Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Kārli Lāci

Rīta Panorāma

Drošība uz ceļa: sarkanās gaismas radars

ANO: jāpievērš lielāka uzmanība zoonotiskajām slimībām

ANO: jāpievērš lielāka uzmanība dzīvnieku slimībām

Ne tikai Covid-19, bet arī citas slimības, kas nāk no dzīvnieku pasaules, tikai turpinās izplatīties, brīdinājumu izteikuši Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) eksperti.

Šo slimību izplatīšanos pētnieki saista ar arvien pieaugošo dzīvnieku produktu pieprasījumu, kas pašlaik īpaši strauji pieaug Āzijā, kā arī nepietiekamajām vai ignorētajām dzīvnieku labturības normām.

“Mēs jau iepriekš brīdinājām, ka pašreizējā pandēmija bija tikai laika jautājums. Tā ir cilvēces nespēja tikt galā ar situāciju, kuru mēs prognozējām, bet kurai nesagatavojāmies. Tāpēc pašlaik mums jādarbojas īpaši aktīvi, lai novērstu citas pandēmijas, un mums jāpievērš uzmanības visām zoonotiskajām slimībām. Tas nozīmē to, ka mums jāatzīst, ka cilvēka veselība ir tieši saistīta ar dzīvnieku veselību un visas planētas veselību. Šīs lietas nav nošķiramas,” uzsvēra ANO vides programmas vadītāja Ingera Andersena.

ANO dati liecina – tā sauktās zoonotiskās slimības, kas tiek pārnēsātas no dzīvniekiem uz cilvēkiem, vēl pirms jaunā koronavīrusa krīzes nogalināja aptuveni divus miljonus cilvēku gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti