Azbestu saturošu šīferi trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības varēs nodot bez maksas

Trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām ir iespēja pieteikties atbalsta programmā azbestu saturošu šīfera nodošanai bez maksas, informēja Vides aizsardzības un reģionālā attīstības ministrijā (VARAM).

Ministrijā skaidroja, ka azbestu saturoši būvniecības materiāli pēc to kalpošanas laika ir bīstami atkritumi – tie būtiski kaitē videi, piesārņojot gaisu, augsni un gruntsūdeņus, un ir jānodod apglabāšanai tikai atkritumu apsaimniekošanas poligonos. VARAM īstenotās kampaņas "Ļauj vecajam azbesta jumtam aizbraukt!" ietvaros trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām ir iespēja atbrīvoties no azbestu saturoša šīfera krājumiem bez maksas.

No vienas mājsaimniecības var pieteikties viens atbalsta pretendents un nodot apglabāšanai ne mazāk kā 0,2 tonnas (aptuveni 10 šīfera loksnes) un ne vairāk kā 3 tonnas (aptuveni 150 šīfera loksnes) azbestu saturoša šīfera.

Kopējais finansējuma apmērs atbalsta programmas īstenošanai ir 350 tūkstoši eiro.

Lai pieteiktos atbalsta programmai, pretendentam jāaizpilda  pieteikuma veidlapa, kas kopā ar atbalsta nosacījumiem pieejama https://wastetoresources.varam.gov.lv. Pieteikumu var iesniegt elektroniski, parakstot ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz VARAM e-pasta adresi "[email protected]", nosūtot parakstīto pieteikumu pa pastu uz adresi Peldu ielā 25, Rīgā, LV- 1494 vai iesniedzot klātienē. Pieteikumu iesniegšana līdz 31. maijam.

VARAM uzsvēra, ka atbalsta pieteikuma iesniegšanas dienā jābūt spēkā esošam trūcīgās vai maznodrošinātās mājsaimniecības statusam!

Apstiprinājums atbalsta saņemšanai tiks nosūtīts e-pastā viena mēneša laikā no pieteikšanās termiņa beigām, savukārt

pakalpojumu būs iespējams saņemt divu mēnešu laikā no pieteikšanās termiņa beigām.

VARAM atgādināja – veicot darbu ar azbestu saturošiem materiāliem, jāievēro drošības prasības. Darbs jāveic piemērotā apģērbā (vienreizējās lietošanas virsvalks, cimdi, respirators P3, mazgājami apavi) un šīferi nedrīkst lauzt, jo rodas putekļi, kas ir bīstami veselībai un videi.

Šīferi nedrīkst aprakt zemē, izmantot ceļu uzbēršanai vai citiem mērķiem. Azbestu saturošus atkritumus drīkst nodot apglabāšanai tikai atkritumu poligonos, kas ir saņēmuši Valsts vides dienesta atļauju. Par azbestu saturošu atkritumu nepareizu apsaimniekošanu ir paredzēta administratīvā atbildība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti