Covid-19 plosās Eiropā un ASV, bet Uhaņa mīkstina ierobežojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Covid-19 izcelsmes vieta – Ķīnas pilsēta Uhaņa, kura 11 nedēļas atradās izolācijā no pasaules – atceļ lielāko daļu ierobežojumu, un iedzīvotāji cer atsākt normālu dzīvi. Tikmēr Eiropā un Ziemeļamerikā Covid-19 turpina dzēst arvien vairāk dzīvību. Francijā strauji pieaug upuru skaits, bet Ņujorkā dzīvību zaudējuši vairāk cilvēku nekā 2001. gada 11. septembra teroraktos.

Francijas galvaspilsētas Parīzes ielas ir neierasti tukšas. Pirms Covid-19 izplatības un ierobežojumu ieviešanas ielās virmoja dzīvība, tās bija pilnas ar tūristiem un tirgotājiem. Tagad ieviesti stingri ierobežojumi, un norit cīņa ar neredzamo ienaidnieku.

Francijā upuru skaits pārsniedzis desmit tūkstošus. Lai arī cilvēkiem ļauts iziet ārā vien pēc pirmās nepieciešamības precēm, daudzi siltajā nedēļas nogalē devušies ārā, lai sportotu. Tagad, lai novērstu vīrusa izplatību, Parīzē plāno no desmitiem rītā līdz septiņiem vakarā aizliegt fiziskās aktivitātes ārpus mājām.

Daudzviet pilsētā iespējams veikt testus speciāli izveidotos punktos. “Testu iespējams veikt, uzrādot ārsta recepti, sociālās apdrošināšanas karti un speciālu veidlapu ar klīnisko informāciju. Ja ir visi dokumenti, tad varam ātri veikt testu, ievērojot maksimālu piesardzību,” stāsta bioķīmiķis Kristofs Delonejs.

Pagājušas aptuveni piecas nedēļas, kopš Covid-19 sāka plosīties Ņujorkas un Ņūdžersijas štatos, kas tagad ir vīrusa uzliesmojuma epicentri Amerikas Savienotajās Valstīs. Lai arī nedēļas nogalē veselības eksperti cerēja, ka upuru skaits mazināsies, šonedēļ neredzamais ienaidnieks paņēmis īpaši daudz cilvēku dzīvību.

Ņujorkā mirušo skaits tagad ir lielāks nekā pēc 11. septembra terorakta traģiskajiem notikumiem, pārsniedzot piecus tūkstošus. Tuvākajā laikā ikdiena ierastajās sliedēs neatgriezīsies.

Ņujorka Covid-19 pandēmijas laikā, 2020.gada aprīlis
Ņujorka Covid-19 pandēmijas laikā, 2020.gada aprīlis

“Tas ietekmēs mūs gan sociālā, gan ekonomiskā, gan veselības, gan profesionālā ziņā. Esmu skolotāja koledžā, bet mācu attālināti. Nezinu, vai jebkad jutīšos droša atgriezties koledžas teritorijā. Manuprāt, vēl neapjaušam, kādas sociālās problēmas mūs sagaida,” saka Ņujorkas iedzīvotāja Merienna.

Kamēr Ziemeļamerikā Covid-19 turpina plosīties, vīrusa izcelsmes valstī Ķīnā cilvēki pēc vairāku mēnešu karantīnas cer atgriezties normālā dzīvē. Uhaņā atļauts ceļot, izmantojot sauszemes un jūras ceļus. Sevišķi par to priecājas tie, kuri pilsētā ieradās, nezinot, ka tā tiks pilnībā noslēgta no ārpasaules. Ielās atkal redzamas automašīnas, un cilvēki dodas uz darbu.

Tomēr Uhaņā ne viss ir tā, kā agrāk. Daudzviet cilvēkiem vēl joprojām pārbauda temperatūru, tiek regulēts arī cilvēku daudzums un regulāri dezinficētas sabiedriskās vietās, piemēram, dzelzceļa telpas.

Uhaņa, kurā mīkstina ierobežojumus saistībā ar Covid-19, 2020.gada aprīlis
Uhaņa, kurā mīkstina ierobežojumus saistībā ar Covid-19, 2020.gada aprīlis

Bet Japānā, kur vairākas nedēļas inficēto skaits tik būtiski kā citviet reģionā nepieauga, tagad izsludināts ārkārtas stāvoklis. Japānas valdība lūgusi cilvēkus lielākajās pilsētās būtiski samazināt pulcēšanos, lai izvairītos no tālākas Covid-19 izplatības.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti