Kultūra / Māksla
Pedvālē top Satversmes sapulces simtgadei veltīts vides mākslas objekts
Pedvāles mākslas parkā uz Briņķu kalna nogāzes, pretī Sabiles pilsētai top tēlnieka Ojāra Feldberga monumentāls vides mākslas objekts “Sapulce”. Tas ir veltījums Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas simtajai gadadienai 2020. gada 1. maijā, medijus informē Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pastare.
Rīgas Starptautisko laikmetīgās mākslas biennāli veidos kā pilnmetrāžas filmu
Otrās Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA2) "Viss reizē zied” organizatori nākuši klajā ar vēl nebijušu vizuālās mākslas izstādes formāta transformāciju. Projekts, kuram vajadzētu tikt atklātam 2020. gada 16. maijā un ilgt līdz pat rudenim, tiks pārvērsts par pilnmetrāžas mākslas filmu, bet nepabeigtā izstāde ‒ par filmas uzņemšanas laukumu, medijus informē RIBOCA organizatori.
«Pasaules latviešu mākslas centrs» Cēsīs aicina virtuāli iepazīties ar diasporas mākslu
Kad tika izziņota pašreizējā karantīna, “Pasaules latviešu mākslas centrs” (PLMC) Cēsīs gatavojās uzsākt savu septīto izstāžu sezonu. Ņemot vērā, ka nav zināms, kad  centra galerijas  varēs pulcēt uz izstādēm mākslas cienītājus, kopš šonedēļas   PLMC piedāvā virtuālās pastaigas, tuvāk   iepazīstinot ar diasporas latviešu mākslinieku daiļradi, paziņojumā medijiem informēja centrs.
Talsu Krūmu mākslas grupai – 35
Pirms 35 gadiem kādā dienā Talsos daži vietējie mākslinieki devās gleznot uz Talsu pauguraini un izveidoja mākslinieku grupu. Latvijas mākslas vidē tā ir pazīstama kā Talsu Krūmu mākslas grupa. Laika gaitā tā sevi ir pierādījusi kā daudzpusīgu, asprātīgu un nenogurdināmi radošu cilvēku apvienība. Šobrīd Pedvāles mākslas parka Firkspedvāles muižā ir ierīkota Krūmu mākslas grupas jubilejas izstāde. Tā ar nepacietību gaida pulcēšanās ierobežojumu atcelšanu un svinīgo atklāšanu.
Grupa «Bad Habits» aicina uz tiešsaistes «Slikto ieradumu balli»
Sestdien, 25. aprīlī, sociālajā vietnē “Facebook” pirmizrādi piedzīvos grupas “Bad Habits” dzīvā izpildījuma koncerta ieraksts vēl neredzētā versijā ar nosaukumu “Slikto ieradumu balle”. Šajā koncertā, atšķirībā no jau redzētiem koncertiem tiešsaistē, būs iespēja redzēt un dzirdēt arī skatītājus, kuri ieradušies uz koncertu neklātienē, ņemot līdzi katrs savu slikto ieradumu.
Vinsenta van Goga glezna «Saulespuķes» Japānā palikusi bez skatītājiem
Viena no pasaules slavenākajām gleznām pašlaik atrodas “karantīnā”, jo apstājusies ne vien cilvēku pārvietošanās, bet arī lielākā daļa mākslas pasākumu. Tokijā jau martā vajadzēja notikt izstādes atklāšanai, kurā būtu skatāmas Vinsenta van Goga 1888. gadā radītās “Saulespuķes”. Atklāšana atlikta uz nezināmu laiku, bet slavenā glezna kopā ar citām palikusi bez skatītājiem.
Alises Mediņas izstāde «Pilsētas simfonijas» piedzīvo simbolisku atklāšanu
Spītējot ārkārtējai situācijai, galerijā “Jēkabs” iekārtota un atklāta jauna gleznu izstāde – mākslinieces Alises Mediņas piesātinātās pilsētainavas. Tās tapušas pēdējo divu gadu laikā, un māksliniece tajās iemūžinājusi Rīgas un Venēcijas ainavas, liekot tām virsrakstu “Pilsētas simfonijas”.
FOTO: «Siguldas devons» piedāvā aplūkot neatklāto izstādi «Lamanša kods»
Siguldas novada kultūras centrs "Siguldas devons" valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā virtuāli piedāvā aplūkot martā neatklāto mākslinieka Vitolda Kucina izstādi “Lamanša kods”, kā arī februāri atklāto 5 mākslinieku zīmējumu izstādi “Vērojums”, medijus informē centra pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti