Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Māksla
Gleznotāja Ieva Iltnere aicina uz «Diapozitīvu vakaru»
Bija laiki, kad savas dzīves īpašos notikumus iemūžinājām diapozitīvos un rīkojām stundām garus diapozitīvu vakarus. Tādus atminas arī gleznotāja Ieva Iltnere, kura diapozitīvos fiksētajām bērnības atmiņām veltījusi savu jaunāko darbu izstādi galerijā “Māksla XO”.
Veltījums nemiera garam – mākslas centrā «Kim?» tapusi izstāde «Nervozā gara faktūra»
Grupas izstāde “Nervozā gara faktūra”, kas no 4. septembra būs skatāma laikmetīgās mākslas centrā “Kim?”, ir veltījums nemiera garam franču filozofa Mišela Fuko nodēvētajā “postoptiskajā” laikmetā. Šis gars, lai arī lielā mērā ietver nostalģiju pēc pirmstehnoloģiju ēras, arvien vairāk izpaužas kā noteiktas uzvedības modelis, kādu indivīds izspēlē uz šodienas realitātes fona.
«Demokrātijas brīnumi» – Tēlniecības kvadriennāles centrā šogad vietējie mākslinieki
5. septembrī Rīgā sāksies 13. tēlniecības kvadriennāle, kura kopš 1972. gada ir bijusi platforma gan Latvijas, gan ārvalstu mākslinieku izpausmēm un jauno talantu atpazīstamībai. Šogad, ņemot vērā Covid-19 sagādātās grūtības un izaicinājumus, festivāla organizatori īpašu uzmanību vēlas pievērst tieši vietējiem māksliniekiem, kā vadošo devīzi izvēloties vārdu salikumu “Demokrātijas brīnumi”.
Skaitāmpanti no bēgļu nometnēm un stikla skaņas – jaunas izstādes kultūras pilī «Ziemeļblāzma»
“Eidiņ veidiņ, vīdiņ puodiņ, tēviņ tāviņ, tāviņ tūp.” Tas ir fragments no unikāla latviešu folkloras krājuma, kas pieder baltvācieša Oto Bonga spalvai. Viņš pēc Otrā pasaules kara latviešu bēgļu nometnēs Vācijā, uzklausot bērnus, pieaugušos un sirmgalvjus, pierakstīja skaitāmpantus. Ar tiem no 31. augusta var iepazīties laikmetīgā izstādē kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Bet no 1. septembra tur uzzaigos trauslais stikls Ingas Salmiņas veidotajā izstādē “Stikla skaņas”.
Ar masku gājienu atklās Tēlniecības kvadriennāles ekspozīciju Rīgas pilsētvidē
Sestdien, 5. septembrī, tiks atklāts laikmetīgās tēlniecības festivāls “Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2020”, kas Rīgas pilsētvidē piedāvās apskatīt 12 jaunradītus Latvijā dzīvojošu mākslinieku darbus. Festivāla atklāšana tiks atzīmēta ar masku gājienu, kas pulksten 19.00 no Tallinas ielas pagalma dosies cauri Rīgas centram līdz Āgenskalna tirgum, pa ceļam atklājot vairākus mākslas darbus, informēja organizatori.
Urbānā māksla uz AB dambja – pie «Noasa» skatāms mākslinieka Kirila Panteļejeva vides objekts «Pozīcija D»
Peldošais mākslas centrs “Noass” pie AB dambja ir labs piemērs, kā veiksmīgi un radoši izmantot savas unikālās atrašanās vietas priekšrocības, lai īstenotu mākslas notikumus, kas brīvi pieejami plašai sabiedrības daļai. Pie “Noasa”, kur jau labu laiku apskatāmi vairāki urbānās mākslas darbi, tagad novietots arī mākslinieka Kirila Panteļejeva vides objekts “Pozīcija D”.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt