Kultūra / Māksla
Modes mākslinieki interpretē Miervalža Poļa padomju laika performanci
Projekta “Mākslai vajag telpu” vasaras mājā Esplanādē 13. augustā tiek atklāta cikla “Latvijas Mākslas akadēmijai 100” priekšpēdējā izstāde. Šoreiz modes mākslinieki radījuši interpretācijas, turpinot slavenā latviešu mākslinieka Miervalža Poļa pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu ideju par Bronzas un Balto cilvēku. Iedvesmojoties no Miervalža Poļa, skatītājiem tiek piedāvāta neklātienes performance – Zaļais jeb atbildīgais cilvēks.
Koks kā dārglietu materiāls. Ieskats Alvja Vitrupa darbu izstādē
Mežā klaudzēja mežstrādnieka cirvis… Visai iespējams, ka tieši tāds bija sākotnējais posms to Alvja Vitrupa darbu tapšanā, kurus tagad var apskatīt izstādē “Riņķa līnijas” Liepājas galerijā “Romas dārzs”. Tā ir tāda līmeņa amatniecība, kas kļūst par īstu mākslu.
20 jautājumi Eimandai Zeinai – divu mākslinieču kopīgajai identitātei
No 26. jūlija līdz 25. augustam "Arsenāla" Radošajā darbnīcā ir apskatāma “Eimandas Zeinas kolekcijas izstāde”. Eimanda Zeina ir mākslinieču Amandas Ziemeles un Haneles Zanes Putniņas darbu tapšanas procesā pieņemtā kopīgā identitāte. Izstāde pievēršas kolekcijas veidošanās procesam un kolekciju izstādēm kā vienam no iespējamajiem izstāžu formātiem. Eimandas krājumā glabājas lielformāta gleznieciskie un grafiskie atradeņi, pārpalikumi, sens sienu gleznojums, valodas radījumi un citi nozīmju nesēji, veidojot inscenētu situāciju, kas izvietota telpā pēc principa no konkrētā uz abstrakto. Iepazīsimies. 
Projektā «Forma nav formāla» mākslinieki asprātīgi apspēlē aktualitātes
No 11. augusta kultūras namā “Ziemeļblāzma” apskatāmas trīs mūsdienu mākslinieku izstādes, kas tapušas laikmetīgās mākslas izstāžu  programmas “Forma nav formāla” ietvaros. Šoreiz izstādes veltītas mūsdienu Latvijas tēlniecībai un tajās savus darbus piedāvā mākslinieki Agita Maračkovska, Andrejs Prigičevs, Jānis Noviks. Izstādes autori vēlas iebilst pieņēmumam, ka skulptūra ir tikai dizaina objekts interjerā.
Pie Cēsīm meža galerijā lielformāta gleznas Kārļa Skalbes darbu noskaņās
Netālu no Cēsīm, dodoties uz cēsnieku iecienīto Rūcamavotu pēc ūdens vai izstaigājot Sarkano klinšu pastaigu taku, tagad brīvā dabā, mežā, var baudīt arī mākslu.  Proti, mežā ir skatāmas 11 lielformāta gleznas. Šādu dabas jeb meža galeriju īstenojusi biedrība „Art Cēsis”, kas aicināja vairākus Latvijā zināmus māksliniekus doties plenērā  dabā un arī atstāt mežā apskatei savus darbus, un šī nav pirmā reize, kad te brīvā dabā ir skatāmas gleznas.
Grafikas festivāls aicina uz izstādēm četrās kultūrvietās Āgenskalnā
Četrās kultūrvietās Āgenskalnā 8. augustā durvis ver četras izstādes, ar kurām vienlaikus tiek atklāts arī starptautisks grafikas mākslas festivāls "Printmaking In”. Iepriekšējos gados mākslinieku darbi bija skatāmi Rīgas centra izstāžu zālēs, bet pārcelšanos uz Āgenskalnu rīkotāji saista ar festivāla vadmotīvu – “Nomales intimitāte”.
Galerijā «Daugava» skatāma Vernera Lazdāna izstāde «Personas kods»
Galerijā “Daugava” uz savas personālizstādes “Personas kods” atklāšanu viesus pulcē gleznotājs Verners Lazdāns. Pēdējo divu gadu laikā tapušās gleznas mākslinieks raksturo kā eksperimenta rezultātu, kura uzdevums esot apšaubīt viņa paša uztveres “pareizumu” un apiet konkrētību.
«Bez fetiša» – pirmā topošā muzeja «Tukku Magi» izstāde
Topošais daudzkultūru mākslas muzejs “Tukku Magi” no 20. līdz 25. augustam piedāvā savu pirmo projektu – izstādi “Bez fetiša” Rūmenes muižā. Izstādē būs skatāma Āfrikas tradicionālā māksla mijiedarbībā ar latviešu mūsdienu mākslinieku darbiem, informē izstādes veidotāji.
Kad Rotko ir kā tēvs. Ieskats Marko Džanoti izstādē «Pasāžas»
Mūsdienu brazīliešu meistars Marko Džanoti, mākslinieks un Sanpaulu Mākslas akadēmijas profesors, kurš pasniedzis Japānā un arī Jēlas Universitātē ASV, uz trijām nedēļām atlidoja uz Daugavpili, lai padzīvotu un pastrādātu Marka Rotko dzimtenē. Tāpēc, ka Rotko viņam ir kā tēvs.
Cēsīs atklās Birutas Delles un Elīnas Titānes izstādes
Piektdien, 2. augustā, plkst.16.00 Cēsu Izstāžu namā tiks atvērta latviešu mākslas klasiķes gleznotājas Birutas Delles izstāde "Daba skatās uz mums" un keramiķes Elīnas Titānes izstāde "Atspulgi". Izstādes apskatāmas līdz 15. septembrim.
Durvis ver izstāde «Ser, Jums priekša vaļā!»
Ticiet vai neticiet, lai izdomātu izstādes nosaukumu, Armands Zelčs un Jānis Klaučs izvēlējās neparastu veidu, proti, uzdeva jautājumu Džeimsa Džoisa grāmatai “Uliss”, atvēra to uz labu laimi un izlasīja pirmo ieraudzīto teikumu. Un tas skanēja šādi: “Ser, Jums priekša vaļā!”
Jaunākie
Interesanti