Ar projektu cer veicināt lapkoku praulgrauža populācijas saglabāšanu

Lai veicinātu pasaulē retas un Eiropā aizsargājamas kukaiņu sugas lapkoku praulgrauža populācijas saglabāšanu, kuru apdraud tas, ka samazinās saules apspīdētu vecu, dobumainu koku skaits, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) ar starptautiskiem partneriem uzsāk projektu "LIFE Osmo Baltic", informēja DAP.

Lapkoku praulgrauzis apdzīvo vecus, dobumainus platlapju kokus, kādi aug ikvienā Latvijas novadā, arī Rīgā. Praulgraužu kāpuru attīstība dobumos notiek līdz pat trim gadiem, bet pieaugusi vabole ir aktīva tikai dažas nedēļas vasaras otrajā pusē. Lapkoku praulgrauža populācijas aizsardzībai Latvijā veido mikroliegumus. 

Projekta partneri no Latvijas un Lietuvas sešos gados veiks sugas aizsardzības uzlabošanas pasākumus: izpēti, dzīvotņu apzināšanu un apsaimniekošanu un sabiedrības izglītošanu.

Projekta koordinatore Irisa Mukāne skaidroja, ka jebkurš vismaz 70 gadus vecs koks ir nozīmīgs kultūrvēstures, ainavas un estētikas elements un arī ļoti nozīmīga dabas dzīvotne jeb mājas augiem, sēnēm un dzīvniekiem. Retā un aizsargājamā vabole – lapkoku praulgrauzis – ir lietussargsuga.

"Proti, ja saglabājam dzīvotnes šai sugai, tiek nodrošināta arī daudzu citu sugu pastāvēšana. Līdz ar to ir ļoti nozīmīgi veikt aktivitātes lapkoku praulgrauža saglabāšanai," viņa norādīja.

Projektā iesaistīti astoņi partneri no Latvijas un Lietuvas, vadošais partneris ir Lietuvas Dabas fonds, informēja DAP.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti