Kultūra / Māksla
Benksija gleznu izsola par 11 miljoniem eiro
Britu grafiti mākslinieka Benksija glezna “Devolved Parliament” izsolē pārdota par 9,8 miljoniem mārciņu, kas ir līdzvērtīgi 11 miljoniem eiro. Kritiķi uzskata, ka tās vērtību daļēji palielināja atsauce uz “Brexit” procesu.   
Demokrātiskais avangards. Atskats uz Liepājas Mākslas forumu
Laikā no 27. līdz 29. septembrim koncertzālē “Lielais dzintars” norisinājās Liepājas Mākslas forums, kas, skatoties caur mūsu laikmeta prizmu, ar šķietami sarežģītu programmu uzrunāja gan liepājniekus, gan interesentus no citām pilsētām.
Jāņa Mintika izstāde Cēsīs: vienkārša, skarba forma un nopietns saturs
Pasaules latviešu mākslas centrā Cēsīs skatāma latviešu tēlnieka un gleznotāja Jāņa Mintika  (1944-2014) darbu izstāde. Mākslinieks, kurš piedzima Zalcburgā, ilgus gadus dzīvoja un strādāja Norvēģijā, Bergenā un Taosā, Jaunmeksikas štatā, ir kurzemniekiem veltītā pieminekļa autors Tobago salā. Izstādē aplūkojamas mākslinieka šķietami vienkāršās un skarbās, bet saturiski nopietnās instalācijas, gleznas un grafikas.
«Rīgas biržā» apskatāmi pasaules izcilāko marīnistu darbi
Mākslas muzejā "Rīgas birža” 5. oktobrī durvis vērs divas izstādes, kuru uzmanības centrā būs 19. gadsimtā gleznotas jūras ainavas jeb marīnas. Lielajā zālē būs eksponētas izcilā 19. gadsimta gaismas meistara Ivana Aivazovska gleznas, bet Boses zālē – viņa laikabiedru darbi no Vācijas, Holandes, Francijas, Norvēģijas un Itālijas.
Sāls, sievietes un melnbaltais foto: Piecu mākslinieku kopizstāde
Mākslas galerijā “Museum LV” 25. septembrī pieci mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas atklāj kopizstādi “Sāls pieskāriens”. Tā ir ceļojoša ekspozīcija, kuru ik gadu plānots papildināt ar jauniem ārvalstu mākslinieku darbiem. Visu šo “sāls pieskārienu” vieno iztēle par melnbalto foto un sievietes būtību
Francijā atrasts unikāls 13. gadsimta mākslas darbs
Kādā virtuvē Francijā atrasta unikāla 13. gadsimta pirmsrenesanses florenciešu mākslinieka Čimabues glezna. Eksperti atradumu nodēvējuši par puzles gabaliņu, kas ļauj labāk izprast Rietumeiropas mākslas vēsturi.
Latvijas modes ilustratore Alīna Grīnpauka prestižās «Taschen» grāmatas simtniekā
Modes ilustratore Alīna Grīnpauka iekļuvusi prestižās izdevniecības “Taschen” grāmatā “100 pasaules labākie ilustratori”. Izdevumā publicēti dažādu jomu ilustratori. Piektdien, 27. septembrī, līdz ar “Taschen” grāmatas prezentāciju Alīna vērs durvis arī pirmajai ilustrācijas žanram veltītai mākslas telpai Baltijas reģionā - “Metro Store Riga”.
Latvijas dizaineri MAREUNROL'S izstādē veido modes paplašināto realitāti
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā no 10. oktobra līdz 8. decembrim pirmo reizi būs skatāma vērienīga pazīstamā latviešu modes dizaineru dueta MAREUNROL’S (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstāde “MAREUNROL’S. Paplašinātā realitāte”, paziņojumā medijiem informē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.
Marka Rotko mākslas centrā durvis vērusi krāsainākā izstāžu sezona
Ar bagātīgu mākslas ražu sākusies jaunā rudens un tradicionāli arī Marka Rotko dzimšanas dienas izstāžu sezona Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Šoreiz 116. mākslinieka dzimšanas diena ir oda glezniecībai ar sešiem izstāžu projektiem, tostarp bagātīgu Latvijas mākslinieku pienesumu. Līdztekus ar jauno izstāžu sezonu šajā centrā Daugavpilī startējis arī Markam Rotko veltītais nu jau 15. Starptautiskais glezniecības simpozijs, kas pulcējis 10 māksliniekus no astoņām pasaules valstīm.
Marka Rotko centrs Daugavpilī atklāj krāsainu jauno izstāžu sezonu
Marka Rotko 116. gadadienas ieskaņās 20. septembrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta jaunā izstāžu sezona. Šī rudens izstāšu sezonā iekļautajiem māksliniekiem, tāpat kā Markam Rotko, raksturīga krāsaina, bagāta un piepildīta glezniecība, ko septembrī un oktobrī varēs skatīt sešos izstāžu projektos, informē Marka Rotko mākslas centra pārstāvji.
Mākslas akadēmijas simtgades izstāde - darbīgs un mainīgs skudru pūznis
Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades devīze “Ne dienu bez līnijas!” ievelk treknu līniju izstāžu zālē “Arsenāls”. Tur 19. septembrī atklāj izstādi “Academia”, atsaucoties uz Seno Grieķiju un Platona akadēmiju, kas bija īpaša filozofisku domu apmaiņas vieta olīvu dārzā. Tāpēc uzmanības centrā būs studenti, radošie meklējumi un dzīvi mainīga atmosfēra ar darbiem, kas vēl top un kas tiks mainīti.
«Lielajā dzintarā» atklās izstādi par cilvēku un tehnoloģijām
Jauno mediju mākslinieki piektdien, 27. septembrī, aicina uz izstādes “Starpliktuvē” atklāšanu. “Starpliktuvē” 16 mākslinieki pēta cilvēka attiecības ar tehnoloģijām, savos darbos atkailinot pārspīlētās gaidas pret tehnoloģiju veiktspēju un demistificējot to darbības principus, paziņojumā medijiem informē organizatori.
FOTO: Dānijā atklāta izstāde par zinātnisko fantastiku ar Latvijas mākslinieku darbiem
“Nenorunātās tikšanās” ir Latvijas Laikmetīgā mākslas centra (LLMC) izpētes un izstāžu projekts, kas veltīts zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslā, pievēršoties gan vēsturiskai izpētei, gan tēmas aktualitātei mūsdienu mākslinieku darbos. Projekta pirmā izstāde “Kosmiskā eksistence” Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros tika atklāta 13. septembrī Kopenhāgenā sadarbībā ar laikmetīgās mākslas centru “Den Frie”, informē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.
Tekstilmākliniece Edīte Pauls-Vīgnere veido jubilejas izstādi
Šodien, 16. septembrī - savā 80. dzimšanas dienā, tekstilmāksliniece Edīte Pauls-Vīgnere ir devusies uz Valmieru, kur noslēgusies viņas darināto vainagu izstāde "Koronetes”. Viņas darbu retrospektīva izstāde decembrī būs aplūkojama Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Rīgā.
Mākslas akadēmijas biennālē runā par nākotni un rada tai
Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades notikumu ietvaros atklāta vērienīga Jaunās mākslas biennāle “Mākslas nākotne/Nākotnes zīmes”. Izstāde akadēmijas lielajā aulā notiek no 9. līdz 14. septembrim. Tā uzrāda dažādus mākslas nākotnes attīstības pieturas punktus visdažādākos medijos, visvairāk digitālajā jauno tehnoloģiju vidē.
Jaunākie
Interesanti