Kultūra / Māksla
Galerijā «Istaba» atklās jauno mākslinieku grupas izstādi «Nieze»
Galerijā “Istaba” 9. martā tiks atklāta jauno mākslinieku grupas izstāde “Nieze”. Izstādei darbus veidojuši deviņi jaunie vizuālās mākslas pārstāvji, kurus vienos refleksija par mentālās niezes izpausmēm, veidiem, kā tā ir skārusi viņus, un kopumā par “to visapņemošo kņudinošo sajūtu”, medijus informē galerijas pārstāvji.
Mākslinieces Kristas Dzudzilo personālizstādē – ģimenes atmiņu fragmenti gleznās
Galerijā “Daugava” 27. februārī atklāj gleznotājas un scenogrāfes Kristas Dzudzilo personālizstādi “Mīklaini kā spogulī”, kurā, gluži vai kā izkāpušas no ģimenes fotoalbumiem, fragmentāri uzplaiksnīs mākslinieces personīgās atmiņas. Un arī dažādu, personīgi nepiedzīvotu situāciju fragmenti. Tie visi ir pēdējā pusotra gada laikā gleznotie darbi, ko papildina dažas instalācijas kā pieminekļi neuzgleznotajām gleznām.
FOTO: Slēdzot izstādi «Nenorunātās tikšanās», no «Arsenāla» izved 60 tonnas stikla smilšu
Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) izstādi “Nenorunātās tikšanās” apmeklējuši aptuveni 10 tūkstoši interesentu. Izstāde bija skatāma no 13. decembra līdz 23. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls”. Būtisks izstādes scenogrāfijas elements bija stikla smiltis, kas klāja divas izstādes zāles. Kopā tika izmantotas 60 tonnas stikla smilšu, kuras nu, līdz ar izstādes demontāžu, aizvestas prom, medijus informē LLMC pārstāvji.
Par godu mākslinieka Jūlija Madernieka 150. jubilejai atklāta īpaša ekspozīcija
Atzīmējot izcilā latviešu ornamentu meistara, interjerista, gleznotāja un mākslas kritiķa Jūlija Madernieka 150. jubileju, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” rīt aicina uz īpašu jubilejas sarīkojumu. Tam par godu izveidota ekspozīcija ar Madernieka ornamentiem rotātām grāmatām un nošu izdevumiem, kā arī uzšūts tērps un vainadziņš pēc mākslinieka 1904. gada zīmējumiem.
Liepājā atklās mākslas izstādi «Nebeidzamā pagātne un nākotne»
Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” piektdien, 6. martā, notiks izstādes “Nebeidzamā pagātne un nākotne” atklāšana. Izstāde pirmo reizi vienkopus apvieno trīs mākslinieku – Daces Dēliņas-Lipskas (Liepāja, Latvija), Vladimira Migačeva (Krasnodara, Krievija) un Iļjas Gaponova (Sanktpēterburga, Krievija) – darbus. Īpaši Liepājas izstādei radītie jaundarbi – gleznas un instalācijas – reflektē par laiku un iespēju notvert mirkli caur mākslu, medijus informē koncertzāles pārstāvji.
Atklās mākslas dueta «Skuja Braden» izstādi «Samsāra»
No 14. marta līdz 3. maijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma vērienīga izstāde “Samsāra”, aicinot iepazīt daļu no starptautisku ievērību guvušā mākslas dueta “Skuja Braden” – latvietes Ingūnas Skujas un amerikānietes Melisas D. Breidenas – vairāk nekā 20 gadu laikā kopīgi radītajiem tēlniecības un glezniecības darbiem porcelānā, medijus informē muzeja pārstāvji.
Jūrmalā notiks ikgadējā izstāde-akcija-loterija «Gada NeDarbs – 2019»
Jau septīto gadu, joku mēnesī – aprīlī – Bulduru Izstāžu nams kopā ar biedrību “RAD-DAR” aicina autorus dzīt jokus, radīt jaunus NeDarbus un atrādīt savus iepriekšējā gadā (gados) tapušos NeDarbus gadskārtējā izstādē-akcijā-loterijā “Gada NeDarbs – 2019”, medijus informē organizatori.
Latvijas Mākslinieku savienības galerijā atklāta izstāde «Ābols. Ripo. Jūra.»
Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā apskatāma vizuālās mākslas izstāde “Ābols. Ripo. Jūra.”. Izstādē pārstāvēti darbi no LMS muzeja kolekcijas: portreti, ainavas, marīnas un klusās dabas (dažādās glezniecības tehnikās), monumentālie zīmējumi, kā arī “Prezidentu zālē” eksponēti LMS biedres, mākslinieces Dzidras Baumas akvareļi, medijus informē LMS pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti