Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Māksla
Mākslas telpā «Aminori» skatāma Vitas Lukstiņas personālizstāde «Pašportrets»
Mākslas telpā “Aminori” Rīgā no 12. augusta atvērta Vitas Lukstiņas personālizstāde “Pašportrets”. Māksliniece ar glezniecību aktīvi nodarbojas tikai pēdējos piecus sešus gadus, bet jau 2019. gadā pirmā no Latvijas ieguva iespēju piedalīties Florences Starptautiskajā laikmetīgās mākslas un dizaina biennālē un saņēma tur galveno balvu glezniecībā par darbu “Perfektā mīlestība”. Šogad viņas darbi izvēlēti starp divdesmit pieciem pasaules māksliniekiem Florences biennāles digitālajai ekspozīcijai.
Gaismas pilī būs skatāms mākslinieku dueta «IevaKrish» radītais RIBOCA darbs
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) turpmāk atradīsies mākslinieku dueta “IevaKrish” radītā skaņas un tēlniecības instalācija “Polemic of Two Metrics” (“Divu metriku polemika”), kas tapusi Otrās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA2) izstādei, informēja RIBOCA pārstāvji.
Festivālā «Survival Kit» 25 mākslinieki pievērsīsies izdzīvošanas un novecošanas tēmām
Laikmetīgās mākslas festivāls “Survival Kit” šogad piedāvās 25 mākslinieku/-ču darbus, pievēršoties izdzīvošanas un novecošanas jautājumiem – ko nozīmē novecot kā sievietei, kā bērnam, kā partnerim, kā māksliniecei, kā sabiedrībai? Festivāla mākslinieku vidū ir gan tādi, ar kuriem festivāls turpina sadarbību vairāku gadu garumā, gan autori, kuru darbi Rīgā būs redzami pirmo reizi, informēja organizatori. “Survival Kit 12” notiks no 3. septembra līdz 3. oktobrim astoņos memoriālajos muzejos Rīgā un viesnīcā “Neiburgs”.
Ielu māksla Latvijā – joprojām brīva niša. Saruna ar mākslinieku Daini Rudeni
Latvijā ielu māksla ir, taču tā joprojām ir brīva niša jaunpienācējiem, tā Latvijas Radio intervijā stāsta ielu mākslinieks Dainis Rudens. Viņš ir autors lielai daļai ielās redzamo mākslas darbu – pārsvarā tie ir zīmīgi ar iespaidīgo izmēru. Mākslinieks atzīst, ka reizēm grūtības sagādā piemērotas fasādes atrašana, jo ēku īpašniekiem bieži vien izdevīgāk ir izvietot reklāmas – Rudens arī šobrīd meklē ēku mākslas darbam.
Laikmetīgās mākslas centrs turpina mākslas vēstnešu iniciatīvu, īpašu uzmanību veltot iekļaušanas veicināšanai
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) turpina mākslas vēstnešu jeb mediatoru iniciatīvu – tie ir apmācībās un praksē sagatavoti dažādu profesiju un vecumu cilvēki, kuri personīgā sarunā ar apmeklētāju palīdz mūsdienu mākslas izstādēs pamanīt interesantas likumsakarības, rosina uz pārdomām un atklājumiem. Šogad īpaša uzmanība pievērsta senioriem, cilvēkiem ar demenci un mākslas interesentiem ar kustību traucējumiem. Par iekļaušanu LLMC ikvienu rosinās domāt arī mākslas mediācijai veltītajā starptautiskajā vasaras skolā.
«Te neredzēt tradicionālās vāzes un šķīvjus» – laikmetīgā keramika Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma Baltijas laikmetīgās keramikas izstāde “Creo ergo sum”. Tā ir daļa no trešās Latvijas Starptautiskās keramikas biennāles programmas, un muzejā savus darbus demonstrē 19 keramiķi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Mākslas darbos apvienotas dažādas keramikas tehnikas, formas un materiāli, kā arī darbi stāsta par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt