Kultūra / Māksla
Alises Mediņas izstāde «Pilsētas simfonijas» piedzīvo simbolisku atklāšanu
Spītējot ārkārtējai situācijai, galerijā “Jēkabs” iekārtota un atklāta jauna gleznu izstāde – mākslinieces Alises Mediņas piesātinātās pilsētainavas. Tās tapušas pēdējo divu gadu laikā, un māksliniece tajās iemūžinājusi Rīgas un Venēcijas ainavas, liekot tām virsrakstu “Pilsētas simfonijas”.
FOTO: «Siguldas devons» piedāvā aplūkot neatklāto izstādi «Lamanša kods»
Siguldas novada kultūras centrs "Siguldas devons" valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā virtuāli piedāvā aplūkot martā neatklāto mākslinieka Vitolda Kucina izstādi “Lamanša kods”, kā arī februāri atklāto 5 mākslinieku zīmējumu izstādi “Vērojums”, medijus informē centra pārstāvji.
Gleznotājas Signes Vanadziņas eksperimenti ar pelniem – izstāde «Pelēkās vielas»
Ja Latvijā ārkārtējās situācijas dēļ nebūtu slēgti visi muzeji un izstāžu zāles, šajās dienās Jūrmalas pilsētas muzejā atklātu gleznotājas Signes Vanadziņas jaunāko darbu izstādi “Pelēkās vielas”. Jaunajā gleznu ciklā māksliniece eksperimentē ar sev neierastu izteiksmes līdzekli – pelniem. Izstāde uz nenoteiktu laiku ir atcelta, tāpēc divu gadu laikā radītais gaida piemērotu brīdi mākslinieces darbnīcā.
«Zelta ābeles» laureāte Katrīna Vasiļevska: Katram jau tas smukums ir savādāks
Viņa nelasa dzeju, toties ir garšīga smējēja un sulīga stāstītāja. Darbu viņa uzskata par vislabāko līdzekli stresa aizgaiņāšanai, taču tikpat liela kaislība viņas dzīvē ir mežs. “Esmu absolūtais meža cilvēks,” saka māksliniece Katrīna Vasiļevska, kura ir varenliela sēņotāja. Viņa teicami iederas konkursā “Zelta ābele” nupat prēmētās grāmatas “Suņa dzīve” autoru – Noras Ikstenas un Aivara Vilipsōna – kompānijā. Bet par mākslu izcilā mākslinieka Bruno Vasiļevska meita, būdama izteikti paškritiska, izsakās skarbi: "Man ļoti nepatīk mētāšanās ar jēdzienu māksla..."
Nīderlandē no muzeja nozagta van Goga glezna
Nīderlandē naktī uz pirmdienu, 30. martu, no muzeja, kas slēgts sakarā ar pasākumiem koronavīrusa izplatības ierobežošanai, nozagta Vinsenta van Goga glezna, paziņojušas amatpersonas. Glezna, kuru bija aizdevis cits muzejs, pazudusi no "Singer Laren" muzeja pie Amsterdamas.
Muzeju krātuvē attālināti top tēlniecības šedevru ekspozīcija
Mākslas muzejs "Rīgas Birža" līdz marta vidum vēl paspēja uz jauno Muzeju krātuvi pārvest vienu no saviem lepnumiem – pasaulslavenu skulptūru reprodukciju kolekciju. Tagad muzeja darbinieki attālināti strādā pie šo skulptūru ekspozīcijas izveides, ko paredzēts atklāt rudens pusē.
Melnā saule, pandēmija un darbnīca Ņūdžersijā. Saruna ar mākslinieku Artūru Virtmani
Artūrs Virtmanis ir viens no latviešu māksliniekiem, kurš šobrīd dzīvo un strādā ASV. Februāra sākumā galerijā Bastejs tika atklāta viņa darbu izstāde “Saule nezin cik tā tumša / Šīs pasaules putekļos”. Tajā mākslinieks savai izpratnei par mikro un makro pasauli pretnostata Raiņa filozofiju. Tas ir sava veida apokaliptisku nojautu un idealizētu augstāku stāvokļu dialogs. Turklāt mazā, puteklim pielīdzināmā pasaule mākslinieka darbos spēj ietekmēt globālus procesus.
Purvīša balvas eksperte: Iezīmējas tendence nominēt jaunos māksliniekus
Purvīša balva tika iedibināta 2008. gadā ar mērķi veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti, jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām. 2021. gada Purvīša balvai šobrīd nominēti septiņi mākslinieki. Kā atzīmē eksperte Līna Birzaka-Priekule, šī brīža nominantu saraksts iezīmē tendenci nominēt jaunos māksliniekus, kas iepriekš nav bijis tik raksturīgi.
Neatvērtā izstāde – mākslinieces Elitas Šmēdiņas «Lellīšu stāsti»
Lai gan Ģederta Eliasa muzeja durvis Jelgavā apmeklētājiem ir slēgtas, šajā mēnesī plānotā mākslinieces Elitas Šmēdiņas autorleļļu izstāde ir iekārtota un gaidīs savus apmeklētājus. Izstādei dots nosaukums ''Lellīšu stāsti'', jo katra lelle tapusi, iedvesmojoties no kāda pasākuma, teātra izrādes vai baleta, un māksliniece tai līdzi devusi arī savu stāstu.
Latgales vēstniecība «Gors» aicina pieteikt izstāžu projektus 2021. gadam
Jau piekto reizi Latgales vēstniecība "Gors" izsludina atklātu izstāžu projektu konkursu savā mākslas galerijā skatāmajām izstādēm. Konkursā aicināti piedalīties gan mākslinieki, gan izstāžu kuratori vizuālās mākslas, dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina jomā, piedāvājot grupu vai personālizstādes, kuratora veidotas un citas izstādes, medijus informē Latgales vēstniecības "Gors" pārstāvji.
Covid-19 iedvesmo mākslu Prāgā
Bailes, neuzticība un grēkāžu meklēšana – šīs tēmas aktualizē mākslinieki jaunā koronavīrusa uzliesmojuma apstākļos. Čehijā mākslinieks vienā no Prāgas zināmākajiem krodziņiem tematiku attēlo sienu gleznojumos.
Jaunākie
Interesanti