mazināšanas rīcības plānu", kas vērsts uz atpūtas un darījumu tūristu atgriešanu Rīgā. Šovasar tiks īstenotas vairākas tūristu piesaistes kampaņas Baltijā, kā arī Skandināvijā un citos mērķtirgos, tiklīdz tas būs iespējams. Tūrisma veicināšanas pasākumos plānots investēt 780 000 eiro, informēja RTAB.  

"Plānojot tūrisma atjaunošanas mārketinga aktivitātes, mēs analizējām aktuālo situāciju Eiropā, īstenojām nozares uzņēmumu aptauju, kā arī vairākos vebināros konsultējāmies ar pašmāju un starptautiskajiem ekspertiem.

Galvenais secinājums – tūrisma nozarei pašlaik ir sevi jāizgudro no jauna, jo tā vairs nekad nebūs tāda kā iepriekš.

Tāpēc izstrādātajā tūrisma atjaunošanas plānā Rīgai esam ņēmuši vērā jaunākās tūrisma tendences," uzsvēra RTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis.

RTAB skaidroja, ka saskaņā ar pasaulē vecākā un prestižākā tūrisma žurnālā "Tourism Review" prognozēm pēc Covid-19 perioda tūrisma attīstību noteiks vairāki jauni trendi jeb ceļošanas paradumu maiņa. Viens no tiem ir iekšzemes tūrisms jeb "ceļošana uz vietas", jo starptautisko ceļojumu aizliegumi un nedrošības sajūta virzīs tūrismu uz vietējo tirgu.

Tāpēc arī Rīgas pilsētas tūrisma aktivitātes šovasar būs vērstas ne tikai uz ārvalstu tūristu plūsmas atjaunošanu, bet arī pašmāju ceļotājiem.

Otra tendence būs "mikro-brīvdienas" jeb īsie ceļojumi. Ņemot vērā neiespējamību veikt tālsatiksmes braucienus, daudzi tipisko ikgadējo lielo atvaļinājuma braucienu aizstās ar vairākiem maziem un mājām tuvākiem braucieniem, piemēram, uz tuvākajām un radniecīgākajām kaimiņvalstīm. Tāpēc RTAB nozares atjaunošanas plānā šim gadam ir paredzētas komunikācijas kampaņas un aktivitātes, kas ir vērstas uz Baltijas, Skandināvijas, kā arī Polijas un Vācijas ceļotāju aktivizēšanu, jo no šīm valstīm arī līdz šim ir bijusi stabila “īso brīvdienu” ceļotāju plūsma.

Kā trešo nozīmīgāko nākotnes tūrisma tendenci prestižais izdevums ir nosaucis "distancēšanos".

Ceļojumu privātums no šī brīža būs daudz svarīgāks nekā iepriekš. Priekšrocība šajā situācijā būs valstīm un pilsētām ar labāku epidemioloģisko situāciju, mazāku iedzīvotāju blīvumu un plašām iespējām īstenot tūristu piesaistes aktivitātes ārpus telpām, norādīja RTAB.

"Rīga pilnībā atbilst jaunās ceļošanas realitātes prasībām. Tā ir ideāli piemērota vieta, lai droši un atbildīgi jau šovasar baudītu gan kultūras un sporta pasākumus pilsētvidē, gan gastronomiskas brīvdienas galvaspilsētas āra kafejnīcās un restorānos. Kopā ar RTAB partneriem tiks īstenots pirmais pilsēttūrisma hakatons, lai kopīgi radītu inovatīvus tūrisma produktus vietējiem un ārvalstu tūristiem vasaras sezonai. Savukārt pēc ārkārtas situācijas atcelšanas īstenosim arī reklāmas aktivitātes," atzīmēja RTAB valdes locekle Eva Juhņēviča.  

RTAB skaidroja arī, ka kvalitatīvai darījumu tūrisma nozares atjaunošanai pašlaik notiek darbs pie jauniem plāniem darījumu tūrismā,

jo šo jomu ierobežojumi  ietekmējuši vairāk nekā individuālo ceļošanu. Savukārt no šīs jomas attīstības ir vislielākā mērā atkarīga tūrisma nozares nākotne. Vēl šogad RTAB plāno īstenot pārdošanas aktivitātes ne tikai tuvākos, bet arī tālākos tirgos, jo, piemēram, starptautisku konferenču norise tiek plānota divus līdz trīs gadus uz priekšu. Tāpat RTAB plāns paredz īstenot ārvalstu viedokļu līderu  un mediju vizītes uz Rīgu, kā arī iespēju robežās nodrošināt atbalstu Latvijas tūroperatoru un aģentu pārdošanas vizīšu organizēšanai. 

KONTEKSTS:

Tūrisma nozari arī Latvijā būtiski ietekmējusi Covid-19 infekcijas izplatība. Tās ierobežošanai Latvijā 12. martā izsludināja ārkārtējo situāciju, un tika noteikts daudz ierobežojumu, tostarp attiecībā uz pasažieru pārvadājumiem. 

Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, un ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi. Un no 15. maija atļauts atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa  pārvadājumus no Lietuvas un Igaunijas, kā arī uz Lietuvu un Igauniju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti