Kultūra / Māksla
Gaismas festivāls «Staro Rīga 2019» būs veltīts četrām dimensijām
Šogad jau divpadsmito reizi norisināsies starptautiskais gaismas festivāls "Staro Rīga". Festivāls notiks no 15. līdz 18. novembrim, un tā tēma būs 4D jeb gaismas mākslas četras dimensijas – laiks, telpa, cilvēks un gaisma, ko festivāla mākslinieki interpretējuši, katrs vadoties pēc savas radošās ieceres, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Mākslinieks Kristians Brekte izstādē rada kultūras altāri
Rīgas Mazākajā galerijā - K.K. fon Stricka villā - no 1. novembra būs skatāma mākslinieka Kristiana Brektes jaunākā personālizstāde “Kultūras altāris”, kurā mākslinieks pētīs laika un telpas dimensijas caur kultūras fenomenoloģijas prizmu, paziņojumā medijiem informē izstādes kuratore Auguste Petre.
Dzelzceļa muzejā atklās miniatūro ēku meistara Alfrēda Straumes izstādi
Dzelzceļa muzejā atklās izstādi “Alfrēda namiņi”, kura būs apskatāma no 23. oktobra līdz 16. novembrim, un tajā būs iespējams izpētīt ilggadēja muzeja darbinieka, meistara Alfrēda Straumes (1933–2016) radīto miniatūro ēku pasauli. Baznīcas, jūgendstila greznās fasādes, Vecrīgas Trīs brāļi un dzelzceļa stacijas – tā ir tikai daļa no izstādē apskatāmajām ēkām, kurām izstrādāta vissīkākā detaļa – rokturi, palodzes, logu kokgriezumi, aizkari, paziņojumā medijiem informē Dzelzceļa muzeja pārstāvji.
«Siguldas devonā» – Gaujas stāsti vecmeistaru gleznās
Viena no Latvijas dabas mīļotāju un mākslinieku iecienītākajām vietām ir Gaujas senleja, kas ar upes līkločiem, pakalniem un gadalaiku mainīgajām krāsām iemūžināta ne vienā vien gleznā. Par to no 22. oktobra var pārliecināties kultūras centrā “Siguldas devons”, kur apskatāma latviešu glezniecības klasiķu darbu izstāde “Gaujas stāsti audeklos”.
Sekošana iedomātiem ideāliem: Andreja Prigičeva izstāde «Vegāni uzbrūk nūdistiem»
Mākslinieks ar ļoti interesantu rokrakstu, viens no retajiem, kas savos darbos komentē mūsdienu problēmas – tā Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vadītāja Solvita Krese saka par Andreju Prigičevu. Viņš ir liepājnieks, bet pēdējos gadus visai aktīvi izstādās Rīgā, un arī no otrdienas, 22. oktobra, Kalnciema kvartāla galerijā būs skatāma viņa personālizstāde "Vegāni uzbrūk nūdistiem”.
Durvis ver izstāde «Ilmārs Blumbergs. Beigas ir»
Pēc izcilā mākslinieka Ilmāra Blumberga nāves viņa dēla, arīdzan Ilmāra, izveidotais Blumberga fonds par savu pienākumu izvirzīja regulāru izstāžu rīkošanu dažādās Latvijas pilsētās. Pirmo reizi ar līdz šim neredzētiem mākslinieka Ilmāra Blumberga darbiem skatītājus priecēs izstāde, ko 18. oktobrī atklāj Jūrmalā – Raiņa un Aspazijas vasarnīcā.
«Lielajā dzintarā» atklās Heinrihsonu ģimenes izstādi
Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” piektdien, 25. oktobrī, aicina uz mākslinieku Ivara, Helēnas un Annas Heinrihsonu izstādes “Sajūtu taksonomija. Heinrihsoni” atklāšanu. Izstādē būs skatāmi neoekspresionisma gleznotāja Ivara Heinrihsona un viņa sievas, mākslinieces Helēnas Heinrihsones lielformāta gleznojumi, kā arī meitas, kostīmu mākslinieces un scenogrāfes Annas Heinrihsones lielizmēra ogles zīmējumi, telpiski objekti un gleznas, paziņojumā medijiem informē "Lielais dzintars" pārstāvji.
Šogad trešajā ceturksnī Purvīša balvai nominēti Krista un Reinis Dzudzilo, Vika Eksta
Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 2019. gada 1. jūlija līdz 30. septembrim, neatkarīgo ekspertu darba grupa nākamajai Purvīša balvai, kura tiks pasniegta 2021. gada aprīlī, ir nominējusi trīs autorus: Kristu un Reini Dzudzilo un Viku Ekstu, paziņojumā medijiem informē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāvji.
Aicina uz zinātniskās fantastikas darbnīcu ciklu bērniem
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) uzsāks radošo darbnīcu ciklu bērniem un jauniešiem, kas veltīts zinātniskās fantastikas žanra iepazīšanai caur laikmetīgo mākslu. Pirmā darbnīca, kurā bērniem (0-12 gadi) kopā ar mākslinieci Gundegu Eveloni būs iespēja izgatavot savu marsmobili, notiks 27. oktobrī LLMC telpās. Pasākums ievadīs radošo darbnīcu ciklu, kas līdz pat izstādes “Nenorunātās tikšanās” atklāšanai decembra vidū būs saistīts ar zinātniskās fantastikas tēmām, paziņojumā medijiem informē LLMC pārstāvji.
Jūrmalas pilsētas muzejs gatavojas trīs izstādēm
Jūrmalas pilsētas muzejā noris aktīva gatavošanās trīs mākslinieku personālizstāžu iekārtošanā, lai trešdien, 16. oktobrī, tās varētu vērt durvis skatītājiem. Trīs atšķirīgi mākslinieki, trīs dažādi rokraksti, dzīves pieredzes un pārdzīvojumi: divi vecākās paaudzes mākslinieki – Inese Ziemele un deviņdesmitgadnieks Jānis Veiss, kā arī vidējās paaudzes gleznotāja Antra Ivdra atklās absolūti atšķirīgas mākslas pasaules.
Mākslinieki Punte un Voļatovskis izstādē attīsta izmisuma ideoloģiju
Mākslinieki Artūrs Punte un Jēkabs Voļatovskis jauno mediju mākslas galerijā RIXC piedāvā iepazīties ar pirmo darbu no plašākas objektu sērijas kopizstādē "Izmisuma apoloģija. Epigrāfs”. Darbus vieno ideja par skaņas mehāniskās dabas māksliniecisko izzināšanu. Skaņas un telpiskie objekti veltīti cilvēka dabiskajiem uztveres ierobežojumiem, kuri kalpo kā metafora vispārīgai cilvēka dzīves ierobežotībai un pārdomām par to. 
Lipkes memoriālā skatāma Pēterburgas mākslinieka Daniila Vjatkina izstāde
Pēterburgas mākslinieks un Laikmetīgās mākslas muzeja «Erarta» ilggadējais galvenais dizaineris Daniils Vjatkins 15. oktobrī Žaņa Lipkes memoriālā atklās personālizstādi “Skapī. Mums visiem ir kas slēpjams”. Izstādi mākslinieks veltījis ļaunuma pievilcības tēmai, cilvēka psihes tumšajam un atsvešinātajam pieredzes laukam, un cilvēka traumu dažādībai, kā arī vientulības pārvarēšanai. Izstāde atklāj kultūras forumu “Rīgas sarunas 2”, kurš no 7. līdz 10. novembrim notiks Gētes institūtā un Žaņa Lipkes muzejā, paziņojumā medijiem informē muzeja pārstāvji.
Jauno mākslinieču izstāde «1x1» Rēzeknē – kad kopā var pateikt vairāk
Mākslinieces Anastasiju Bikovu un Grietu Butjankovu vieno spēja atklāt savu pasaules redzējumu krāsās, pielietojot dažādas mākslas tehnikas, taču darba centrā atstājot cilvēku. No katra darba vienlaikus laužas ārā cilvēciskas ciešanas un vitalitāte. Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē nesen atklāta divu jaunu mākslinieču kopdarbs – izstāde ar nosaukumu "1x1".
«Silta, jauka istabiņa» - izstāde par mātes lomu ģimenē un sabiedrībā
No 20. oktobra līdz 12. decembrim kultūras pilī “Ziemeļblāzma” būs skatāma laikmetīgās mākslas izstāde “Silta, jauka istabiņa”. Izstādē piedalās mākslinieces Anda Magone, Elīna Brasliņa, Eva Vēvere, Katrīna Gaile, Mētra Saberova un Rasa Jansone. Izstādes ir kuratore Jana Kukaine, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Lūznavas muižā - Marutas Raudes porcelāna darbu retrospekcijas izstāde
No 12. oktobra līdz 8. novembrim Lūznavas muižā būs skatāma Viļānos dzimušās, bet pērn mūžībā pāragri aizgājušās mākslinieces Marutas Raudes darbu personālizstāde “Vienmēr maksimāli”, kas būs mākslinieces daiļrades retrospekcija, apkopojot darbus no iepriekšējām izstādēm, paziņojumā medijiem informē Lūznavas muižas pārstāvji.
Durvis ver Jura Jurjāna personālizsāde «Mīlestības vēstījums»
Mākslas galerijā “MuseumLV” ceturtdien, 10. oktobrī, atklāj gleznotāja un daudzu mākslinieku pedagoga, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Jura Jurjāna personālizstādi “Mīlestības vēstījums”. Tā ļauj ielūkoties meistara zelta fondā un pārliecināties, ka viņa mākslas vadmotīvs ir mīlestība.
Jaunākie
Interesanti