Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Māksla
Atklās mākslinieces Diānas Tamanes izstādi «Rokas stiepiena attālumā»
No 5. novembra līdz 9. janvārim ISSP galerijā būs skatāma mākslinieces Diānas Tamanes personālizstāde “Rokas stiepiena attālumā”, informēja galerijas pārstāvji. Tāpat kā citos savos darbos, Tamane šajā izstādē pievēršas sadzīviskiem notikumiem, iesaistot izstādes tapšanā savu ģimeni.
«Ornamentu kosmoss» Latvijas dizaina pamatlicēja Jūlija Madernieka 150. jubilejas izstādē
Viņu dēvē par Latvijas dizaina un lietišķās mākslas pamatlicēju. Rozentāla, Purvīša, Valtera laikabiedrs, mākslinieks ar savu, nesajaucamu rokrakstu – Jūlijs Madernieks. Viņa 150. jubilejas gadā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs cēlis gaismā mākslinieka daudzveidīgo mantojumu – interjera dizainu, mēbeles, grāmatu dizainu, tapešu rakstus, burtu veidolu un vēl, un vēl. Muzejā cer, ka bagātīgā izstāde rosinās jaunu intereses vilni par Madernieku un viņa stilu jaunajā paaudzē, līdzīgi kā pirms gadiem desmit notika ar viņa skolnieku Ansi Cīruli.
Atklāta pirmā «Cēsu mākslas balvas» konkursa izstāde
Cēsu Izstāžu namā atklāta pirmā konkursa izstāde “Cēsu mākslas balva 2020”. Rīkotāji cer, ka ar laiku tā kļūs par neatņemamu pilsētas kultūras dzīves tradīciju. Izstādē bija aicināti piedalīties profesionāli mākslinieki, kuru dzīve ir bijusi vai joprojām ir saistīta ar Cēsu pilsētu vai novadu. Decembra vidū kļūs zināmi šīs konkursa izstādes laureāti, arī skatītāju simpātijas balvas ieguvējs.
Jūrmalā uzstādīti divi jauni vides objekti
Šoruden uzstādīti jūrmalnieku un pilsētas viesu iecienītākajās vietās uzstādīti jauni vides objekti. Tie ir arhitekta Didža Jaunzema “Čiekurs” un tēlnieka Kristapa Gulbja “Jūrmalas baltā kaija”. Jaunie objekti ir pirmie, kas uzvarējuši Jūrmalas pašvaldības rīkotajā metu konkursā “Mākslinieciski augstvērtīga vides objekta izveide Jūrmalā”.
Nacionālajā mākslas muzejā atklās izstādi «Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi»
No 14. novembra līdz 24. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs norisināsies Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidotā izstāde "Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi", kas aktualizēs atšķirīgu mākslas vēstures lasījumu caur sieviešu mākslinieču pieredzēm padomju perioda mākslas, sociālo un politisko norišu kontekstā, informēja LNMM pārstāvji.
Aicina pieteikties konkursam jaunos izstāžu kuratorus
Līdz 22. novembrim Latvijas jaunie kuratori aicināti pieteikt projekta koncepciju “Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2021” programmai. Konkursa uzvarētājām būs iespēja realizēt savu projektu Latvijas Mākslas akadēmijas izstāžu telpā "Pilot".
Līdz galam neatklāts un nesaprasts: mākslinieka Jēkaba Bīnes dzīve un daiļrade
Apgāds "Neputns" Latvijas mākslas klasiķiem veltītajā sērijā izdevis grāmatu par gleznotāju, grafiķi, lietišķās mākslas meistaru, pedagogu un teorētiķi Jēkabu Bīni (1895–1955). Latviešu mākslas kopainā viņš izceļas kā mākslinieks, kurš savā daiļradē vienmēr centies iemiesot latviešu pasaules skatījumu, senās tautas atziņas un vēstures notikumus, uzskata mākslas vēsturniece, grāmatas autore Agita Gritāne.
Zinātņu akadēmijas telpās atklās izstādi «Pseidozinātniskā konference»
Latvijas Zinātņu akadēmijas 2. stāva izstāžu zālē 10. novembrī atklās mākslas notikumu “Pseidozinātniskā konference”, kurā tiks piedāvāti 10 pseidozinātnēm veltīti mākslas darbi, informēja fonda “Mākslai vajag telpu” pārstāvji. “Konference” sadalīta piecos tēmu blokos, pavisam konferencē piedaloties desmit māksliniekiem, kuri savos mākslas darbos meklē norādes uz kādu pseidoteoriju.
Antīkās un renesanses tēlniecības kopiju «Skulptūru mežs» – jauna LNMM ekspozīcija
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs Muzeju krātuvē iekārtojis jaunu patstāvīgo ekspozīciju “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi”. Tajā publiskai apskatei izlikta unikāla pasaulslavenu tēlniecības darbu kopiju kolekcija, kas sniedz iespēju interesentiem iepazīt Eiropas kultūras mantojumu. Seno skulptūru reprodukciju izstādi atklās ceturtdien, 29. oktobrī.
«Asins lietus» – Halovīna vakarā atklās Kristiana Brektes personālizstādi
31. oktobrī, Halovīna vakarā, galerijā “Istaba” tiks atklāta Kristiana Brektes personālizstāde “Asins lietus”, kurā skatītājiem atklāsies jauna, iepriekš izstādēs maz redzēta mākslinieka radošās darbības izpausme – grafikas dobspieduma sērijas darbi aukstās adatas tehnikā, informēja galerijas pārstāvji.
Āzijas mākslas stāsti: tējas trauku komplekts no Šanhajas
Ciklā “Āzijas mākslas stāsti”, kas skatāms mākslas muzejā “Rīgas Birža”, šoreiz eksponēts un pētīts Ķīnas tējas trauku komplekts, kas 1935. gadā atsūtīts no Šanhajas. Āzijas mākslas stāsts saskaņots ar lielo izstādi “Mūsu muzejs”, kas skatāma Rīgas Biržā un veltīta Valsts mākslas muzeja simtgadei.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt