Kultūra / Māksla
FOTO: «Lielajā dzintarā» atklāta izstāde «Kāds sakars»
Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 26. jūlijā atklāta septiņu jauno latviešu mākslinieku grupas izstāde "Kāds sakars". Mākslinieki Elza Sīle, Vika Eksta, GolfClayderman, Subspatial.xyz un Katrīna Čemme izstādē atsaucas uz masu kultūras fenomeniem, caur priekšmetiem, teksta fragmentiem, tēliem un zīmēm koķetējot ar banālo un radot daudznozīmīgas asprātības. Izstāde mākslas telpā “Civita Nova” skatāma līdz 12. septembrim.
Piemin tēlnieku Vilni Titānu 75. jubilejā
Gluži kā pa garo pupu arī pa Valpenes piramīdas akmeņiem var nokļūt tuvāk debesīm. Mazā ciemata iedzīvotāji joprojām atceras sirsnīgo mākslinieku Vilni Titānu, kas desmit vasaras veidoja Imanta Ziedoņa ieceri kā veltījumu Dainu tēvam.
«Arsenālā» top «Eimandas Zeinas kolekcijas izstāde»
Izstāžu zāles “Arsenāls” radošajā darbnīcā top monumentāli lielformāta sienas gleznojumi, bet priekštelpā, gluži kā paklāji saguluši linogriezumi. Tiek iekārtota Eimandas Zienas kolekcijas izstāde, kura skatītājiem durvis vērs 26. jūlijā.
Botāniskajā dārzā skatāmi papīra liešanas simpozijā tapušie darbi
„Tagad ir āķis lūpā” – tā pēc papīra liešanas simpozija, kas jūlija sākumā notika Ritē, Viesītes novadā, atzīst tā dalībnieces. Rites simpozijā ar papīru strādāja visdažādākajos virzienos. Gan lēja papīru no jau gatavām masām, gan darināja augļu un dārzeņu papirusu, gan strādāja ar abaku, kas ir vispopulārākais materiāls papīrmākslā. Simpozijā tapušais līdz 26. augustam apskatāms Rīgā, Botāniskā dārza Palmu mājā.
Jebkurš var darīt jebko un nekad nav par vēlu. Naivā izstāde galerijā «LOW»
Laikmetīgās mākslas galerijas „LOW” rezidenču programmas ietvaros šobrīd skatāma jaunās mākslinieces Luīzes Rukšānes kūrētā izstāde „Naivā”. Tajā ar saviem darbiem piedalās autori, kuriem nav mākslas izglītības, bet kurus raksturo radoša interese un jau iesākta vizuālās mākslas pašdarbība, kas līdz šim turēta noslēpumā vai atrādīta tikai šauram draugu lokam. Pētām naivitātes robežas.
Padomju laika interjers un filmu lelles satiekas izstādē Dubultu stacijā
Mākslas stacijā “Dubulti” vienā izstādē “Modernā telpa” satiekas divi atšķirīgi mākslinieki. Interjera mākslinieces Līvijas Brigitas Pavlovskas un leļļu filmu mākslinieka Gedimina Kotello biogrāfijas ir saistītas ar Jūrmalu, savukārt izstāde veltīta pagājušā gadsimta 70. un 80. gadu padomju Latvijā radītajai mākslai un tai laikā modernajai sociālajai telpai.
Biennāles «Marīna 2019» konkursa izstādes galvenā balva piešķirta igauņu māksliniekam QBA
Jūrmalas pilsētas muzejā 19. jūlijā atklāts biennāles “Marīna 2019” centrālais notikums – glezniecības konkursizstāde “Marīna  2019”. Izstādes atklāšanā žūrijas komisija nosauca abus galveno balvu ieguvējus. Galvenā balva profesionālu mākslinieku kategorijā (galvenā balva – 1000 eiro) piešķirta igauņu māksliniekam QBA (Martin Kaares) par darbu “Izvirdums I”, savukārt balva mākslas studentu kategorijā (balva – 500 eiro un iespēja sarīkot personālizstādi Jūrmalas pilsētas muzejā 2020. gadā) – latviešu māksliniecei Janai Šandibinai par darbu “Vētra”.
Muokslineica Gertrūde Zeile: Es skicis i sagatavis nataisu, maņ vyss ir īškā
Latgalīte Gertrūde Zeile ir muokslineica, kura vysu sovu myužu bolsta iz treju juos dzeivē svareigu vierteibu – doba, cylvāki i gleznuošona. Juņa suokumā par gūdu muokslineicys 75 godu jubiļejam Rēzeknē, Latgolys Kulturviesturis muzejā, atkluota retrospektiva izstuode “Piederība”, kas ite vēļ byus apsaverama leidz 11. augustam.
Izstāde «Piedošana nav iespējama» aicina uz pārdomām par skarbām tēmām, taču nenomāc
„Piedošana nav iespējama” – ar šādu nosaukumu savu izstādi piesaka māksliniece Velta Emīlija Platupe. Jau tikai nosaukums vien daļā cilvēku raisījis neizpratni un negatīvu attieksmi, jo ir pretējs mūsu sabiedrībā valdošajai filozofijai, taču māksliniecei atziņa, kas ielikta izstādes nosaukumā, ir nākusi pārdomu un sāpīgas personiskās pieredzes rezultātā. Izstāde aicina uz pārdomām par skarbām un dziļām tēmām, bet pārsteidzošā kārtā tā nenomāc skatītāju.
Biennāle «Marīna 2019» – vētras noskaņās
Vētras noskaņa jūtama visā Jūrmalā. Sākusies otrā starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle “Marīna 2019”. Tās galvenajā norises vietā – Jūrmalas pilsētas muzejā - vēl rit starptautiskās glezniecības konkursa izstādes “Marīna 2019” iekārtošanas darbi, tikmēr laikmetīgās mākslas izstāde “Atmiņu jūra” atklāta 17. jūlijā.
Kārsavas vides objekta «Uguns» kopija izstādīta festivālā Francijā
Latvijas simtgadei par godu radīto vides instalāciju “Uguns”, kas uzstādīta pie Latgales pilsētas Kārsavas, pamanījuši prestižā mākslas festivāla "Ansī ainavas" (Annecy Paysage) organizatori. Patlaban instalācijas kopija tiek izrādīta šajā festivālā līdzās pasaulē ievērojamu vides mākslinieku darbiem.
Sievietes skaistums Romas dārzā. Divu Liepājas izstāžu apskats
Divas izstādes, kuras šobrīd var aplūkot Liepājas mākslas galerijā “Romas dārzs”, it kā ir absolūti atšķirīgas. Tomēr, izņemot vietas un laika sakritību, tām ir arī citas kopīgas iezīmes: visas autores – sievietes, bet gleznās pārsvarā attēlotas sievietes.
«Mākslai vajag telpu» atklāj metālmāksliniekam Jurim Gagainim veltītu izstādi
Turpinot izstāžu ciklu “Latvijas Mākslas akadēmijai 100”, Esplanādē fonda “Mākslai vajag telpu” vasaras mājā 16. jūlijā tiek atklāta metālmāksliniekam Jurim Gagainim veltīta izstāde, kuru veido dizainere Liene Jākobsone kopā ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem – Rūtu Jumīti un Alvi Berngardu. Izstāde apskatāma līdz 26. jūlijam.
Jaunākie
Interesanti