Kultūra / Māksla
No pirmajām pīlītēm līdz prezidentiem. Jura Dimitera izstāde «Mana laika zīmes»
Ne ar ko nesajaucams, savs un ļoti oriģināls rokraksts Latvijas mākslā ir Jurim Dimiteram. Vislabāk viņu pazīst kā plakātistu, bet viņš arī glezno dažādās tehnikās, veido skulptūras, fotografē, un izlase no tā visa būs skatāma viņa personālizstādē, kas sāksies piektdien, 22. novembrī, galerijā "Museum LV”. Izstāde saucas "Mana laika zīmes”, tā iekārtota abos muzeja stāvos, un tajā eksponēti darbi, kas tapuši aptuveni 50 gadu ilgā periodā.
Durvis vērs izstāde par dzejnieci Lūciju Zamaiču ar Beļcovas darbiem
Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā 3. decembrī durvis vērs izstāde “Lūcija Zamaiča. Es un mani vārdi”, paziņojumā medijiem informē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāvji. Jaunajā izstādē apmeklētāji redzēs vairākus no Aleksandras Beļcovas zīmētajiem un gleznotajiem Zamaičas portretiem un reizē varēs aplūkot daudzus dzejnieces manuskriptus, dzejoļu klades, privātās mantas, fotogrāfijas, dokumentus, saraksti.
Mākslas zinātniece: Džemma Skulme visu mūžu kalpoja Latvijas kultūrai
Spoža sabiedriskās domas līdere un izcila māksliniece – šīs abas lomas vienlīdz svarīgas, runājot par Džemmu Skulmi, kura 9. novembrī devās mūžības ceļos. Par Latvijas mākslas attīstību viņa aktīvi iestājās gan padomju gados, kad vadīja Mākslinieku savienību, gan Atmodas un neatkarības laikā. Viens no viņas gleznu centrālajiem tēliem ir stipras, bet reizē pārlaicīgas latviešu sievas, un šie tēli trāpīgi atklāj arī viņas pašas būtību.
Paskatīties uz situāciju reāli. Latvijai veltīta izstāde «Jā/NeAtkarība»
Jau astoto gadu valsts svētku nedēļā Jūrmalā, Bulduru Izstāžu namā, durvis ver Latvijas valstij un tās neatkarībai veltīta konkursa izstāde. Ekspozīcijā “Jā/NeAtkarība 2019” bija aicināti piedalīties mākslinieki no visas Latvijas ar laikmetīgiem, asprātīgiem un sociāli aktuāliem darbiem. Mākslinieku atsaucība bija liela, un kopumā konkursam tika pieteikti teju simt darbi, no kuriem izstādei žūrija izvēlējās vairāk nekā pusi.
Džemma Skulme. In memoriam
9. novembra rītā mūžībā devusies gleznotāja Džemma Skulme – Skulmju dinastijas spilgtākā māksliniece. Par viņu uzrakstītas grāmatas, viņas stiprās, jutekliskās gleznas, tapušas ar drosmīgu triepienu, atrodas daudzviet pasaulē.
Nacionālais mākslas muzejs festivālā «Staro Rīga» piedāvā pieskarties savām bailēm
No 15. līdz 18. novembrim norisināsies viens no krāšņākajiem pasākumiem Latvijā – 12. gaismas festivāls “Staro Rīga”. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) apmeklētājiem piedāvās iejusties detektīva lomā un piedalīties Skārņu ielas mistērijā, pa ceļam apbrīnojot fotonu zvaigznāju un pat pieskaroties savām bailēm, paziņojumā medijiem informē LNMM pārstāvji.
Tekstilmākslinieci Ivetu Vecenāni jaunajai izstādei iedvesmojusi etrusku māksla
Decembra pirmajās dienās atklās veselas divas tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes izstādes: galerijā "Apsīda” un VEF Kultūras pilī. Mākslinieces īpašais iedvesmas laiks bija 2014. gads, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta. Toreiz māksliniece saņēma pasūtījumu darināt tekstilmākslas darbus, izmantojot zinātnieku radīto dzintara diegu. Šo piecu gadu laikā māksliniece Iveta Vecenāne nogājusi garu ceļu no pirmajiem eksperimentiem līdz monumentālākiem darbiem. 
Cīravā atklāj tēlniekam Zemdegam veltītu grāmatu
“Un spēcīgs celšos…” – tā saucas mākslas zinātnieces Ingrīdas Burānes apjomīgais mūža darbs par vienu no izcilākajiem latviešu tēlniekiem Kārli Zemdegu. Grāmatas atvēršanas svētki, klātesot autorei, nupat aizvadīti mākslinieka dzimtajā Aizputes novada Cīravas pagastā.
Atklās ikgadējo Latvijas Mākslinieku savienības izstādi «Rudens»
Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā 15. novembrī plkst. 17.00  tiks atklāta LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstāde „Rudens 2019. Krāsainā siena. Paaudzes”.
 
Izstādē „Rudens 2019. Krāsainā siena. Paaudzes” piedalīsies profesionāli vizuālās mākslas mākslinieki un šīs nozares vidusskolu un augstskolu studenti. Ekspozīcijā apskatāmos darbus, kas tapuši laika posmā no 2017. līdz 2019. gadam, atbilstoši sev, savai mākslinieciskajai stilistikai un pārliecībai sagatavojuši 70 autori. 
Mūžībā aizgājusi māksliniece Džemma Skulme
9. novembra rītā 94 gadu vecumā mūžībā aizgājusi izcilā latviešu gleznotāja Džemma Skulme, ziņo LTV "Panorāma". Mākslinieces dēls Juris Dimiters apstiprināja Latvijas Radio, ka Džemma Skulme mirusi mājās.
«No realitātes līdz abstrakcionismam» – Kaspara Zariņa izstāde Kuldīgā
Kuldīgas Mākslas namā atklāta gleznotāja Kaspara Zariņa darbu izstāde “No realitātes līdz abstrakcionismam”, kurā eksponēti darbi no diviem cikliem – “Iekšējā balss” un gleznas, kas ilustrējušas Džona Banjana grāmatu “Svētceļnieka taka”. Ilustrācijas novembra beigās nomainīs darbi no šogad tapušā cikla “Prieka gēns”.
Mākslinieks starp atmiņu un iztēli. Izstāde «Pārvietojumi» mākslas stacijā «Dubulti»
Mākslas stacijā "Dubulti" no 8. novembra būs skatāma laikmetīgās mākslas izstāde "Pārvietojumi / Starp atmiņu un iztēli", ko veido seši mākslinieki no Latvijas, Lielbritānijas, Somijas un ASV.  Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" ar izstādi iepazīstina kuratores Vineta Kaulača un Inga Šteimane un mākslinieki Sigita Daugule, Kaisu Koivisto un Kārlis Rekevics.
Neatkarība un neoekspresionisms: izstādē skatāma spilgtākā Atmodas laika māksla
Iedvesmojoties no Atmodas laika notikumiem un par godu Baltijas ceļa trīsdesmitgadei, Mūkusalas Mākslas salona Lielajā un Mazajā zālē izstādē "Dzīvā ķēde"eksponēti 20. gadsimta 80. un 90. gadu mijas darbi no Zuzānu kolekcijas. Kā paziņojumā medijiem norāda organizatori: trauksmainais un pacilājuma pilnais laiks sakrita ar neoekspresionisma uzplaukumu – virzienu, kuram raksturīgs kliedzošs izteiksmīgums un nepabeigtība formveidē, vērienīgums, mitoloģiski un alegoriski sižeti. Daudzslāņaini interpretējamais saturs un nenoteiktība bija piemērots pavadonis politisko pārmaiņu gaisotnē, lai ietērptu sabiedrībā valdošās, taču vēl neizteiktās ilgas pēc neatkarības.
Jaunākie
Interesanti