Dokumentālajai filmai «Patrīcija» starptautiskā pirmizrāde Minhenes dokumentālo filmu festivālā

2. maijā sākas 39. Minhenes dokumentālo filmu festivāls "DOK.Fest München", kurā starptautisko pirmizrādi piedzīvos filmu studijā "Mistrus Media" veidotā režisoru Dāvida Ernštreita un Ineses Kļavas dokumentālā filma "Patrīcija", kas vēsta par visu laiku labāko latviešu slēpotāju Patrīciju Eiduku un viņas ģimeni, informēja filmas pārstāvji.

Minhenes dokumentālo filmu festivāls ir lielākais dokumentālo filmu festivāls Vācijā un viens no Eiropas dokumentālā kino galvenajiem forumiem, kura pirmsākumi meklējami 1985. gadā, un kopš tā laikā festivāls attīstījies kā plašas auditorijas kinofestivāls, kas savā programmā pievērš uzmanību sabiedriski nozīmīgām tēmām un mākslinieciski augstvērtīgām dokumentālam kino.

Festivāls kā savas vērtības izcēlis daudzveidību un dažādību, iekļaušanos un iespēju vienlīdzību, šogad īpašs fokuss pievērsts arī demokrātijas tematikai. 39. festivāla programmai atlasītas 109 filmas no 51 dažādām valstīm, un programma tika veidota no vairāk nekā 1300  festivālam pieteiktām filmām, no kurām 28 tā būs pasaules pirmizrāde, bet 51 filmai tā būs Vācijas pirmizrāde. 39. Minhenes dokumentālo filmu festivālā Latvijas filma "Patrīcija" tiek rādīta sadaļā "Dok.Panorama", kas ietver inovatīvas dokumentālās filmas no dažādām pasaules valstīm, kas izceļas ar daudzveidīgiem mūsdienu pasaules stāstiem un atklājumiem.

Filma "Patrīcija" ir ilgtermiņa dokumentāls vērojums, un tā vēsta par visu laiku labāko Latvijas slēpotāju Patrīciju Eiduku un viņas ģimeni – tēvu, kurš no mazotnes gatavo meitu olimpiskajām spēlēm, brāļiem, kuri kļūst par viņas atbalstu, par dzīves pārbaudījumiem, sporta aizkulisēm un jaunas sievietes gribasspēku.

Filmas režisori ir Dāvids Ernštreits un Inese Kļava, galvenais operators Normunds Pavlovskis, montāžas režsiore Inese Kļava, komponists Otto Auniņš, skaņu režisors Artis Lūsis, producenti Elīna Gediņa-Ducena un Gints Grūbe. Filmas veidota filmu studijā "Mistrus Media", un tā tapusi ar Nacionālā kino centra un Latvijas Televīzijas atbalstu.

Filma Latvijas pirmizrādi iedzīvoja 19. martā, un to vēl aizvien var redzēt Latvijas kinoteātros, tā iekļauta arī Nacionālā kino centra 4. maija kino maratonā un būs skatāma kinoteātrī "Splendid Palace". Filma jau izpelnījusies atzinīgu skatītāju vērtējumu un arī pozitīvu kritiķu vērtējumu, tā bija nominēta arī Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" kā gada labākā dokumentālā filma. Jūnijā filmu būs iespējams skatīt arī straumēšanas platformās "LMT Viedtelevīzijā", "Tet TV+" un "Go3", kā arī skatīties "Kino Bize" filmu nomā.

Filma "Patrīcija" veidota filmu studijā "Mistrus Media", kurā Inese Kļava un Dāvids Ernštreits veido dokumentālo televīzijas seriālu "Tas notika šeit", studijā iepriekš veidotas tādas starptautiski un Latvijā zināmas dokumentālās filmas kā "Zemnieki", "Turpinājums" (režisors Ivars Seleckis), "Spiegs, kurš mans tēvs" (režisori Jāks Kilmī, Gints Grūbe), "Mans tēvs baņķieris" (režisore Ieva Ozoliņa) "Escaping Riga" (režisors Dāvis Sīmanis), "Homo Sovieticus" (režisors Ivo Briedis), "Pasaules skaņa" (režisori Dāvis Sīmanis, Gints Grūbe).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti