ASV Senāts atbalsta ekonomikas stimulēšanas programmu

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) parlamenta augšpalāta - Senāts - atbalstījis ekonomikas stimulēšanas programmu. Covid-19 pandēmijas seku novēršanai tiks piešķirti divi triljoni dolāru jeb 1,8 triljoni eiro. 

Ekonomikas stimulēšanas programmā līdzekļus piešķirs veselības aprūpes iestādēm, uzņēmumiem un amerikāņiem, kurus smagi ietekmē pandēmija.

Senāta vairākuma līderis Mičs Makkonels uzsvēra, ka tas ir bezprecedenta pasākums un laba ziņa medicīnas darbiniekiem un iedzīvotājiem.

Par plānu nobalsoja visi senatori, tai skaitā demokrātu partijas pārstāvji, un problēmām nevajadzētu rasties arī balsojumā Pārstāvju palātā.

Tikmēr eksperti norāda, ka situācija ASV ir ļoti sarežģīta, un valstī ar Covid-19 inficēti 66 tūkstoši cilvēku. Pēdējās diennakts laikā konstatēti vairāk nekā 11 tūkstoši inficēto, un valsts ieņem pirmo vietu pasaulē pēc šī rādītāja. Epidēmija visstraujāk izplatās Ņujorkā, tāpēc pilsētā ieviesti stingri ierobežojumi un tiek īstenoti plaši profilakses pasākumi. 

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti