Pasākumu producentu asociācija aicina nerīkot arī mazos pasākumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ārkārtējās situācijas izsludināšana valstī no 13. marta līdz 14. aprīlim paredz būtiskus ierobežojumus pasākumu norisei, aizliedzot pasākumu norisi, ja to dalībnieku skaits pārsniedz 200 cilvēkus. Ārkārtas stāvoklis un pasākumu aizliegums Latvijā tiek ieviests, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā. Tādēļ Latvijas Pasākumu producentu asociācija aicina visus pasākumu rīkotājus ne tikai pārcelt vai atlikt visus savus lielos pasākumus, bet arī līdz 14. aprīlim nerīkot nevienu pasākumu pat ar mazu dalībnieku skaitu, medijus informē LaPPA pārstāvji.

 “Latvijas Pasākumu producentu asociācija aicina pasākumus pārcelt, un LaPPA biedri ir apņēmības pilni un gatavi sadarboties, lai visi šajā periodā plānotie pasākumi tiktu realizēti vēlāk. Saprotot nozares specifiku, esam satraukti par koronavīrusa ietekmi uz industriju, tās spēlētājiem, mūsu partneriem un piegādātājiem, taču esam pārliecināti, ka tikai mērķtiecīga darbība, pārceļot visus pasākumus, ļaus situāciju kontrolēt un normalizēt.

Aicinām visus pasākumu nozares spēlētājus būt pilnībā godprātīgiem, respektējot Ministru kabineta aizliegumu un nemēģinot ar “radošiem” risinājumiem gūt tuvredzīgu īstermiņa labumu. Latvija koronavīrusu pievarēs, tikai pro-aktīvi darbojoties plecu pie pleca, samazinot pulcēšanos līdz minimumam”, pasākumu producentu vārdā aicina LaPPA valdes priekšsēdētājs Guntis Ērglis-Lācis.

Aptuvenās LaPPA aplēses liecina, ka periodā no 13. marta līdz 14. aprīlim pasākumu aizliegums attieksies uz vairāk nekā 2 000 pasākumu virs 200 cilvēkiem –

ja šīm aplēsēm pieskaita arī mazos pasākumus (zem 200 cilvēkiem), kurus LaPPA mudina nerīkot, pasākuma kopējais skaits ir vēl būtiski lielāks.

Lielākā daļa pasākumu organizatoru, reaģējot uz pulcēšanās aizliegumu, ir izlēmusi pasākumus pārcelt un jaunos norises datumus izziņot pēc ārkārtas situācijas atcelšanas,  atbilstoši reaģējot uz valsts un pašvaldību norādījumiem un normatīvajiem aktiem.

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā no 13. marta atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi, sapulces, gājieni un piketi, kur vienkopus pulcējas vairāk nekā 200 cilvēki, ceturtdien pēc valdības ārkārtas sēdes paziņoja amatpersonas.

"Pasaules Veselības organizācija konstatējusi, ka slimība nav apturama, bet tā ir ierobežojama. Lai izplatību ierobežotu, mums vismaz uz turpmākajām četrām nedēļām ir jāierobežo cilvēku kopā pulcēšanās," sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (''Jaunā Vienotība'').

Tāpat Kariņš uzsvēra, ka mērķis ir panākt lēzenāku slimības norisi, tāpēc pēc diskusijām tika pieņemts lēmums izsludināt valstī ārkārtas stāvokli.

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības Organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

Ieteikumi un rekomendācijas, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu pieejami Veselības ministrijas tīmekļvietnēSlimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē, kā arī IZM tīmekļvietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti