Rīta Panorāma

Grupa «Sestā jūdze» koncerttūrē «Šī ir vienīgā diena, vienīgā nakts»

Rīta Panorāma

Telefonitnervija ar Santu Līviņu

Spānijā aktīvisti svin vēršu skrējiena festivāla atcelšanu

Spānijā aktīvisti svin vēršu skrējiena festivāla atcelšanu

Dzīvnieku tiesību aktīvisti šonedēļ sarīkoja krāšņu protesta akciju Spānijā, atzinīgi novērtējot ikgadējā Pamplonas vēršu skrējiena atcelšanu un pieprasot tā pilnīgu apturēšanu. Covid-19 dēļ atcelto vēršu skrējienu un cīņas ik gadu apmeklē tūkstošiem cilvēku.

Desmitiem dzīvnieku tiesību aizstāvju šonedēļ protestēja Pamplonā Spānijas ziemeļos, pieprasot vēršu cīņu un pilsētas tradicionālā vēršu skrējiena aizliegšanu. Ikgadējam Pamplonas vēršu skrējiena astoņu dienu festivālam bija jānotiek šonedēļ, taču aprīlī paziņoja par tā atcelšanu koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Dzīvnieku tiesību aizstāvji sacīja, ka šī tradīcija par godu Sanfermina svētkiem ir nežēlīga, un šī gada versija pierāda, ka cilvēki svētkus var izbaudīt bez vēršu skrējiena.

"Svētkiem nav jābūt balstītiem nežēlībā un ciešanās, piespiežot dzīvas būtnes darīt kaut ko tādu, ko tās nevēlas," sacīja dzīvnieku tiesību aktīviste.

Vēršu cīņu atbalstītāji no savas puses iestājas par tradīcijas saglabāšanu, argumentējot, ka tā ir daļa no spāņu kultūras.

"Viņi uzskata, ka aizstāv dzīvniekus, bet pat nezina, kādos apstākļos vērši dzīvo laukā. Vērsim ir vislabākā dzīve. Mēs neizbaudām viņu nāvi. Mēs baudām vēršu cīņas mākslu," teica vēršu cīņu atbalstītājs.

Vēršu skrējieni Pamplonā notiek kopš 1911. gada ik gadu no 6. līdz 14. jūlijam. Katru rītu plkst.8 cīņu vērši tiek izlaisti brīvībā senās pilsētas centra ielās, bet festivāla dalībnieki no viņiem bēg. Vērši skrien uz arēnu, kur vakarā tiek nogalināti vēršu cīņā un vēlāk servēti ēdienos pilsētas restorānos.

Festivāls ik gadu piesaistījis simtiem tūkstošu apmeklētāju no visas pasaules, vēl vairāki miljoni cilvēku pie televīzijas ekrāniem vēro atklāšanas ceremoniju un ikrīta vēršu skrējienus. Bīstamais skrējiens vidēji ilgst nepilnas četras minūtes, un daļa dalībnieku pirms tā skaita lūgšanu svētajam Ferminam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti