Panorāma

Igaunijā ar Covid-19 inficējušies simt mediķi

Panorāma

Panorāma

Atbildes uz jautājumiem par Covid-19

Kā droši svinēt Lieldienas? Speciālistu atbildes par Covid-19

LTV "Panorāma" apkopojusi iedzīvotāju jautājumus par to, kā Covid-19 pandēmijas laikā droši svinēt Lieldienas, un lūdza atbildīgo iestāžu pārstāvjus un nozares speciālistus atbildēt. Veselības ministrija norāda, ka, salīdzinot ar ikdienas distancēšanos, ciemošanās noteikumi ir pat vēl stingrāki. Izpildi LSM testu un pārbaudi, vai zini, kā Lieldienas drīkst svinēt Covid-19 krīzes laikā.

Veselības ministrijas preses sekretāre Anna Strapcāne aicina izprast situācijas nopietnību. "Visai sabiedrībai ir jāiesaistās, lai infekcija neizplatītos. (..) Tas nozīmē, ka aizliegti ir arī privāti pasākumi. Mēs neciemojamies, mēs nedodamies pie saviem radiem, draugiem un paziņām. Tas nozīmē, ka, piemēram, pa ielu var iet divas personas, kas ir, piemēram, darba kolēģi un dodas kopīgās pusdienās. Taču – ciemošanās vienam pie otra nav atļauta. Attiecībā uz Lieldienām tas nozīmē, ka Lieldienas varbūt brīvā dabā varētu divas personas kopā svinēt, taču Veselības ministrija iesaka to nedarīt  un maksimāli izvairīties no kontakta ar citiem cilvēkiem. Tā mēs pasargāsim gan sevi, gan otru cilvēku, gan sabiedrību kopumā, jo nebūs iespējams otru kaut vai netīšam, bet inficēt," pastāstīja Strapcāne.

"Pirmais palīgs būtu bāriņtiesa, kurai būtu operatīvi jārīkojas. Un otrais jau ir tiesa. Mēs esam arī paredzējuši, ka šādos gadījumos, kad ir skartas īpaši jūtīgo personu intereses, kā bērnu intereses, tad tiesām operatīvi jārīkojas. Klātienes tiesas sēdes arī var šādos gadījumos notikt. Un tad šis jautājums ir jāatrisina ar tiesas palīdzību," stāstīja Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina.

KONTEKSTS:

Lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos Latvijā, no 12. marta līdz 12. maijam izsludināta ārkārtējā situācija. Cīņai ar vīrusu noteikti stingri ierobežojumi, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti