Panorāma

Attālināto mācību laikā atbalsta skolēnu vecākus

Panorāma

Valdība apstiprina Indriķi Muižnieku LU rektora amatā

ASV no Covid-19 mirušo skaits pārsniedz 1000

ASV no Covid-19 mirušo skaits pārsniedz 1000

Amerikas Savienotajās Valstīs no Covid-19 mirušo skaits pārsniedzis tūkstoti, bet inficēto skaits turpina strauji pieaugt. ASV ceturtdien, 26.martā, publicēti arī jaunākie bezdarba rādītāji, kas liecina par bezdarbnieku skaita palielināšanos līdz 3,3 miljoniem. Lai mazinātu vīrusa ekonomiskās sekas, ASV Senāts apstiprinājis vairāk nekā divu triljonu ASV dolāru vērtu ekonomikas stimulēšanas plānu.    

Megapolei Ņujorkai neierasto klusumu pašlaik regulāri pārtrauc vien neatliekamās medicīniskās palīdzības mašīnu sirēnas. Vairāk nekā 8 miljonu apdzīvotā pilsēta kļuvusi par epicentru Covid -19 izplatībai ASV.

Ņujorkā reģistrēta vairāk nekā trešdaļa no visiem saslimšanas gadījumiem valstī, bet štatā kopumā – aptuveni puse. Kā stāsta ārsti, veselības aprūpes sistēma jau tagad sāk brukt zem lielās slodzes.

“Elle. Bībeliska apmēra. Un es nejokoju. Cilvēki ierodas. Tiek veikta intubācija. Viņi mirst. Un cikls atsākas no sākuma,” medijiem stāstīja ārsts Dorons Goldmens.

“Sistēma ir pārslogota visur. Mana meita ir rezidente Bruklinā. Pirmais gads. Un šodien viņai jāsāk darbs intensīvās aprūpes nodaļā. Nevarēju gulēt visu nakti. Tas ir baisi. To nevar salīdzināt ar 11.septembri. Mēs tolaik gaidījām pacientus, kuri tā arī neieradās. Taču tagad šī pacientu plūsma ir nepārtraukta.

Un visas vecuma grupas – nemaldiniet sevi, domājot, ka tikai vecie mirs vai saslims, pacienti ir visos vecumos,” uzsvēra ārsts.

Ņujorkas štata gubernators Entonijs Kuomo pieprasa daudz aktīvāku federālās valdības iesaistīšanos krīzes mazināšanā. Viņš norādījis, ka visā štatā tuvākajā laikā varētu būt nepieciešami 30 000 plaušu ventilēšanas iekārtu, bet štatam pieejami vien 7000.

Tikmēr ASV Senāts vienbalsīgi apstiprinājis vēl nebijuša apjoma plānu ekonomikas stimulēšanai divu triljonu ASV dolāru vērtībā. 

“Neraugoties uz to, ka šī, iespējams, bija vissarežģītākā lieta, par ko vienoties, mēs visi esam sanākuši kopā, lai stātos pretī šim izaicinājumam, un es domāju, ka tas daudz ko pasaka par Savienotajām Valstīm un mūsu spēju nolikt malā politiskās domstarpības, lai paveiktu tiešām ko nozīmīgu visas valsts labā,” paziņoja Senāta vairākuma līderis Mičs Makkonels.

Plāns paredz stabilizēt vissmagāk skartās nozares, kā arī atvēlēt 250 miljardus dolāru tiešos maksājumos iedzīvotājiem. Katrs pilngadīgais amerikānis varēs saņemt 1200 dolārus, kā arī vēl 500 dolāru pabalstu par katru bērnu.

Par to, ka šādi vēl līdz šim nekad neizmantoti risinājumi būs nepieciešami situācijas stabilizēšanai, liecina cetrutdien publicētie bezdarba dati.

 Bezdarbnieka statusa piešķiršanai pēdējās nedēļas laikā pieteikušies 3,3 miljoni amerikāņu, kas ir 12 reizes vairāk nekā pirms Covid-19 izraisītās krīzes. Pat 2008. gada globālās finansiālās krīzes zemākajā punktā šis skaitlis nepārsniedza 580 000.   

KONTEKSTS:

Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tāpat valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk kā 2 miljardu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti