Ukrainu apmeklēs ANO augstais cilvēktiesību komisārs

Ukrainā svētdien, 4. decembrī, ieradīsies ANO augstais cilvēktiesību komisārs Folkers Tirks, lai tiktos ar valsts augstākajām amatpersonām un apmeklētu Ukrainas karaspēka atbrīvotās teritorijas un iepazītos ar tur pastrādātajām Krievijas armijas zvērībām.

Folkers Tirks šodien ieradīsies Ukrainas galvaspilsētā Kijivā, kur viņam paredzēta tikšanās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski. Pēc tam ANO augstais cilvēktiesību komisārs apmeklēs valsts otro lielāko pilsētu Harkivu, atbrīvoto Izjumas pilsētu Harkivas apgabalā, kā arī Užhorodas pilsētu Ukrainas rietumos.

Tirka vizīte noslēgsies 7. decembrī ar preses konferenci Kijivā.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. 11. novembrī Krievijas karaspēka vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti