Par spīti sliktajai situācijai valstī - Brazīlijas prezidents nepieņem likumu par sejas masku lietošanu

Jaunais koronavīruss Dienvidamerikas valsti Brazīliju skāris ļoti smagi. Tā šobrīd ir otrajā vietā pasaulē gan saslimušo skaita, gan nāves gadījumu skaita ziņā. Par spīti tam Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru šo problēmu neuztver pietiekami nopietni un vakar atteicās pieņemt likumu, kas paredzēja noteikt stingrus sejas masku nēsāšanas noteikumus. Neskatoties uz krīzi valstī, prezidenta popularitāte nav tik viegli sašūpojama.

Par spīti sliktajai situācijai valstī, Brazīlijas prezidents nepieņem likumu par sejas masku lietošanuRihards Plūme

  Kopš februāra Brazīlijā ar vīrusu ticis inficēts gandrīz pusotrs miljons cilvēku un miruši teju 62 000 cilvēku. Kritiku par savu reakciju uz krīzi, tajā skaitā no Pasaules Veselības organizācijas un vietējiem epidemiologiem, ne reizi vien saņēmis prezidents Žairs Bolsonaru. Savukārt prezidenta vārdi par to, ka šis vīruss ir tikai “maza gripa”, jau daudzviet kļuvuši populāri.

  Bolsonaru ne reizi vien savas nostājas dēļ sagājis ragos ar štatu gubernatoriem, un no amata atkāpušies jau divi veselības ministri. Prezidenta mēģinājumi apšaubīt situācijas nopietnību un pretošanās nopietnu ierobežojošo pasākumu īstenošanai joprojām turpinās.

  Piektdien prezidents atcēla likumu, kas paredz sejas masku nēsāšanu, lai novērstu koronavīrusa izplatīšanos. Prezidents uzlicis veto sejas masku nēsāšanai veikalos, baznīcās, skolās un slēgtās vietās, kur pulcējas cilvēki. Pēc prezidenta domām, konkrētais punkts likumā, kas paredzēja masku nēsāšanu šajās vietās, ir antikonstitucionāls.

  Viņš skaidroja, ka, pamatojoties uz likumu, cilvēkiem varētu tikt piespriests naudas sods, ja tie maskas nenēsātu arī mājās. Likuma izstrādātāji šādas bažas gan noraidīja. Prezidents uzlicis veto arī punktam, kas pieprasa veikaliem un uzņēmumiem nodrošināt savus darbiniekus ar maskām, bet valsts iestādēm izplatīt maskas “ekonomiski neaizsargātiem cilvēkiem”.

  Sejas masku nēsāšana jau ir obligāta vairākos štatos, piemēram, Sanpaulu un Riodežaneiro, taču šis bija pirmais mēģinājums to lietošanu regulēt valsts līmenī. Brazīlijas Kongresam tagad ir jāizskata prezidenta iebildumi un jāizlemj, vai vēlamās izmaiņas saglabāt vai nesaglabāt.

  Par spīti smagajai situācijai, prezidenta atbalstītāji neko sliktu Bolsonaru rīcībā saistībā ar valsts vadību krīzes laikā nesaskata. Daži viņa atbalstītāji krīzi labprāt saista ar sazvērestības teorijām. Prezidenta popularitāte nemaz nav mazinājusies. Jūnija beigās publicēta aptauja liecina, ka 32% brazīliešu Bolsonaru vadības stilu uzskata par “labu vai ļoti labu”, un šādi domājošu cilvēku skaits kopš krīzes sākuma nav samazinājies.

  Lai gan daļu atbalstītāju viņš kopš savas ievēlēšanas ir zaudējis, zemāko sociālo slāņu cilvēku atbalstu viņš ir audzējis. Tas noticis, pateicoties 112 ASV dolāru vērtajam ārkārtas pabalstam, kas izdalīts teju 60 miljoniem brazīliešu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti