Brazīlijā demonstrācijās protestēs pret valsts prezidentu Bolsonaro

Brazīlijā svētdien plānotas plašas demonstrācija pret valsts prezidentu Žairu Bolsonaro. Protestu dalībnieki gatavojas paust neapmierinātību par veidu, kā prezidents vadījis cīņu pret koronavīrusu. Tikmēr Bolsonaro protestētājus nodēvējis par teroristiem, kas slēpjas aiz demokrātijas plakātiem. 

Pret valdību un prezidentu Žairu Bolsonaro vērstās protesta akcijas Sanpaulu centrā svētdien rīko pilsoniskās sabiedrības grupa “Vairāk Demokrātijas”. Demonstrācijas priekšvakarā gatavību piedalīties šajā protestā bija izteikuši gandrīz 40 tūkstoši cilvēku, koronavīrusa izplatības novēršanai apņemoties vilkt aizsargmaskas un ievērot distanci. 

Brazīlijā protestēs pret valsts prezidentuUģis Lībietis

  Akcijas rīkotāji uzsver, ka iebilst pret prezidenta Bolsonaro vadības stilu un nevēlas pieļaut fašisma izplatību Brazīlijā. Tikmēr pats prezidents aktīvistus dēvē par noziedzniekiem un ir paziņojis, ka drošības spēkiem dots rīkojums izlēmīgi iejaukties, ja tiks pārsniegti valdības noteiktie demonstrācijas limiti.

  Pēc prezidenta vārdiem, protestētāji ir sabiedrības padibenes, kuras vēlas nekārtības un konfrontāciju. Antifašistu kustību viņš nodēvējis par Covid-19 trešo vilni tūlīt pēc ārkārtas stāvokļa veselības aprūpē un ekonomikas krīzes. Pat par spīti trešajam augstākajam Covid-19 upuru skaitam pasaulē, Brazīlijas prezidents Bolsonaro noliedz šī vīrusa nopietnību, izpelnoties pamatīgu kritiku gan pašmājās, gan ārpus Brazīlijas robežām.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti