Kultūra / Māksla
Šogad festivāla «Komēta» vizuālo tēlu veidos irāņu mākslinieks FRZ
Brīvdabas festivāla “Komēta”, kas jau piekto gadu norisināsies Rīgā, Daugavgrīvas cietoksnī, šī gada vizuālā tēla autors būs ielu mākslinieks FRZ no Tebrīzes, Irānas. Festivālam “Komēta” FRZ veidos mākslas darbus katrai programmas sadaļai, galvenajam plakātam, uzlīmēm, kā arī turpinās ikgadējo tradīciju un interpretēs festivāla logo, medijus informē festivāla rīkotāji.
Atklāta figurālās glezniecības izstāde «Déjà vu»
Mākslas galeriju un grāmatizdevēju pasaulē ienācis un pamazām cenšas nostiprināties jauns spēlētājs – Rīgas mākslas un grāmatu salons “Aminori”, kur 14. janvārī atklāj izsmalcinātas un ļoti laikietilpīgas glezniecības darbu izstādi “Déjà vu”. Tajā vienviet aplūkojami Latvijas Mākslas akadēmijas profesora, Zīmēšanas katedras vadītāja Normunda Brasliņa un viņa bijušo studentu figurālās glezniecības darbi.
Kluso dabu, ziedu un aktu meistare Inta Dobrāja svin 80. dzimšanas dienu
“Smalki izkopta meistarība. Tēmu un satura vienkāršība. Harmonija,” tā par jubilāri gleznotāju Intu Dobrāju reiz izteikusies mākslas zinātniece Ingrīda Burāne. Viņas teikto papildina mākslas vēsturnieka Māra Branča sacītais: “Intas darbos materiālā pasaule sniedz prieku dzīvot.” Kluso dabu, ziedu un aktu meistare, gleznotāja Inta Dobrāja 14. janvārī svin 80. dzimšanas dienu.
Mākslinieki Jānis Šneiders un Aija Zariņa nominēti Purvīša balvai
Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 2019. gada 1. oktobra līdz 31. decembrim, Purvīša balvas ekspertu darba grupa balvai, kas tiks pasniegta 2021. gada aprīlī, ir nominējusi Jāņa Šneidera un Aijas Zariņas darbus, medijus informē Latvijas Nacionālā muzeja pārstāvji.
Kopīgā izstādē satiekas «krāsu radinieki» Aleksejs Naumovs un Vilens Kinnapu
Viens no viņiem ir Latvijā pazīstams gleznotājs, otrs – slavens igauņu arhitekts. Abi mīl košas krāsas un saprotas no pusvārda. Aleksejs Naumovs un Vilens Kinnapu (Vilen Künnapu) iepazinās pirms pāris gadiem un tūlīt atrada kopīgu valodu, kas izskanējusi nu jau trijās abu mākslinieku izstādēs. Viņu jaunāko sadarbību no sestdienas, 11. janvāra, varēs aplūkot Rīgas galerijā “MuseumLV”.
Liepājā atklās mākslinieka Sidara un dzejnieka Raudoņa izstādi «Plūsma»
Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” atklās mākslinieka Pētera Sidara un dzejnieka Pāvila Raudoņa izstādi “Plūsma”. Izstādi atklās piektdien, 10. janvārī, tajā būs skatāmas Pētera Sidara abstraktās gleznas, objekti un instalācijas no dažādiem materiāliem, kuras papildinās Pāvila Raudoņa dzeja, medijus informē koncertzāles pārstāvji.
Rīgā skatāmi Marka Rotko starptautiskā glezniecības simpozija darbi
Rīgas Centrālajā bibliotēkā 3. janvārī atklāta 15. starptautiskā glezniecības simpozija “Mark Rothko 2019” dalībnieku darbu izstāde. Tā piedāvā rīdziniekiem retu iespēju redzēt Daugavpilī tapušos darbus, ko radījuši mākslinieki no Vācijas, Ķīnas, ASV, Latvijas, Indijas, Baltkrievijas, Lielbritānijas un Īrijas.
Restauratori Ogres sanatorijā atklāj nezināmus Anša Cīruļa griestu gleznojumus
Retu un sajūsmas pilnu brīdi piedzīvojuši restauratori bijušajā Ogres sanatorijā, kur ēdamzālē atrodas vieni no nedaudzajiem izcilā mākslinieka Anša Cīruļa sienu gleznojumiem. Nesen darba gaitā atklājies kas negaidīts – izrādās, ka Cīrulis apgleznojis ne vien sienas, bet arī griestus. Tagad kultūras mantojuma sargiem būs jāpārskata iepriekš fiksētā valsts nozīmes mākslas pieminekļa apjoms, bet pašvaldībai – jāmeklē papildu nauda jaunatklājumu restaurācijai.
Jaunākie
Interesanti