Kultūra / Māksla
Raiņa un Aspazijas muzejā atklās izstādi «Aspazija. Vētra»
5. jūlijā plkst. 17 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (Jāņa Pliekšāna iela 5/7, Jūrmalā) tiks atklāta izstāde "Aspazija. Vētra", kura vēstīs par Aspazijas personības un daiļrades "vētrainajām šķautnēm", uz cilvēktiesībām orientēto ideju novitāti un šo ideju pārmantojamību un aktualitāti mūsdienās, informē Memoriālo muzeju apvienība.
Vīrieša vērtējums par feminisma izstādi «Euro Femmes»
Viena no apspriestākajām šā brīža mākslas izstādēm Rīgā ir izstāžu zālē skatāmā feminisma mākslinieču izstāde "Euro Femmes". Piedāvājam iepazīties ar vīrieša - izstādes apmeklētāja Kaspars Daugaļa - viedokli. 
Rotu, gleznu un skulptūru izstādes Cēsīs
Cēsīs šajā nedēļas nogalē būs skatāmas trīs jaunas izstādes. Divas no tām – “Tikšanās Cēsīs. B11” un Latvijas rotu mākslas biedrības izstāde “A Priori” – no šodienas skatāmas Cēsu izstāžu namā. 12 dažādus māksliniekus vienā izstādē piedalīties aicinājusi mākslas vēsturniece Baiba Eglīte. Viņus visus vieno Jaņa Rozentāla mākslas skolas viena klase.
Porcelāna muzejs aicina uz «Līgo darbnīcu»
Vasaras saulgriežu ieskaņā, 21. un 22. jūnijā, no plkst. 12 līdz 17 Rīgas Porcelāna muzejs piedāvā keramikas flīžu apgleznošanas "Līgo darbnīcu", informē Rīgas Porcelāna muzejs.
Skatāma stikla mākslas maģistrantu darbu izstāde
Līdz 21. jūnijam mākslas centra “Zuzeum” mazajā zālē ir apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas stikla mākslas maģistra studentu darbu pop-up izstāde “3 ± 1”, informē Mākslas akadēmijas studenti.
Trauslums un vieglums - Ērikas Zuteres tekstilmākslas izstādē
No 27. jūnija galerijā "Istaba" – trauslums, vieglums un caurspīdīgums tekstilmākslinieces Ērikas Zuteres personālizstādē “Šķērsgriezums”, informē galerija "Istaba". Izstāde demonstrē mākslinieces laikietilpīgās izklaides – spēles ar “papīru un piedevām”, dabā atrastajiem materiāliem, krāsām un kontrastiem, – spēles, kas izaugušas no pēdējo gadu aizraušanās ar papīra izgatavošanu.
Ieva Iltnere izstāžu ciklā «LMA100» piedāvā Indulim Zariņam veltītu izstādi
Šovakar durvis ver fonda “Mākslai vajag telpu” Vasaras māja, kas par godu Latvijas Mākslas akadēmijas simtgadei pārcelta uz Esplanādi, tā teikt, tuvāk “jubilārei”. Tai veltīts arī šī gada izstāžu cikls “LMA100”, kurā katra izstāde būs interpretācija par kādu personību, kas dzīvi saistījusi ar akadēmiju. Šovakar kā pirmo atklāj izstādi, kas veltīta vienam no harismātiskākajiem Mākslas akadēmijas rektoriem Indulim Zariņam un ko veidojusi akadēmijas studente Envija un gleznotāja Ieva Iltnere.
«Mākslai vajag telpu» Vasaras mājā Indulim Zariņam veltītu izstādi veido māksliniece un studente
Jau piekto vasaru fonds „Mākslai vajag telpu” rīko īpašu izstāžu ciklu, ar mērķi panākt Latvijas Modernās mākslas muzeja izveidi Rīgā. Iepriekšējos gadus izstādes notika fonda Vasaras mājā Kalnciema ielā, bet šogad tā pārvietota uz pašu Rīgas centru – Esplanādi, tieši blakus Mākslas akadēmijai, jo izstāžu cikls būs veltīts akadēmijas simtgadei. Pirmo izstādi atklās otrdien, un tās centrālais varonis būs gleznotājs un savulaik arī akadēmijas rektors Indulis Zariņš, kam tieši rīt apritētu 90.jubileja.
Zemes, kuru robežas nesāp: Recenzija par festivāla «Survival Kit» izstādi
Šobrīd noris “Survival Kit” laikmetīgās mākslas desmitais festivāls “Ārpuszemes” (Outlands), kuru organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs. Bijušajā Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes ēkā, Zeļļu ielā 25, divos stāvos skatāms bagātīgs starptautiskas mākslinieku grupas piedāvājums, paplašinājums pagājušā gada pavasarī Rīgas cirka ēkā notikušajai festivāla prelūdijai.
Noslēdzies virtuālais mākslas minifestivāls «Survival Dick»
Rīgā šonedēļ noslēdzas 1. starptautiskais virtuālais mākslas minifestivāls “Survival Dick”, kurā galvenā tēma ir salīdzinoši jauna fenomena izpēte – dikpiku jeb vīriešu dzimumorgānu attēlu izplatīšana e-vidē, vēstīja festivāla veidotāji. Festivāla mākslinieki radīja mirkļbirku #DickToo, kas aicina būt modriem un apzināties riskus, ko var izraisīt neapdomīga dikpiku sūtīšana e-pastos un sociālajos medijos. #DickToo kustības lozungs ir “Neklusē, ja gadās”.
«MuseumLV» aplūkojama Kristīnes Kutepovas personālizstāde «Apziņas fiksācijas»
Māksla ir tā joma, kurā esmu sevi pa īstam atradusi, – atzīst gleznotāja Kristīne Kutepova, kura pirms studijām Mākslas akadēmijā iemēģinājusi roku arī ekonomikā un floristikā. Plašāk iepazīt Kristīnes Kutepovas rokrakstu no ceturtdienas varēs galerijā “MuseumLV”, kur vaļā vērta viņas personālizstāde “Apziņas fiksācijas”. Katrs gleznotājas darbs ietver kādu viņai ļoti personisku stāstu, taču skatītājam tas nebūt netraucēs veidot pašam savas asociācijas.
Mākslinieces Katrīna Neiburga un Zane Zelmene radījušas īpašu videomākslu uzvedumam «Pagānu gadagrāmata»
Sestdien, 15. jūnijā, vakarā Valmiermuižas parkā etnofestivālā "Sviests 2019" īpašā noformējumā izskanēs Uģa Prauliņa tautas mūzikas cikls “Pagānu gadagrāmata”, kuru izpildīs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vīru koris “Gaudeamus” un “Pagānu gadagrāmatas” etnoroka grupa. Savukārt pirmo reizi “Pagānu gadagrāmatas” uzvedumam īpašu videomākslas noformējumu veido viena no izcilākajām personībām Latvijas laikmetīgajā mākslā, māksliniece Katrīna Neiburga kopā ar vīdžeju Zani Zelmeni, un to vienīgo reizi būs iespējams noskatīties festivāla laikā, informēja festivāla rīkotāji.
Ainavas un iekšējā smaida tēli: Jūrmalas muzejā aplūkojamas divas izstādes
Rīt Jūrmalas pilsētas muzejā tiek atklātas divu atšķirīgu paaudžu mākslinieku gleznu izstādes. Jānis Gunārs Kalnmalis pārstāv Latvijas glezniecības klasiķu paaudzi, un personālizstāde “Gleznas” veltīta mākslinieka 80. gadu jubilejai un viņa radītās daudzveidīgās glezniecības retrospektīvai. Savukārt Ilzes Mucenieces-Adamaites reālo un izdomāto tēlu galerija apskatāma mākslinieces jaunāko darbu izstādē “Introverse. Iekšējais smaids”.
Māksliniekam Mārim Bišofam aprit 80
Māksliniekam, karikatūristam Mārim Bišofam 11. jūnijā aprit apaļi 80. Viņa ironiski dzēlīgais un oriģinālais zīmējumu rokraksts pazīstams daudziem - gan šeit Latvijā, gan savulaik Izraēlā un ASV, kur mākslinieks ilgus gadus zīmēja ietekmīgākajiem Vašingtonas un Ņujorkas preses izdevumiem. 
«Kim?» atklās pirmo programmas direktora Groševa kūrēto grupas izstādi «Ļoti mazs lodziņš»
20. jūnijā plkst. 18.00 tiks atklāta jaunā “Kim?” programmas direktora Kaspara Groševa pirmā kūrētā izstāde “Kim?” “Ļoti mazs lodziņš”, vēstīja “Kim?” pārstāvji. Izstāde atklās veidus, kādos mākslinieki sadarbojas ārpus valodas robežām – latviešu mākslinieki Viktors Timofejevs un Evita Vasiļjeva radīs kopēju performatīvu telpu, izvēršot vizuālu un telpisku sarunu ar somu mākslinieku Jāko Pallasvuo un turku mākslinieku Boru Akindžiturku. 
Jaunākie
Interesanti