Kultūra / Māksla
Latvijas modes ilustratore Alīna Grīnpauka prestižās «Taschen» grāmatas simtniekā
Modes ilustratore Alīna Grīnpauka iekļuvusi prestižās izdevniecības “Taschen” grāmatā “100 pasaules labākie ilustratori”. Izdevumā publicēti dažādu jomu ilustratori. Piektdien, 27. septembrī, līdz ar “Taschen” grāmatas prezentāciju Alīna vērs durvis arī pirmajai ilustrācijas žanram veltītai mākslas telpai Baltijas reģionā - “Metro Store Riga”.
Latvijas dizaineri MAREUNROL'S izstādē veido modes paplašināto realitāti
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā no 10. oktobra līdz 8. decembrim pirmo reizi būs skatāma vērienīga pazīstamā latviešu modes dizaineru dueta MAREUNROL’S (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstāde “MAREUNROL’S. Paplašinātā realitāte”, paziņojumā medijiem informē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.
Marka Rotko mākslas centrā durvis vērusi krāsainākā izstāžu sezona
Ar bagātīgu mākslas ražu sākusies jaunā rudens un tradicionāli arī Marka Rotko dzimšanas dienas izstāžu sezona Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Šoreiz 116. mākslinieka dzimšanas diena ir oda glezniecībai ar sešiem izstāžu projektiem, tostarp bagātīgu Latvijas mākslinieku pienesumu. Līdztekus ar jauno izstāžu sezonu šajā centrā Daugavpilī startējis arī Markam Rotko veltītais nu jau 15. Starptautiskais glezniecības simpozijs, kas pulcējis 10 māksliniekus no astoņām pasaules valstīm.
Marka Rotko centrs Daugavpilī atklāj krāsainu jauno izstāžu sezonu
Marka Rotko 116. gadadienas ieskaņās 20. septembrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta jaunā izstāžu sezona. Šī rudens izstāšu sezonā iekļautajiem māksliniekiem, tāpat kā Markam Rotko, raksturīga krāsaina, bagāta un piepildīta glezniecība, ko septembrī un oktobrī varēs skatīt sešos izstāžu projektos, informē Marka Rotko mākslas centra pārstāvji.
Mākslas akadēmijas simtgades izstāde - darbīgs un mainīgs skudru pūznis
Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades devīze “Ne dienu bez līnijas!” ievelk treknu līniju izstāžu zālē “Arsenāls”. Tur 19. septembrī atklāj izstādi “Academia”, atsaucoties uz Seno Grieķiju un Platona akadēmiju, kas bija īpaša filozofisku domu apmaiņas vieta olīvu dārzā. Tāpēc uzmanības centrā būs studenti, radošie meklējumi un dzīvi mainīga atmosfēra ar darbiem, kas vēl top un kas tiks mainīti.
«Lielajā dzintarā» atklās izstādi par cilvēku un tehnoloģijām
Jauno mediju mākslinieki piektdien, 27. septembrī, aicina uz izstādes “Starpliktuvē” atklāšanu. “Starpliktuvē” 16 mākslinieki pēta cilvēka attiecības ar tehnoloģijām, savos darbos atkailinot pārspīlētās gaidas pret tehnoloģiju veiktspēju un demistificējot to darbības principus, paziņojumā medijiem informē organizatori.
FOTO: Dānijā atklāta izstāde par zinātnisko fantastiku ar Latvijas mākslinieku darbiem
“Nenorunātās tikšanās” ir Latvijas Laikmetīgā mākslas centra (LLMC) izpētes un izstāžu projekts, kas veltīts zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslā, pievēršoties gan vēsturiskai izpētei, gan tēmas aktualitātei mūsdienu mākslinieku darbos. Projekta pirmā izstāde “Kosmiskā eksistence” Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros tika atklāta 13. septembrī Kopenhāgenā sadarbībā ar laikmetīgās mākslas centru “Den Frie”, informē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.
Tekstilmākliniece Edīte Pauls-Vīgnere veido jubilejas izstādi
Šodien, 16. septembrī - savā 80. dzimšanas dienā, tekstilmāksliniece Edīte Pauls-Vīgnere ir devusies uz Valmieru, kur noslēgusies viņas darināto vainagu izstāde "Koronetes”. Viņas darbu retrospektīva izstāde decembrī būs aplūkojama Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Rīgā.
Mākslas akadēmijas biennālē runā par nākotni un rada tai
Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades notikumu ietvaros atklāta vērienīga Jaunās mākslas biennāle “Mākslas nākotne/Nākotnes zīmes”. Izstāde akadēmijas lielajā aulā notiek no 9. līdz 14. septembrim. Tā uzrāda dažādus mākslas nākotnes attīstības pieturas punktus visdažādākos medijos, visvairāk digitālajā jauno tehnoloģiju vidē.
Berlīnē atklāts nākotnes muzejs ar Latvijas mākslinieku Šmitu instalāciju
Berlīnē nākotnes muzeja “Futurium” lielās atklāšanas ietvaros 5. septembrī tika atklāta arī izstāde, kurā par daļu no “Futurium” pastāvīgās ekspozīcijas kļūs mākslinieku un jauno mediju kultūras centra RIXC dibinātāju Rasas Šmites un Raita Šmita instalācija "Biotricity – baktēriju laiks", paziņojumā medijiem informē RIXC pārstāvji.
Voldemārs Johansons un viņa «Haosa kinematēka»
Kultūras foruma "Baltā nakts" ietvaros 7. septembrī no plkst. 21.00 līdz 3.00 laukumā pie kinoteātra “Splendid Palace” uz eksperimentālu seansu un skaitliski modelētu formu veidošanas laboratoriju aicina mākslinieks Voldemārs Johansons. "Visam pamatā ir mana ilgstošā interese par dažāda veida nelineārajām parādībām, kas novērojamas mums apkārt dabā - tās ir organiskas dabas formas, ko iespējams aprakstīt ar pavisam racionālām metodēm," skaidro mākslinieks.
Vitolds Kucins izstādē piedāvā redzējumu par Lamanša šauruma ģeogrāfisko izveidošanos
Eiropas Savienības mājā Aspazijas bulvārī kopš 2. septembra iespējams iepazīt mākslinieka Vitolda Kucina variāciju par Lamanša šauruma ģeogrāfisko izveidošanos. Izstādē “Lamanša kods” piedāvātas glezniecības refleksijas par aizvēsturisko periodu, kad Lielbritānija atdalījās no pārējās Eiropas – tajās risinātas arī domu paralēles ar notiekošo Eiropā mūsdienās.
Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls ar tēmu «Paradīzes putnu dārzs»
Septembra sākumā jau par tradīciju var uzskatīt Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivālu, kas ar lielu vērienu notiek Latvijas Dzelzceļa muzejā. Arī šonedēļ, nu jau sesto reizi, notiks daudzu skatītāju tik iemīļotais festivāls, vienkopus pulcējot vairāk nekā 60 mākslinieku darbus no astoņām valstīm. Visa centrā, kā allaž, būs leļļu māksla, bet šogad tā īpaši bagātīgi savīsies ar citu žanru mākslas darbiem – gleznām, grafikām, tēlniecību, tekstilmākslu, arī floristiku. Šī gada tēma ir – „Paradīzes putnu dārzs”.
Dzintaru pludmalē skatāma brīvdabas tēlniecības izstāde
Dzintaru pludmalē vasaras nogalē skatāma retrospektīva tēlniecības projekta "Mākslas liedags. Atspulgi" izstāde, kas turpina skulpturālo objektu izstāžu tradīciju pludmalē un ir atskats uz paveikto iepriekšējos trīs gados, informē izstādes veidotāji.
Galerijā «Māksla XO» skatāma izstāde «Kā Marko Meetamms satika Helēnu Heinrihsoni»
Kad pēc teju 20 gadu neredzēšanās divas radošas personības satiekas, prieks par to pārtop kopizstādē. Runa ir par mūsu gleznotāju Helēnu Heinrihsoni un skandalozo igauņu mākslinieku Marko Meetammu, kuri galerijā “Māksla XO” iekārtojuši izstādi “Kā Marko Meetamms satika Helēnu Heinrihsoni”. Kā mākslinieki atzina, izstāde ir par vēlmi “savienot nesavienojamo”.
Jaunākie
Interesanti