Somija atkal ievieš stingrākus drošības pasākumus uz robežas

Reaģējot uz koronavīrusa gadījumu skaita pieaugumu, Somija no sava ceļošanas "zaļā saraksta” svītrojusi vēl desmit valstis. Jaunie ceļošanas ierobežojumi, kas stājas spēkā šodien, attieksies uz vairākām Šengenas zonas valstīm. Tikmēr vairāki Somijas ekonomisti raidsabiedrības "YLE” aptaujā norādījuši, ka koronavīrusa pandēmijas ietekmes ziņā sliktākais jau esot aiz muguras.

Somija atkal ievieš stingrākus drošības pasākumus uz robežasRihards Plūme

No šodienas ceļotājiem, kas iebrauc no desmit valstīm, kas svītrotas no “zaļā saraksta”, būs jāapliecina, ka viņiem ir svarīgs ar biznesu vai ģimenes apstākļiem saistīts iemesls, lai apmeklētu Somiju, kā arī jāpavada pašizolācijā 14 dienas. Šo valstu vidū ir vairākas Šengenas zonas valstis - Norvēģija, Dānija, Islande, Vācija, Grieķija un Malta, kā arī valstis, kas nav Šengenas zonā - Īrija, Sanmarīno, Kipra un Japāna. Līdz šim Somijā konstatēti vairāk nekā 7900 inficēšanās gadījumi, vairāk nekā 7000 arī izveseļojušies, bet vairāk nekā 330 miruši.

Tikmēr Somijas vadošie ekonomisti norādījuši, ka sliktākais ekonomikā valstij jau esot aiz muguras. Raidsabiedrības “YLE” aptaujā 12 no 22 ekspertiem neuzskata, ka ekonomika šogad turpinās palēnināties, bet spriež, ka situācija pat varētu uzlaboties. Visi bija vienisprātis, ka rudens prognozes vēl ir ārkārtīgi neskaidras un lielā mērā atkarīgas no tā, vai Somijas eksporta tirgi atjaunosies. Saskaņā ar provizoriskajiem datiem, ko sniedzis Somijas Statistikas birojs, IKP otrajā ceturksnī samazinājās tikai par 3,2%, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni. Balstoties uz "Eurostat" datiem, Somijas ekonomika pavasarī uzrādījusi vislabāko situāciju no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vidēji bloka dalībvalstu IKP šā gada pirmajā un otrajā ceturksnī samazinājās par 11,7%.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti