Kultūra / Māksla
Galerijā «Look!» skatāmas Reiņa Lismaņa foto gleznas
Sakārtojums, kārtība, vienošanās – tās ir tikai dažas nozīmes angļu vārda "arrangements" tulkojumam. Lielbritānijā mītošais latviešu fotogrāfs Reinis Lismanis šajā vārdā nosauc savu izstādi, kas Rīgas Fotogrāfijas biennāles ietvaros šobrīd skatāma galerijā "Look!". Tie ir gleznieciski darbi, kas tapuši, izmantojot fotopapīru un printeru tinti.
Rūgstošā piena problēma. Pārdomas pēc mākslinieces Annas Priedolas izstādes par demenci
Saskarties ar demenci ir smagi un mulsinoši gan pašam pacientam, gan viņa tuviniekiem, jo nav iespējama liela uzvara pār postošo kaiti, bet sabiedrībā joprojām tā ir tabu tēma, ko pavada kauns. Šai problēmai Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejā veltīta sabiedriski jūtīga un zīmīga izstāde – mākslinieces Annas Priedolas "Piena dienasgrāmatas", kurā apskatīta sabiedrības novecošanās un demences tematika.
Latgales grafikas simpozijs Daugavpilī pulcē māksliniekus no astoņām valstīm
Rotko centrā sācies lielākais grafikai veltītais notikums Latgales reģionā – 10. Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs. Tas notiks no 13. līdz 27. maijam Daugavpilī, pulcējot vienpadsmit māksliniekus no astoņām valstīm. Simpoziju atklās 14. maijā plkst. 15.00 Daugavpils Kultūras pils izstāžu zālē ar Gunāra Kroļļa izstādi "Visums, mīti un simboli", informēja rīkotāji.
Sabiedrības spogulī – cilvēka izjūtas, vide un ideoloģija. Izstāde «Viscerālās pārejas» Jūrmalā
Mūsdienu feministisko teoriju aktuālie pētījumi, cilvēku izjūtas un ķermeniskas pieredzes, kuras atklāj noteiktus sociālus simptomus un sabiedrības spoguli – tas viss šobrīd skatāms laikmetīgās mākslas izstādē Jūrmalā, Raiņa un Aspazijas vasarnīcā. Izstāde sasaucas ar aktuāliem pētījumiem feministiskajās teorijās, atklājot cilvēka, vides un ideoloģijas ciešo mijiedarbi.
Viens no kinētiskās mākslas pamatlicējiem Rožē Vildērs ar izstādi viesojas Rīgā
Pagājušā gadsimta 60. gados Francijā dzīvojošais kanādiešu gleznotājs Rožē Vildērs (Roger Vilder) nolēma krasi mainīt radošās izpausmes un pievērsās kinētiskajai mākslai jeb mākslas virzienam, kurā vizuālos darbus papildina kustība. Mūsdienās Vildēru uzskata par vienu no pasaules nozīmīgākajiem kinētiskās mākslas pārstāvjiem. 11. maijā Latvijas Mākslas akadēmijā atklāta Vildēra darbu izstāde.
Dubļi, dūņas, viela un lauka relikvijas – Jūrmalas muzejā jaunas izstādes
Jūrmalas muzejā aplūkojamas divas jaunas izstādes. Gleznotāja Agnija Ģērmane kopā ar scenogrāfi Ināru Gauju izstādē "Dubļi. Dūņas. Viela" dalās sajūtu pieredzē par dubļu un dūņu vielisko substanci un dziedējošo būtību, savukārt jaunais tēlnieks Ansis Dobičins "Lauka relikvijās" rada pieminekļus ikdienā sastopamām lietām.
Latvijas, Itālijas, Ungārijas un Vācijas mākslas augstskolu studentu darbi skatāmi izstādē Drēzdenē
Lai pastiprinātu mākslas augstskolu studentu un mācībspēku starptautisko redzējumu un iespējas, Eiropas Savienības atbalstītā alianse "EU4ART" ar daļu no savas darbības praktiskajiem rezultātiem iepazīstināja šajā februārī Latvijas Mākslas akadēmijas aulā. Savukārt aizvadītajā nedēļā apjomīga izstāde atklāta Drēzdenes Mākslas akadēmijā. Tajā dažādos medijos savas prasmes apliecina studenti no Latvijas, Itālijas, Ungārijas un Vācijas.
Rīgas Fotogrāfijas biennālē notiks saruna par pašizolāciju
11. maijā pulksten 18.00 izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" notiks pirmā no četrām sarunām Rīgas Fotogrāfijas biennāles izglītības pasākumu programmas sarunu sērijā "Pašizolācija", informēja organizatori. Atsaucoties uz biennāles centrālo tēmu, izolāciju, arī turpmāk gaidāmie pasākumi pētīs izolācijas pieredzi, tās izpausmes un atstātās sekas.
Diennakti ilgā izstādē nosvinēta mākslinieka Andra Eglīša grāmatas atvēršana
Mākslinieks Andris Eglītis kopā ar domubiedriem izdevis savu pirmo mākslas grāmatu "Gaišs, apcirsts paralelograms", kas atspoguļo viņa pēdējo gadu radošo darbību. Sarkandaugavā, bijušās rūpnīcas "Boļševička" teritorijā mākslinieka Andra Eglīša darbnīcā nedēļas nogalē notika jaunās mākslas grāmatas atklāšanas diennakts pasākumi ar speciāli izveidotu vienas dienas izstādi brīvā formā.
Eiropas iztukšošanās. Ukrainas ekspozīcija Venēcijas mākslas biennālē
"Izsīkuma strūklaka. Acqua Alta" – tā saucas Ukrainas nacionālā ekspozīcija Venēcijas mākslas biennālē Arsenālā. Ekspozīcija kļuvusi par sarunu un informācijas telpu biennālēs apmeklētājiem. Te viņi no māksliniekiem uzzina ne tikai to, kā darbs tapis un kara apstākļos atvests uz Venēciju, bet arī gūst informāciju par notikumiem Ukrainā.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt