Kultūra / Māksla
Dubļi, dūņas, viela un lauka relikvijas – Jūrmalas muzejā jaunas izstādes
Jūrmalas muzejā aplūkojamas divas jaunas izstādes. Gleznotāja Agnija Ģērmane kopā ar scenogrāfi Ināru Gauju izstādē "Dubļi. Dūņas. Viela" dalās sajūtu pieredzē par dubļu un dūņu vielisko substanci un dziedējošo būtību, savukārt jaunais tēlnieks Ansis Dobičins "Lauka relikvijās" rada pieminekļus ikdienā sastopamām lietām.
Latvijas, Itālijas, Ungārijas un Vācijas mākslas augstskolu studentu darbi skatāmi izstādē Drēzdenē
Lai pastiprinātu mākslas augstskolu studentu un mācībspēku starptautisko redzējumu un iespējas, Eiropas Savienības atbalstītā alianse "EU4ART" ar daļu no savas darbības praktiskajiem rezultātiem iepazīstināja šajā februārī Latvijas Mākslas akadēmijas aulā. Savukārt aizvadītajā nedēļā apjomīga izstāde atklāta Drēzdenes Mākslas akadēmijā. Tajā dažādos medijos savas prasmes apliecina studenti no Latvijas, Itālijas, Ungārijas un Vācijas.
Rīgas Fotogrāfijas biennālē notiks saruna par pašizolāciju
11. maijā pulksten 18.00 izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" notiks pirmā no četrām sarunām Rīgas Fotogrāfijas biennāles izglītības pasākumu programmas sarunu sērijā "Pašizolācija", informēja organizatori. Atsaucoties uz biennāles centrālo tēmu, izolāciju, arī turpmāk gaidāmie pasākumi pētīs izolācijas pieredzi, tās izpausmes un atstātās sekas.
Diennakti ilgā izstādē nosvinēta mākslinieka Andra Eglīša grāmatas atvēršana
Mākslinieks Andris Eglītis kopā ar domubiedriem izdevis savu pirmo mākslas grāmatu "Gaišs, apcirsts paralelograms", kas atspoguļo viņa pēdējo gadu radošo darbību. Sarkandaugavā, bijušās rūpnīcas "Boļševička" teritorijā mākslinieka Andra Eglīša darbnīcā nedēļas nogalē notika jaunās mākslas grāmatas atklāšanas diennakts pasākumi ar speciāli izveidotu vienas dienas izstādi brīvā formā.
Eiropas iztukšošanās. Ukrainas ekspozīcija Venēcijas mākslas biennālē
"Izsīkuma strūklaka. Acqua Alta" – tā saucas Ukrainas nacionālā ekspozīcija Venēcijas mākslas biennālē Arsenālā. Ekspozīcija kļuvusi par sarunu un informācijas telpu biennālēs apmeklētājiem. Te viņi no māksliniekiem uzzina ne tikai to, kā darbs tapis un kara apstākļos atvests uz Venēciju, bet arī gūst informāciju par notikumiem Ukrainā.
Rezonanses telpa mākslai. Rīgas Biržā atklāj Daigas Grantiņas izstādi «Lauka telpa»
Rīgas Biržā atklāta Parīzē dzīvojošās latviešu mākslinieces Daigas Grantiņas līdz šim lielākā izstāde Latvijā – "Lauka telpa". Māksliniece 2019. gadā veidoja Latvijas paviljonu Venēcijas biennālei. Izstādē būs aplūkojams viens darbs no biennāles, bet pārējā jaunāko skulpturālo veidojumu sērija atklās simbolisku Grantiņas daiļrades lasījumu, ar sapņu un iztēles vīzijām.
«Baiļu cilpa» – mākslinieces Ievas Balodes izstādes tēmu aktualizējusi gan pandēmija, gan karš
"Baiļu cilpa" – tāds nosaukums dots mākslinieces un analogā kino aktīvistes Ievas Balodes personālizstādei, kas nupat atklāta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Kupola zālē. Baiļu tēma aktualizējusies gan ar pēdējiem diviem pandēmijas gadiem, gan ar Ukrainā notiekošo karu. Arī analogā fotogrāfija un kino, kuru izmanto māksliniece, sevī ietver šīs pašas bailes – bailes pazaudēt, bailes sabojāt. Izstādē skatāma vairāku projektoru un fotoķīmisku attēlu instalācija telpā, radot viegli trauksmainu sajūtu. 
Jūrmalas Kultūras centrā atklās ukraiņu mākslinieču izstādes
6. maijā pulksten 17.00 Jūrmalas Kultūras centra 1. stāva foajē tiks atklātas divas ukraiņu mākslinieču izstādes – Ludmilas Natsvlišvili izstāde "Kara dienasgrāmata" un Viktorijas Rikhtik izstāde "Zaudētie sapņi", informēja kultūras centra pārstāvji.
Pavasaris Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā – jauna izstāžu sezona, performance un simpozijs
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs šopavasar atzīmē deviņu gadu pastāvēšanas svētkus. Pavasara izstāžu sezona veidota krāšņi un ar vērienu. Līdzās jaunajai Martinsona mājai un mākslinieku pāra Valdas Podkalnes un Haralda Jegodzienska personālizstādei atklātas arī vairākas starptautisku mākslinieku ekspozīcijas un Latgales reģiona mākslinieku ikgadējā izstāde.
Aija-1, Anita, Rigonda – Porcelāna muzeja ekspozīcija papildināta ar pagājušā gadsimta traukiem
"Aija-1", "Aija-2", "Anita" – tie ir vārdi, kas nu jau tikai vecāka gadagājuma cilvēkiem asociējas ar ēdienreizēm. Šos un citus sieviešu vārdus Rīgas Porcelāna rūpnīca deva kafijas, tējas un citām servīzēm. Tagad ar 20. gadsimta otrās puses ražojumiem – servīzēm, vāzēm, kompotu un liķieru traukiem – ir papildināta Rīgas Porcelāna muzeja ekspozīcija.
Mākslinieku savienības Mākslas dienu izstāde šogad top kā reakcija pret karu Ukrainā
Latvijas Mākslinieku savienības organizētā izstāde "Mākslas dienas 2022. Karš. Ukraina" ir Latvijas mākslinieku un vizuālās mākslas nozares studentu reakcija uz notiekošo karu Ukrainā. No 6. maija līdz 12. jūnijam Latvijas Mākslinieku savienības galerijā varēs aplūkot aptuveni 60 mākslinieku radītos darbus. Darbi ir veidoti dažādos mākslas veidos, dodot māksliniekiem pilnīgu radošo brīvību.
Mūžībā devusies tēlniece un pedagoģe Betija Strautniece
28. aprīlī mūžībā aizgājusi tēlniece un pedagoģe Betija Strautniece (14.04.1930.–28.04.2022.), paziņoja Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) pārstāvji. Atvadīšanās no mākslinieces Betijas Strautnieces notiks 7. maijā pulksten 12.00, Rīgas kremācijas centra Lielajā zālē.
Svarīgākais šobrīd