Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Māksla
Izstādē «Vai mēs jau esam tur?» satiekas LMA studenti, pedagogi un absolventi
Mākslas telpā “Pilot” atklāta grupas izstāde “Vai mēs jau esam tur?”. Šī  ir otrā izstāde šajā Latvijas Mākslas akadēmijas izstāžu telpā, kas darbojas kopš augusta. Jaunākajā izstādē piedalās studenti, absolventi un pedagogi, kuru darbi atzīti gan Latvijā, gan starptautiski, tā nojaucot hierarhiskās lomas. Turklāt izstādes mākslinieki oktobra sākumā piedalīsies arī starptautiskajā laikmetīgās mākslas mesē Viļņā "ArtVilnus”.
12 mākslinieki izstādē vaicā: Vai mēs jau esam tur?
Vai mēs jau esam tur? Šādu jautājumu uzdod izstāde Latvijas Mākslas akadēmijas galerijā “Pilot”, norādot uz mākslas pasaules sarežģīto tīklu starp galerijām, mecenātiem, biennālēm, kolekcionāriem, muzejiem un pašiem māksliniekiem. Izstādē aplūkojami divpadsmit aktīvi strādājošu jaunākās paaudzes mākslinieku darbi, un izstādes dalībnieki tūdaļ pēc izstādes ceļos uz mākslas mesi “Art Vilnius”.
Festivāla «Survival Kit» pēdējā nedēļā gaidāmas publiskas diskusijas un ekskursija
Noslēgumam tuvojas ikgadējais laikmetīgās mākslas festivāls “Survival Kit”, kura tēma šogad ir “Būt drošībā ir bīstami”. Festivāla izstāde vēl līdz 4. oktobrim skatāma Rīgā, bijušajā Rakstniecības un mūzikas muzeja ēkā, informēja organizatori. Pēdējā nedēļā apmeklētāji aicināti uz īpašu ekskursiju izstādē un publiskajām diskusijām, bet svētdien – izmantot bezmaksas ieeju ģimenēm ar bērniem un senioriem.
Rēzeknē atklās pieminekli tēlniecei Mārai Kalniņai
Piektdien, 2. oktobrī, Rēzeknē, Ančupānu kapos, atklās pieminekli tēlniecei Mārai Kalniņai, tā autori ir Māras Kalniņas dēls Matīss Kalniņš un viņa sieva Zane Kalniņa, informēja Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles vadītāja Ilma Šteinberga.
Reportāža: Viļņa Jēkabsona leļļu patvērums – teātra varoņi Bolderājas mājā
Īsti meistardarbi ar kultūrvēsturisku vērtību ir Pāvila Šenhofa un citu mākslinieku Leļļu teātra izrādēm veidotās lelles. Diemžēl teātrim telpu trūkuma dēļ ir ierobežotas iespējas tās saglabāt. Lai šī bagātība neaizietu bojā, daļu no tās savās mājās Bolderājā ar lielu mīlestību glabā mākslinieks butafors Vilnis Jēkabsons. Viņa kolekcijā ir lelles no pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem līdz pat mūsdienām.
Tuvojas skatuves mākslas festivāls «Patriarha rudens»
Radošu ideju virpulis, mākslinieciskās uzdrīkstēšanās, sasniegumi un eksperimenti – to visu šogad piedāvās Latvijas Kultūras akadēmijas skatuves un audiovizuālās mākslas festivāls "Patriarha rudens". Ikgadējā tradīcija turpinās, un šogad studentu izrāžu maratons norisināsies vienpadsmito reizi.
Izstāžu telpā «Pilot» atklās grupas izstādi «Vai mēs jau esam tur?»
29. septembrī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) izstāžu telpā "Pilot" tiks atklāta grupas izstāde "Vai mēs jau esam tur?/Are We There Yet?", informēja LMA pārstāvji. Līdzās Rīgas ekspozīcijai izstādes dalībnieku darbu kolekcija tiks prezentēta starptautiskajā laikmetīgās mākslas mesē "ArtVilnius'20", kas notiks Lietuvā no 2. līdz 4. oktobrim.
FOTO: Mākslas gaismas un ēnu spēles leļļu mākslas festivālā
Pateicoties Eiropas Profesionālās leļļu mākslas festivāla izstādei, līdz 23. septembrim Latvijas Dzelzceļa muzeja telpās valdīs mākslas gaismas un ēnu spēles. Mākslinieces Ināras Liepas izlolotais festivāls maina virzienu un izstādēs pamazām iekļauj ne tikai leļļu mākslu, bet arī tēlniecības un tekstila darbus, kinētiskos objektus, glezniecību un instalācijas.
Jāzepa Pīgožņa balvu Latvijas ainavu glezniecībā iegūst Agra Ritiņa
19. septembrī jau sesto gadu pēc kārtas Preiļos tika pasniegta Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā. Šogad Jāņa Strupuļa veidoto laureāta medaļu, Zelta diplomu un Preiļu novada domes piešķirto naudas balvu 3000 eiro par darbu “Otrie Ziemassvētki” saņēma māksliniece Agra Ritiņa, informēja Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja speciāliste vēstures jautājumos Ilona Vilcāne.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt