Kultūra / Māksla
Muzejs «Rīgas birža» kļuvis par «miljonāru»
2017. gada nogalē mākslas muzeju Rīgas Birža (MMRB) un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbības izstādē "Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura Somija", MMRB ir sagaidījis savu miljono apmeklētāju.
Februāra sākumā atklās latvietības koda meklējumiem veltītu izstādi «Cilme»
No 2.februāra līdz 18. martam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas projekta “Cilme / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē” starpdisciplināra izstāde, kas notiek Latvijas valsts simtgades ietvaros. Izstādē varēs aplūkot gandrīz piecdesmit darbus, veidotus dažādos medijos, kuros risināti ar nacionālo tematiku – tradīcijām, paradumiem, simboliem un sadzīves priekšmetiem – saistīti stāsti. Tos vieno auduma fiziska vai konceptuāla klātesamība kā viens no latviskās identitātes nesējiem.
Māra Čačkas dialogi mākslas stacijā «Dubulti»
Jūrmalā, mākslas stacijā “Dubulti”, atklāta neparasta izstāde, kurā krāsu abstrakcijas atspoguļo konkrētus cilvēkus un mākslinieka, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstāžu vadītāja Māra Čačkas sarunas ar viņiem. Mākslinieka personālizstāde “Noteiktie un nenoteiktie dialogi” Dubultos skatāma līdz 11. martam.
«Pasauļu vērotājs» - audiovizuāla izstāde Tallinas ielas radošajā kvartālā
Bijušās Šaha skolas telpās (Tallinas ielā 6) topošā Tallinas ielas radošā kvartāla rezidenču/izstāžu mājā "Melnais caurums" 25. janvārī tiks atklāta Lauras Prikules un Andra Indāna audiovizuālā izstāde "Pasauļu vērotājs", portālam LSM pavēstīja izstādes veidotāji. Izstāde būs atvērta līdz 15. februārim, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās no plkst. 15.00 līdz 19.00. Ieeja bez maksas.
Ceļojums Dainas Skadmanes mākslas pasaulē izstādē Rietumu bankā
Šogad rudenī apritēs pieci gadi kopš Zolitūdes traģēdijas, kad lielveikala “Maxima” gruvešos aprāvās 54 cilvēku dzīves. Toreiz izdzisa arī 23 gadus jaunās mākslinieces Dainas Skadmanes un viņas tēva dzīvība. Sasniedzot emocionāli smago piecu gadu robežu, mākslinieces dvīņu māsa Anda sarīkojusi Dainas mākslas darbu izstādi, ne vien atbrīvojot savas skumjas, bet sabiedrībai dāvājot arī māsas atstātos pieskārienus mūžībai – viņas gleznas.
«Kilograms kultūras»: Kategorija «Vizuālā māksla»
Vēl vienu dienu līdz 17.janvāra pusnaktij turpinās balsojums par Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un portāla LSM gada balvas "Kilograms kultūras” nominantiem. Viena no astoņām šī gada balvas kategorijām pievēršas pagājušā gada svarīgākajiem notikumiem vizuālajā mākslā. Līdzīgi kā citās, arī šajā kategorijā ir četri nominanti.
Vilipsōna izstādē «Ārprātija piedzīvojumi» - arī viņa pirmais akts, kas tapis bērnudārzā
Mākslinieka Aivara Vilipsōna humorpilnie stāstiņi iz dzīves, kurus grāmatā „Ārprātija piedzīvojumi” apkopojusi rakstniece Nora Ikstena, īsā laikā kļuvuši par iecienītu lasāmvielu. Nepilnos divos mēnešos grāmata piedzīvojusi jau otro tirāžu, bet pats Vilipsōns pirmdien, 15. janvārī, galerijā „Istaba” atklāj grāmatā publicēto zīmējumu izstādi. Mākslinieks neslēpj pārsteigumu par grāmatas popularitāti un atzīst, ka tā aizrāvies ar rakstīšanu, ka reiz pat aizmirsis sievai pienest ikrīta kafijas krūzi...
Talsos atklāj latviešu tautasdziesmu iedvesmotu ASV mākslinieces Deboras Lagrasas izstādi
ASV vēstniecība Latvijā aicina uz amerikāņu mākslinieces Deboras Lagrasas multimediju izstādes “Kur tie lieli dūmi kūp. Latviešu tautasdziesmu iedvesmota māksla” atklāšanu ceturtdien, 11.janvārī, plkst. 16.00, Talsu novada muzeja izstāžu zālē. Izstādes atklāšanā piedalīsies ASV vēstnieces Latvijā vietnieks Pols Polītiss un folkloristi Aldis Pūtelis un Guntis Pakalns. Izstāde būs apskatāma līdz 4.februārim.
Latvijas simtgades laikmetīgās mākslas izstāde Francijā izgaismo nenovērtēto
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Parīzē 13. janvārī atklās pirmo laikmetīgās mākslas cikla “Pārnēsājamās ainavas” izstādi, kas pievēršas trimdas mākslas procesu izpētei. Izstādē piedalās Latvijas un ārvalstu mākslinieki (-)auteur, Mercedes Azpilicueta, Ieva Balode, Yaïr Barelli, Ieva Epnere, Barbara Gaile, Daiga Grantiņa, Myriam Lefkowitz, Mai-Thu Perret un Andrejs Strokins.
Jūrmalā skatāma Aivas Žūriņas izstāde «Iedzīve»
Līdz 18. janvārim Mākslinieku namā Jūrmalā skatāma Aivas Žūriņas personālizstāde „Iedzīve”. Izstādē aplūkojami smalki un filigrāni izstrādāti zīmējumi. Katrs autores zīmējums ir kā jauna pasaule, kura prasa iedziļināšanos un dod vērotājam iespēju sajusties kā pētniekam, zinātniekam vai botāniķim.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti