Video: Bērnu ārsti mazos pacientus no visas Latvijas konsultē un ārstē arī attālinātā režīmā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Drošības un rindu samazināšanas nolūkā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) ārsti veic attālinātas konsultācijas un ārstēšanu mazajiem pacientiem no visas Latvijas. Tas iespējams, pateicoties ziedotām ''Latvijas Mobilā telefona'' (LMT) tehnoloģijām, skaidro slimnīcas virsārste Dr. Renāte Snipe.

“Pandēmijas izraisītā krīze ir sāpīga valsts ekonomikai, taču Bērnu slimnīcai tā ļoti īsā laikā ļāvusi pavirzīties lielu soli uz priekšu darba organizēšanā, pateicoties ziedotajām tehnoloģijām, kas ļauj ne tikai ievērot fizisko distancēšanos, bet arī samazināt pacientu gaidīšanas laiku uz ārstu konsultācijām,” bērnu ārstu ikdienu Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā raksturo virsārste Dr. Renāte Snipe. BKUS ir ne tikai gatava Covid-19 pacientu uzņemšanai, bet arī turpina konsultēt un ārstēt mazos pacientus no visas Latvijas – šobrīd attālinātā režīmā.

“Sākoties ārkārtas situācijai, es pati tikko biju atgriezusies no ārzemēm un man bija jāievēro 14 dienu pašizolācija. Tik sarežģītā situācijā nevarēju pamest slimnīcu, un tā mēs ar kolēģiem atklājām, cik ērti ir strādāt platformā ''Zoom'', organizējot gan sapulces, gan ārstu konsīlijus,” stāsta Dr. Renāte Snipe. Agrāk 10 cilvēku liela konsīlija sasaukšanai bija jāatrod brīva telpa ar atbilstošām tehniskajām iespējām, bet šobrīd katrs var piedalīties, atrodoties pie sava datora. Tiesa, līdz šim trūka datoru un planšetu, bet esošās iekārtas bija paredzētas attēla un teksta, nevis video un skaņas pārraidīšanai.

“Ik dienu pie mums uz konsultācijām nāk 400–600 pacientu. Jau normālā darba ritmā pacienti gaida rindā divus, trīs, pat četrus mēnešus; mēs nezinām, cik ilgi turpināsies ārkārtējā situācija – tad iztēlojieties, cik neiedomājami tālu var izstiepties šī rinda. Tā mums ienāca prātā organizēt attālinātās konsultācijas. Mums ir ļoti svarīgs acu kontakts ar pacientu; mums ziedotās LMT tehnoloģijas ļauj parādīt astmas vai diabēta pacientiem, kā lietot ierīces medikamentu ievadīšanai. Turklāt tik daudz smaidīgu bērnu un vecāku šeit, uz vietas, nekad neredzam, jo mājās bērni jūtas daudz mierīgāk un drošāk,” daudzos ieguvumus uzskaita ārste. Viņa pauž cerību, ka arī pēc ārkārtas situācijas attālināto konsultāciju praksi daudzos gadījumos varēs turpināt.

Dr. Renāte Snipe atzīst, ka laikā, kad īpaši svarīga ir fiziska distancēšanās, viņa īpaši izjūt, cik spēcīga ir BKUS komanda, kas ļoti atbalsta viens otru, ar izpratni un cieņu attiecas pret pārmaiņām un to nepieciešamību. Bet tehnoloģijas palīdz ietaupīt laiku, ko ārste beidzot var izmantot garām pastaigām kopā ar vīru, lai atgūtu spēkus jaunai darba dienai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti