Pētījums: Koronavīrusa izplatība Tallinā bijusi desmit reizes lielāka nekā uzskatīts

Tallinā jaunā koronavīrusa izplatība bijusi desmit reizes lielāka, nekā to uzrādīja oficiālā statistika, bet Sāmsalā – trīsreiz lielāka. Tas secināts Tartu Universitātes veiktajā pētījumā par jaunā koronavīrusa antivielu klātbūtni cilvēku asinīs, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.ee.

Maija vidū pētījumā tika uzaicināti piedalīties vairāk nekā 3500 cilvēki, no kuriem vairāk nekā 2500 piekrita nodot asinsanalīzes un aizpildīt aptauju. Pētnieku mērķis bija noskaidrot koronavīrusa antivielu klātbūtni nejaušas izlases grupā.

Attiecīgo antivielu klātbūtne norāda uz to, ka cilvēks ir inficējies ar koronavīrusu. Pētnieku hipotēze bija, ka inficēto skaits ir lielāks, nekā tas tiek uzrādīts oficiālajā testēšanas statistikā.

Šāda pieņēmuma pareizumu apliecināja rezultāti Tallinā un Sāmsalā. Proti, Igaunijas galvaspilsētā vīrusa izplatība bijusi desmit reizes un Sāmsalā trīs reizes lielāka, nekā tas atspoguļots oficiālajā statistikā.

Piemēram, Sāmsalā reģistrētā saslimstība ir 167 cilvēki uz 10 000 iedzīvotāju, bet atbilstoši antivielu analīzei šis rādītājs ir 597 uz 10 000 iedzīvotāju.

Tiesa, tiek norādīts, ka oficiālie dati saistīti ar testēšanu no deguna dobuma, kas ļauj noteikt cilvēkus, kas konkrētajā brīdī ir inficēti ar koronavīrusu. Savukārt antivielu tests parāda to, ka cilvēks kaut kad bijis saskarē ar koronavīrusu, kā rezultātā viņam izstrādājās antivielas.

Turklāt pētījums parādīja, ka

80% cilvēku, kuriem atrastas attiecīgās antivielas, nav jutuši saslimšanas simptomus.

Savukārt 56% nav zinājuši par kontaktiem ar Covid-19 saslimušajiem.

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā no jauna apstiprināto Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits licis Lietuvai un Igaunijai kļūt vēl piesardzīgākām. No augusta Lietuvā vairākās vietās atkal obligāti jāvalkā sejas maskas, tikmēr Tartu īstenojusi piesardzības pasākumus jauna uzliesmojuma izplatības ierobežošanai Igaunijā.

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti