Sporta ziņas

LBL ceturtdaļfināla 3. spēle BK "Ogre" - BK "Liepāja"

Sporta ziņas

Latvijas hokeja klubu izlases pārbaudes spēle pret Ukrainas izlasi

Latvijā viesojās Spānijas futbola čempionāta "La Liga" vadītājs Havjērs Tevass

Spānijas līgas vadītājs rosina Latvijas klubu futbola attīstībai tēmēt uz Baltijas mērogu

Vietējais futbola čempionāts iezīmē sporta veida līmeni katrā valstī, tomēr Latvijas klubiem nākamais solis attīstībā varētu būt Baltijas līgā, trešdien Rīgā uzsvēra Spānijas spēcīgākās līgas vadītājs Havjers Tevass. 

Attīstības procesos var veikt dažādus uzlabojumus, bet svarīgi ir neiznīcināt jau radītās vērtības, uzsvēra Spānijas speciālists.   

Havjers Tevass par Baltijas futbola līgas veidošanu
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

"Manuprāt, ir ļoti svarīgi un nepieciešams veidot starptautisku turnīru. Šajā gadījumā tas būtu Baltijas valstu vidū, taču svarīgi, lai tas neiznīcinātu to, kas jums jau pieder un arī noder. Tas ir vietējais čempionāts," teica Tevass. 

Viesojoties Latvijā, Tevass vēlas veicināt turpmāku virslīgas un Spānijas čempionāta "La Liga" sadarbību. Ietekmīgais futbola funkcionārs norādīja uz futbola klubu lomu – cik spēcīgi tie būs, tik spēcīga būs arī sporta veida federācija, un attiecīgi pieaugs cilvēku interese iesaistīties futbola attīstībā.

Daudziem līdzjutējiem interese par futbolu aprobežojas tikai ar prestižākajiem klubu turnīriem, tomēr sporta veida piramīdas pamats ir tieši mazie klubi. Lai varētu runāt par lielajiem un atpazīstamajiem klubiem, tiem ir nepieciešami mazie klubi. Tādēļ ir svarīgi, lai ne tikai turpinās, bet pieaug atbalsts arī mazāko valstu klubiem un to iespējām startēt Eiropas kausos.

Arī Latvijas futbola virslīgas vadītājs Maksims Krivuņecs par vienīgo attīstības ceļu uzskata Baltijas līgas izveidi.

Iecere būtu pēc pirmajiem diviem apļiem vietējos turnīros augšgala komandas apvienot vienā izspēlē, bet lejasgala komandas tiktos savā starpā.

Krivuņecs akcentēja, ka vietējā čempionātā ir 36 spēles, savukārt Tevass piebilda, ka arī Šveicē ir tikpat daudz spēļu, bet tas klubiem nav traucēklis dalībai citos turnīros.

Tevass kopš 2013. gada vada Spānijas čempionātu "La Liga", bet pirms tam viņš piecus gadus strādājis Spānijas ceturtās līgas komandā. Tevasa izpratne gan par zemāka līmeņa komandu darbību, gan par klubiem topa līmenī veicināja viņa reputāciju kā augstākā ranga futbola speciālistam. 

"La Liga" popularitātes veicināšanai citviet Eiropā plānots ar mākslīgā intelekta palīdzību tulkot spēlētāju komentārus no spāņu valodas angliski. Turklāt tulkojumā tiks saglabāti citi futbolista balsij raksturīgie parametri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti