Ar Covid-19 saslimušo skaits turpina palielināties arī kaimiņvalstīs

Ar Covid-19 saslimušo personu skaits pakāpeniski turpina palielināties arī Latvijas kaimiņvalstīs, turklāt gan Lietuvā, gan Igaunijā tagad fiksēti arī nāves gadījumi. Kamēr Igaunija ievieš papildus drošības pasākumus, Lietuva pārskata pašizolācijas un karantīnas noteikumus personām, kas atgriezušās no ārvalstīm. Ziemeļvalstīs inficēto personu skaits ir proporcionāli lielāks, taču tur atšķiras arī īstenotie piesardzības pasākumi.

Ar Covid-19 saslimušo skaits turpina palielināties arī kaimiņvalstīsUģis Lībietis

  Lai arī kopējās vadlīnijas un rekomendācijas cīņai ar koronavīrusa izplatību visā pasaulē ir vairāk vai mazāk vienādas, katra valsts tomēr īsteno savu stratēģiju. Dažreiz tā ir veiksmīgāka, dažreiz mazāk veiksmīga.

  Igaunijā inficēto personu skaits šorīt bija sasniedzis 538 cilvēkus, turklāt 134 saslimšanas gadījumi konstatēti pēdējo divu dienu laikā. Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass paziņojis, ka

  tuvākās nedēļas būs kritiski svarīgas cīņā ar koronavīrusu, aicinot visus iedzīvotajus pielikt lielākas pūles tā ierobežošanā.

  "Mēs nevaram teikt, ka mēs esam uzvarējuši vīrusu un ka tā mugurkauls būtu salauzts. Mums priekšā ir vēl smagāks laiks. Un tāpēc jau šodien ir nepieciešams ieviest ierobežojumus. Mums uz galda ir vairāki scenāriji, kā vīruss var izplatīties atkarībā no tā, cik efektīvi mēs varam to novērst. Arī turpmāk atsevišķi veikali, kas neatrodas tirdzniecības centros, būt atvērti. Taču ir noteikumi, kā cilvēkiem pārvietoties – vai nu vienatnē, vai divatā, ievērojot divu metru distanci," norādījis Ratass.

  Lietuvā, kur inficēto personu skaits pietuvojies trijiem simtiem, bet bojā gājušo skaits ir augstākais Baltijas valstīs, asu kritiku bija izpelnījusies varas iestāžu īstenotā taktika visus valstī ieceļojošos uz divām dienām piespiedu kārtā ievietojot pašvaldību nozīmētās telpās. Pret šādu taktiku īpaši iestājās pilsētu mēri, kas pauduši pārliecību, ka šādi Covid-19 izplatību ierobežot nav iespējams.

  Covid-19 izplatības ierobežošana

  LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
  Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
  Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

  Tagad Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Veriga paziņojis, ka valstī paredzēts mainīt karantīnas noteikumus tām personām, kas atgriežas Lietuvā. Visiem, kas atgriezīsies valstī, lidostās, ostās vai uz robežas tiks veiktas sākotnējās pārbaudes, noņemti analīžu paraugi un par pārbaužu rezultātiem personas tiks informētas.

  Tās personas, kurām būs vajadzīgie apstākļi un kuras pieņems izvirzītās prasības, varēs pašizolēties pašu izvēlētās vietās. Ārvalstu personas vai personas, kuras atteiksies šādām prasībām pakļauties, 14 dienas pavadīs valsts norādītās telpās. Par pārtikas nodrošināšanu šiem cilvēkiem būs atbildīgas pašvaldības.

  Ļoti iespējams, ka drīzumā tiks slēgta ieceļošana Ukmerģes pilsētā un izceļošana no tās,

  kur konstatēti trīs no četriem Covid-19 nāves gadījumiem. Tāpat nākamajā nedēļā paredzēts uzsākt arī attālinātās mācības skolās.

  No Ziemeļvalstīm vislielākais saslimušo skaits – 3100 reģistrēts Norvēģijā, kur miruši 14 cilvēki. Nedaudz zemāks inficēto skaits – vairāk nekā divarpus tūkstoši - ir Zviedrijā, taču tur letāls iznākums ir bijis vismaz 64 cilvēkiem. Atšķirībā no daudzām citām valstīm Zviedrijā ir slēgtas tikai vidusskolas un universitātes. Sākumskolas, restorāni un bāri turpina strādāt un iedzīvotājiem tiek ieteikts regulāri uzturēties arī svaigā gaisā.

  Somijas valdība koronovīrusa izplatības novēršanai ir pieņēmusi lēmumu aizliegt iebraukšanu un izbraukšanu no Ūsimā provinces, kurā ietilpst arī galvaspilsēta Helsinki. Šajā provincē dzīvo aptuveni 1,7 miljoni cilvēku, un tieši šeit ir konstatēta lielākā daļa no 880 inficēšanās gadījumiem. Somijas valdības lēmums tiek skaidrots ar to, ka epidēmijas izplatības ātrums ir pārsniedzis speciālistu pirms nedēļas izteiktās prognozes.

  Pandēmijas epicentrs ir Eiropa, kur inficēto skaits pārsniedzis 250 000. Gan Spānijā, gan Itālijā Covid-19 upuru skaits tagad ir lielāks nekā vīrusa izcelsmes valstī Ķīnā. Spānijā miruši vairāk nekā 4000, bet inficēto skaits pārsniezis 56 000. Itālijā koronavīrusa upuru skaits pārsniedzis 8000. Vairākiem tūkstošiem izdevies pieveikt vīrusu un atveseļoties.

  Kopumā pasaulē inficēto skaits pārsniedzis 500 000. Bažas rada vīrusa uzliesmojums Amerikas Savienotajās Valstīs, kur aizvadītās diennakts laikā inficēto skaits pieaudzis par gandrīz 7 000, bet miruši vēl 53 cilvēki. Pašlaik ASV ir otrā vīrusa skartākā valsts pasaulē pēc inficēto skaita.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti