Kultūra / Māksla
Māksliniece Aija Zariņa cer atmodināt tautas garu
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālē piektdien, 6. decembrī, atklāj Aijas Zariņas lielformāta darbu izstādi, ar kuru māksliniece vēlas panākt, lai mūsdienu ļaudis no egoistiskiem un negausīgiem patērētājiem kļūtu par radītājiem un lai atmostos tautas radošais gars. Tāpēc arī izstādes nosaukumā izmantoti Eduarda Veidenbauma vārdi “Mosties, mosties reiz, svabadais gars”.
Septiņu valstu mākslinieku darbos Jelgavā atdzīvosies ledus supervaroņi
Dalībai 22. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā, kas Jelgavā notiks no 7. Līdz 9. februārim, apstiprināti 30 profesionāli tēlnieki no septiņām valstīm. Sapnis par superspējām, jaunu varoņu veidošanās, varonība mūsu ikdienas dzīvē un vēstures lapās – nepilnas nedēļas laikā, radot 45 konkursa skulptūras, ledus mākslas darbos tiks iedzīvināti 2020. gada festivāla tēma “Supervaroņi”, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Jaunie ilustratori iepazīstina ar veikumu izstādē «Stars»
Tiekšanās pēc oriģinalitātes ir laba zīme Latvijas ilustrācijai, par to var pārliecināties jaunākajā izstādē, kas vienkopus pulcējusi 21 jauno mākslinieku galerijā "Istaba”. Speciāli izstādei radītus darbus – melnbaltas ilustrācijas par tēmu "Stars", izstādes kuratore Rūta Briede izkārtojusi telpiskā objektā uz galerijas sienas. Izstādei dots nosaukums "Stars. Jaunie Latvijas ilustrācijā".
Sākas Starptautiskais mākslas gadatirgus «Art Riga Fair 2019»
Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā apmeklētājiem durvis 26. novembrī ver jau par tradīciju kļuvušais starptautiskais mākslas gadatirgus “Art Riga Fair 2019”. Līdz nedēļas nogalei tas piedāvā iepazīt dažādu pasaules valstu mākslas kuratoru, galeriju un mākslinieku darbus, kas apliecina mākslas pasaulē valdošo ideju un arī kvalitātes daudzveidību.
Galerijā «Istaba» durvis vērs izstāde «Stars. Jaunie Latvijas ilustrācijā»
Galerijā “Istaba” 2. decembrī atklās izstādi “Stars. Jaunie Latvijas ilustrācijā”. Izstādē piedalīties aicināti 21 jaunie mākslinieki, kas dzimuši pēc 1990. gada un ir spilgti sevi iezīmējuši Latvijas ilustrācijas vidē. Jauno mākslinieku darbi – melnbaltas ilustrācijas par tēmu “Stars” būs apskatāmas izstādes kuratores Rūtas Briedes veidotā laikmetīgajai mākslai raksturīgā izteiksmes formā – kā telpisks objekts – stars – uz galerijas “Istaba” sienas, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Izstādēs Rīgā aplūkojami mazo formu porcelāna un miniatūrās glezniecības darbi
Rīgā apskatāmas divas izstādes, kuru vienojošais elements ir skrupuloza un laikietilpīga pieeja mākslas darbu radīšanai – 13. starptautiskā mazo formu porcelāna izstāde “Prāta fitness” Rīgas Porcelāna muzejā un mākslinieka Sergeja Zinovjeva miniatūru izstāde “Vecrīga laikmetu griežos” Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē.  
FOTO: Cikla «Pārnēsājamās ainavas» noslēdzošā izstāde Ņujorkā
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) sadarbībā ar “James Gallery” šī gada 19. novembrī Ņujorkā atklāja vairāku gadu pētniecības un izstāžu projekta “Pārnēsājamās ainavas” noslēdzošo izstādi “Portable Landscapes. Memories and Imaginaries of Refugee Modernism” (“Pārnēsājamās ainavas. Bēgļu modernisms, atmiņas un iztēle”), kas seko atšķirīgiem Latvijas emigrācijas un trimdas stāstiem, aplūkojot tos plašākā mākslas norišu, migrācijas un globalizācijas kontekstā, paziņojumā medijiem infromē LLMC pārstāvji.
Klajā nākusi Daces Ļaviņas grāmata par leģendāro «Baltars» darbnīcu
Viens no Latvijas lepnumiem ir pagājušā gadsimta 20. gados tapušais „Baltars” porcelāns, iekļauts arī Latvijas Kultūras kanonā. Ir jau bijis ne mazums grāmatu, kas veltītas „Baltars” darbībai, bet 26. novembrī atvēršanas svētkus piedzīvos līdz šim apjomīgākais pētījums – mākslas zinātnieces Daces Ļaviņas sastādītā grāmata. Tā izseko gan darbnīcas tapšanas vēsturei, gan personībām, kas to veidoja, bet absolūts jaunais pienesums ir iespēja vienkopus aplūkot visus līdz mūsdienām saglabājušos priekšmetus, ko autorei izdevies atrast, un to ir vairāk nekā divi simti. Fotogrāfijas papildina arī priekšmetu stāsti, un daži no tiem ir detektīvsižeta cienīgi.
Izstāde «Vīna garša» – Edītes Pauls-Vīgneres veltījums vectēvam
Latvijas Arhitektūras muzejā skatāma tekstilmākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres izstāde “Vīna garša”, kas tapusi kā veltījums viņas vectēvam, Iļģuciema stikla fabrikas stikla pūtējam Ādolfam Paulam. Vienai no Latvijas pazīstamākajām tekstilmāksliniecēm šī nelielā izstāde ir kā ievads 80 dzīves un 50 radošās darbības gadu jubilejas svinībām, kas iecerētas šogad.
Jaunākie
Interesanti