«Moderna» pote pret Covid-19 ASV saņēmusi pilnīgu apstiprinājumu

ASV farmācijas uzņēmums "Moderna" pirmdien pavēstīja, ka ASV veselības regulators devis pilnīgu apstiprinājumu uzņēmumam izstrādātajai Covid-19 vakcīnai.

"Moderna" vakcīnai pirms vairāk nekā gada jau tika dots ārkārtas apstiprinājums, un kopš tā laika vakcīnu jau saņēmuši vairāki desmiti miljoni amerikāņu.

Pārtikas un zāļu pārvaldes (FDA) apstiprinājums nozīmē, ka aģentūra ir pabeigusi skrupulozo un laikietilpīgo "Moderna" vakcīnas izpēti, kas iepriekš jau veikta vairākiem desmitiem citu labi zināmo vakcīnu.

Lēmumu sekmēja reālās pasaules liecības pēc vairāk nekā 200 miljonu vakcīnas devu injicēšanas ASV, kopš FDA 2020.gada decembrī deva atļauju vakcīnas izmantošanai.

FDA deva pilnīgo apstiprinājumu "Pfizer" vakcīnai augustā.

Sabiedrības veselības speciālisti cerēja, ka regulatora lēmums par pilnīgo apstiprinājumu sekmēs sabiedrības uzticību vakcinācijai. Tomēr pēc "Pfizer" vakcīnas apstiprināšanas izteikts vakcinācijas apjoma pieaugums netika konstatēts.

ASV pilnībā vakcinēti vairāk nekā 211 miljoni cilvēku jeb 63% iedzīvotāju. Aptuveni 86 miljoni saņēmuši balstdevu.

Vakcinācijas tempu kulminācija bija pērn pavasarī, kad vakcinējās vairāk nekā trīs miljoni cilvēku katru dienu. Šobrīd tie ir mazāk nekā 750 000 cilvēku dienā.

Vakcinācijas temps uz neilgu laiku pieauga decembrī pēc ziņu parādīšanās par vīrusa omikrona paveida izplatību, bet tad atkal temps palika gausāks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti