«Mācītspēkā» uzņemti 132 topošie skolotāji; gandrīz puse mācīs STEM priekšmetus

Piekto gadu noritējusi darba vidē balstīto pedagoģijas studiju "Mācītspēks" dalībnieku atlase. Kopumā šogad tika saņemti 333 pieteikumi, no kuriem 132 kandidāti atlasi ir sekmīgi izturējuši. Pašlaik katram dalībniekam tiek meklēta atbilstoša vakance skolā. Gandrīz puse no topošajiem skolotājiem plāno mācīt kādu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics – zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika) priekšmetu, informēja "Mācītspēka" pārstāvji.

Matemātikas mācību jomu ir izvēlējušies 28,1% kandidātu, dabaszinātnes – 10,9% kandidātu un tehnoloģiju mācību jomu – 11,7% kandidātu. Savukārt teju ceturtā daļa topošo dalībnieku vēlas mācīt latviešu un angļu valodu, kā arī kādu no šobrīd skolās tik pieprasītajām Eiropas Savienības valodām – franču, čehu, norvēģu, spāņu un vācu valodu. 14,8% topošo dalībnieku plāno mācīt sociālo zinību jomas priekšmetu, 3,9% vēlas mācīt kultūras un mākslas jomas priekšmetu. Mācību priekšmeta izvēle ir saistīta gan ar topošā dalībnieka iepriekš iegūto augstāko izglītību, gan ar iegūto pieredzi profesionālajā vidē.

Lielākā daļa topošo skolotāju nāk no Rīgas un Pierīgas (45%), 29% ir no Vidzemes, 13,7% – no Kurzemes, savukārt 6,9% pārstāv Zemgali un 5,3% – Latgali. Vidējais atlasi izturējušo kandidātu vecums ir 38 gadi.

Pašlaik katram "Mācītspēka" topošajam skolotājam tiek aktīvi meklēta atbilstoša vakance. Lai skolā varētu sākt strādāt "Mācītspēka" skolotājs, obligāts nosacījums izglītības iestādei ir iespēja piedāvāt 14–21 kontaktstundu lielu slodzi nedēļā, kā arī mentora atbalstu. Vakanču kartē Esiskolotājs.lv, kurā gan pašvaldību izglītības pārvaldes, gan vispārizglītojošās skolas, gan mācību iestādes ar profesionālu ievirzi, kā arī pirmsskolas izglītības un interešu izglītības iestādes ir aicinātas pieteikt savas aktuālās un plānotās vakances, ir publicētas 382 vakances, piedāvājot darba iespējas gan "Mācītspēka", gan citiem skolotājiem izglītības iestādēs visā Latvijā.

Par studijām "Mācītspēks"

Darba vidē balstītas pedagoģijas studijas "Mācītspēks" iekļauj 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas "Skolotājs" apguvi pirmajā jeb kvalifikācijas gadā un otro jeb indukcijas gadu, kura ietvaros skolotāji turpina profesionālo pilnveidi vienā no četrām profesionālās kompetenču pilnveides mācību programmām Latvijas Universitātē. Programmai pieteikties var interesenti ar augstāko izglītību.

Plašāka informācija par "Mācītspēku" ir pieejama www.macitspeks.lu.lv, savukārt par citām pedagoģijas studiju iespējām – www.esiskolotajs.lu.lv. Programmu "Mācītspēks" īsteno Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte un RTU Liepājas studiju un zinātnes centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti