Kultūra / Māksla
Memes un spoku stāsti – divu jauno mākslinieku otrās izstādes
Durvis ver divu jaunu latviešu mākslinieku otrās personālizstādes. Viena galerijā “Look!” pēc paša mākslinieka Ērika Caunes teiktā esot izstāde atslodzei, kurā klasiskajā mākslas valodā skatāmi daži piemēri no Ērika memju jeb interneta joku kolekcijas. Otra personālizstāde mākslas telpā “Aminori” ir Londonā studējošā mākslinieka Jegora Buimistera debija glezniecībā.
Bulduros atklās mākslinieces Marutas Raudes darbu izstādi «Laimes akmentiņi»
Marutas Raudes (1965-2018) personālizstāde “Laimes akmentiņi” Bulduru Izstāžu namā tiks atklāta 22. februārī. Izstāde veidota kā mākslinieces daiļrades retrospekcija, kurā iekļauti darbi no iepriekšējo gadu izstādēm, kā arī senāki mākslinieces darbi, tai skaitā 1999. gadā radītā instalācija “Galds ieaudzis zālē”, kura pirmo reizi tika rādīta Tallinas Lietišķās mākslas triennālē, medijus informē Bulduru izstāžu nama pārstāvji.
Kontrasti Jūrmalas pilsētas muzejā – mākslinieku Envijas un Maļecka izstādes
Divas krasi atšķirīgas izstādes iekārtotas Jūrmalas pilsētas muzejā. Viena ir pianista, Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora un arīdzan diplomēta gleznotāja Jāņa Maļecka gleznu izstāde “Dienasgrāmata”. Tai pretstatā – blakus telpā apskatāma jaunās mākslinieces Envijas tekstu gleznas un instalāciju haoss izstādē “Mēs visi smiesimies, skumsim, raudāsim, atkal smiesimies”.
Madridē atklās plašu Rembranta darbu izstādi
Spānijas galvaspilsētā Madridē atklās vērienīgu slavenā mākslinieka Rembranta darbu izstādi. Holandiešu vecmeistars dzīvoja 17. gadsimtā un ieguva plašu popularitāti kā portretu un gaismēnu izmantošanas speciālists.
Klajā nāk Rīgas portretējumu stāsti jaunā mākslas izdevumā
Noslēdzoties Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) starpgadu programmai, tiek laists klajā mākslas izdevums “Drīz” – veltījums Rīgas centram pieguļošajām apkaimēm un ielu mākslai. Grāmata tiks prezentēta 28. februārī “Latvijas Grāmatu izstādē 2020”, kur RIBOCA stendā būs iespējams iepazīties ar grāmatas veidotājiem, medijus informē RIBOCA pārstāvji.
Baltkrievijas māksliniece Marina Kapilova: Padomju Savienībā baltieši bija «ārzemnieki»
Meistari no Minskas Marinu Kapilovu, kuras personālizstāde apskatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, sarunai ar rus.lsm.lv gaidīju divu smalku bronzas angļu vēja suņu sabiedrībā. Netālu bija iekārtojies bēdu sagrauztais Rigoleto, pie ieejas bija izvietojušies debesu vērsis, lauva un ērglis, no sienām uz mani noraudzījās kaisles pārņemtais Zālamans ar Sābas ķēniņieni, Faidra jau ar virvi ap kaklu, rotaļīgais Pāns ar ganu, senslāvu zintnieki un daudzi citi. Bija velnišķīgi labi. Un tad parādījās Marina – it kā iznāca no savas mākslas pasaules parunāt uz neilgu laiku, lai drīz pēc tam tajā atgrieztos.
Trīs izstādes Rīgā – zelta kāzas, atmiņu lauskas un suņa dzīve
Galerijā “Istaba” 13. februārī sākas Aivara Vilpsōna “Suņa dzīve”, kas tapusi sadarbojoties ar rakstnieci Noru Ikstenu, bet galerijā “Māksla XO” izstādē “Prāta defragmentācija” uzplaiksnī Lauras Veļas atmiņu lauskas gandrīz 80 gleznu objektos īpašā autortehnikā. Tikmēr mākslinieku pāris Helēna un Ivars Heinrihsoni gatavojas Zelta kāzām un gatavo Valentīndienas izstādi Rīgas mazākajā galerijā fon Stricka villā.
Margaritas Germanes izstāde «Metamorfoze»: Skulptūra sāka veidoties pati no sevis
Metamorfoze jeb pārvēršanās no vienas formas otrā laikā uzrunājusi ne vienu vien mākslinieku, ļaujoties iztēlei par krasām esamības vai apkārtējās pasaules pārmaiņām. Mākslinieces Margaritas Germanes laikmetīgās tēlniecības izstādē Rīgas mākslas telpā ar tieši šādu nosaukumu "Metamorfoze" ir vērojama kā pārējas process, kad esi vairākās izmaiņu stadijās vienlaikus.
Paškritiskais rūjienietis. Pētniece iepazīstina ar mākslinieku Ādamu Alksni
"Viņš bija milzīgi paškritisks, daudz savus darbus ir iznīcinājis. Viņš bija ļoti ieturēts, nemēģināja sevi izcelt un izrādīt. Tas traucēja kļūt plašāk pazīstamam," tā mākslinieku Ādamu Alksni Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" raksturo mākslas zinātniece Anda Bērziņa, skaidrojot, kāpēc mākslinieka vārds bijis mazāk zināms līdz šim.
Jaunākie
Interesanti