Ar Covid-19 inficēto skaits pasaulē pēdējo 4 dienu laikā pieaudzis par miljonu

Ar Covid-19 inficēto skaits pasaulē pēdējos četru dienu laikā pieaudzis par vienu miljonu. Vairākas pasaules valstis un reģioni turpina piedzīvot inficēto skaita pieaugumu, sasniedzot jaunus rekordus. Eiropā satraukums radies par Spāniju, kurā konstatēti daudzi vīrusa perēkļi.

ĪSUMĀ:

 • Pasaulē reģistrēti vairāk nekā 16 miljoni Covid-19 saslimšanas gadījumu.
 • Pēdējās četrās dienās vien inficēto skaits pieaudzis par miljonu.
 • Aug bažas par otru koronavīrusa vilni.
 • Spānijā konstatēti vairāki lokāli vīrusa uzliesmojumi.
 • Par it kā pirmo konstatēto Covid-19 gadījumu paziņojusi Ziemeļkoreja.
 • Ķīnā 61 gadījums – lielākais skaits vienā dienā kopš aprīļa.
 • Austrālija 532 gadījumi – lielākais skaits kopš pandēmijas sākuma.


Šobrīd kopējais apstiprināto Covid-19 gadījumu skaits pasaulē sasniedz vairāk nekā 16 miljonus. Satraucoši ir tas, ka pēdējās četrās dienās vien inficēto skaits pieaudzis par miljonu.
Straujš inficēšanās gadījumu skaita pieaugums vairākās valstīs un reģionos pastiprinājis bažas par otru koronavīrusa vilni.

Ar Covid-19 inficēto skaits pasaulē pēdējo 4 dienu laikā pieaudzis par miljonuRihards Plūme
  Eiropā lielākās bažas rada situācija Spānijā, kur konstatēti vairāki lokāli vīrusa uzliesmojumi. Vietējās amatpersonas gan steidz nomierināt citas valstis, ka situācija šajā dienvidu valstī tiek kontrolēta.

  Viena no galvenajām ziņām Lielbritānijas medijos pirmdien ir tieši par Spāniju. Tas tādēļ, ka sestdienas vakarā Apvienotās Karalistes valdība svītroja Spāniju no to valstu saraksta, no kurām iespējams ierasties, neievērojot 14 dienu karantīnu.

  Sašutumu pauduši daudzi šobrīd Spānijā esošie briti un arī aviokompānijas. Kāda britu tūriste medijiem norādīja, ka valdības lēmums bijis negaidīts un tas izjauc viņu plānus.

  “Tas viss nāk pēkšņi. Cilvēkiem netika dots laiks sagatavoties, tādēļ visi tagad ir panikā.

  Es domāju, ka tas visiem izjauc plānus, tādēļ es šādam lēmumam nepiekrītu. Tas bija par strauju un nebija laiks sagatavoties. Mums bija jādodas uz kāzām un jāapciemo draugi un ģimene, ko neesam ilgi redzējuši, taču tas viss jāatceļ un tas ir skumji,” sacīja tūriste.

  Par it kā pirmo konstatēto Covid-19 gadījumu pirmdien paziņojusi Ziemeļkoreja. Inficētā persona pagājušajā nedēļā esot ieradusies no Dienvidkorejas. Eksperti norāda, ka Ziemeļkoreja, kas mēnešiem ilgi noliegusi vīrusa klātesamību savā valstī, tagad, iespējams, cenšas novelt vainu uz kaimiņvalsti.

  Ķīnā pirmdien reģistrēts 61 inficēšanās gadījums ar jauno koronavīrusu, kas ir lielākais skaits vienas dienas laikā kopš aprīļa.

  Inficēšanās konstatēta trīs atsevišķos reģionos.
  Savukārt Honkongā, kur inficēti simtiem cilvēku, sejas masku valkāšana publiskās vietās gan iekštelpās, gan ārtelpās pirmdien tika noteikta par obligātu. Tāpat tika aizliegta pusdienošana restorānos.

  Par rekordu ziņo arī Austrālija. Aizvadītajā diennaktī Viktorijas štatā reģistrēti 532 jauni inficēšanās gadījumi, kas ir lielākais skaits, kopš pandēmija sāka plosīt šo valsti.

  Austrālijā inficēšanās gadījumu skaits strauji pieaug kopš jūlija sākuma.

  Visbeidzot, Vjetnama pirmo reizi kopš aprīļa reģistrējusi četrus jaunus inficēšanās gadījumus, tādēļ nolēmusi tūristiem slēgt Danangas pilsētu. Šī valsts tika slavēta kā viens no veiksmes stāstiem cīņā ar koronavīrusu, līdz šim reģistrējot aptuveni 400 gadījumu.

  Tikmēr Amerikas Savienotajās Valstīs, kur iepriekš tika piedzīvoti vairāki rekordi, pēdējo 24 stundu laikā reģistrēti aptuveni 55 000 inficēšanās gadījumi. Pēdējo reiz jaunu inficēšanās gadījumus skaits zem 60 000 bija 13. jūlijā.

  KONTEKSTS:

  Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti