Kultūra / Māksla
Rundāles pils muzejā varēs aplūkot Ļvivas baroka meistaru skulptūras
Rundāles pils muzeja izstāžu zālē pils staļļos no 6. jūlija līdz 31. augustam varēs aplūkot izstādi "Baroka tēlniecības mistika: Johans Georgs Pinzels un citi 18. gadsimta Ļvivas meistari". Izstādē būs iespējams apskatīt 20 izcilā vēlā baroka laikmeta tēlnieka Johana Georga Pinzela (ap 1720?–1761?), kā arī citu Ļvivas reģiona meistaru koka skulptūras, informēja muzeja pārstāvji.
Fotogrāfijas biennāles programmā notiks lekcija par fotopastkartēm
30. jūnijā pulksten 18.00 ''Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2022'' programmā izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" gaidāma mākslas zinātnieces Irēnas Bužinskas lekcija "Fotopastkarte kā radošo eksperimentu lauks 20. gadsimtā: inscenējums, montāža, kolorēšana", informē organizatori.
Samērā rūpīgs un ļoti racionāls – Vilhelma Purvīša darbs no restauratora skatpunkta
Vilhelma Purvīša lielā gleznieciskā daudzveidība pārsteidz un iepriecina arī restauratorus. Rokraksta un paraksta mainība, rūpīgs sagatavošanās darbs un materiālu izvēle, kas, par skādi, dažureiz nav izturējuši laika pārbaudi – Latvijas Radio raidījumā "Kultūras rondo" uz mākslinieka darbiem veras Latvijas Nacionālā mākslas muzeja glezniecības restauratore Liene Visendorfa. 
Nacionālais Mākslas muzejs aicina uz senioru rītiem
Nacionālais Mākslas muzejs aicina apmeklēt „Senioru rītus muzejā”, kur Nesteidzīgā atmosfērā un muzeja speciālista vadībā apmeklētāji varēs padziļināti iepazīt izstādes darbus un māksliniekus, pastāstīja muzeja Izglītības programmu kuratore Laura Dravniece.
Dažādība un milzīgs vitāls spēks. Gleznotājas Birutas Baumanes simtgadē ceļ godā viņas daiļradi
"Te ir brīnišķīgas kompozīcijas, daudzveidība, dažādība un milzīgs vitāls spēks," – tā gleznotājas Birutas Baumanes (1922–2017) darbu izstādi "Gadsimta māksliniece. Birutai Baumanei 100" Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā piesaka viņas meita, māksliniece Laine Kainaize. Savukārt mākslas zinātniece Anda Treija izceļ Baumanes apbrīnojamās darbspējas un pietāti pret pašas radīto. Izcilās gleznotājas darbi muzejā skatāmi līdz 24. jūlijam.
Latvijā top mozaīka Ukrainas atbalstam
Līdz augusta vidum Rīgā norisinās labdarības akcija, kurā katrs var pielikt savu roku Ukrainas tautas mākslinieces Marijas Primačenko darbu veidošanā mozaīkas tehnikā. Projekta mērķis ir aicināt cilvēkus, amatpersonas un privātos investorus palīdzēt atjaunot karadarbībā cietušo Ukrainas kultūras un vēstures mantojumu. Un darīt to gluži tāpat, kā liekot mozaīku – soli pa solim, pacietīgi un mērķtiecīgi.
«Ar vērdiņu kabatā». Mākslinieka Gunāra Cīlīša daudzpusīgais veikums izstādē LNMM
Mūsu mākslas kopainā nepelnīti maz izcelts mākslinieks Gunārs Cīlītis. Vislabāk pazīstams viņa darbs animācijas filmu jomā, jo kopā ar Arnoldu Burovu viņi radījuši "Pasaku par vērdiņu", "Dullo Dauku" un citus izcilus darbus, kas iekļaujas mūsu mākslas zelta fondā. Taču Gunāra Cīlīša darbība ir daudz plašāka. Viņš zīmējis ilustrācijas un karikatūras savulaik populārajiem žurnāliem "Zvaigzne" un "Dadzis", bijis ļoti meistarīgs grāmatu mākslinieks un gleznotājs. Viņa veikums vienkopus šobrīd skatāms izstādē "Ar vērdiņu kabatā" Nacionālajā mākslas muzejā.
Skrupulozu formu un smalku apgleznojumu autore. Keramiķe Ilona Romule jubilejas gadu atzīmēs ar trīs izstādēm
Keramiķes Ilonas Romules trīsdimensiju porcelāna stāsti pašlaik skatāmi izstādē "Divas puses" Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Māksliniece strādā autortehnikā, kas ir sarežģīts process. Viņas darbi priecē ar filigrānu apgleznojumu vai grafiski izsmalcinātu zīmējumu. Zīmējumos bieži redzamas cilvēka ķermeņa daļas, rokas, sejas fragments, arī acis. 
Izdota monogrāfija par Vilhelmu Purvīti
Atzīmējot izcilā latviešu gleznotāja, ainavista Vilhelma Purvīša 150 gadu jubileju, apgāds "Neputns" klajā laidis monogrāfiju "Purvītis". Vairāk nekā 500 lapu biezais izdevums ietver apjomīgu Purvīša darbu albumu un jaunām atklāsmēm bagātu Kristiānas Ābeles pētījumu par vecmeistara dzīvi.
Kuldīgas krāsas – mākslinieces Antras Meikes pilsētas redzējums gleznās
Kuldīgas novada muzejā šobrīd skatāmas muzeja mākslinieces Antras Meikes krāšņās gleznas ar Kuldīgas vecpilsētas skatiem. Gleznu izstāde "Manas pilsētas krāsas" ļauj ielūkoties Kuldīgas vecpilsētas arhitektūras niansēs un ļauties košajām krāsām – no zilām debesīm līdz pat Kuldīgai raksturīgajiem oranžajiem māla dakstiņa toņiem.
Bez liekām emocijām. Purvītis – Rīgas pilsētas mākslas muzeja direktors
Vilhelms Purvītis – prestižā Rīgas pilsētas mākslas muzeja direktors. Svarīgs amats, daudz praktisku pienākumu un mērķis – latviešu mākslas kolekcijas veidošana. Kā ar to visu tika galā gleznotājs Vilhelms Purvītis, stāsta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) direktore Māra Lāce. Jāatgādina, ka Rīgas pilsētas mākslas muzejs atradās tagadējā Nacionālā mākslas muzeja ēkā.
Ārzemēs uzietās gleznas un pirmās biogrāfes identitāte – atklājumi, pētot Purvīša daiļradi
Pavisam drīz izdevniecībā "Neputns" klajā nāks monogrāfisks albums "Ainava ar gleznotāju. Vilhelms Purvītis". Tajā ir albuma daļa, kuru kārtojusi mākslas zinātniece Laima Slava, savukārt pamatteksts ir mākslas vēsturnieces, Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūta vadošās pētnieces Kristiānas Ābeles ziņā. Gaidāmo izdevumu varam uzskatīt par jaunatklājumu koncentrātu – tajā skatāmas Purvīša gleznas, kas glabātas ārzemēs, atrisināta mīkla par mākslinieka pirmās biogrāfes identitāti un vēl daudz kas cits. 
«Zīmes un nozīmes» – Jelgavā notiek uguns skulptūru simpozijs
Šonedēļ Jelgavā pieci mākslinieki no Gruzijas, Latvijas un Lietuvas veido šamota skulptūras par tēmu "Zīmes un nozīmes". Kāds būs mākslinieku veikums, varēs redzēt gada īsākajā naktī, kad tiks atvērtas ap skulptūrām izveidotās kameras, kurās tās tiek dedzinātas tūkstoš grādu temperatūrā.
Sabilē mākslas izstādē vairākus mēnešus rūgs vīns
Sabilnieki savu mazpilsētu mēdz dēvēt par Prieka ieleju, kurā ir Latvijā vienīgais publiskais vīna dārzs un Vīna svētki vairāku dienu garumā. Prieka ielejas nosaukumu šobrīd attaisnos arī mākslinieku apvienība "+K+M+B" jeb Kristians Brekte, Modris Svilāns un Māris Butlers, kuri radījuši skaņas instalāciju "Sabile burbuļo", radot iespēju iepazīt vietējo tradīciju pārvēršanos laikmetīgā mākslā. Skaņas instalācijas pamatā ir vīna rūgšanas process, un vīns sāks burbuļot 17. jūnija vakarā Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centra pirmajā jubilejā.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt