Kultūra / Māksla
Līdz 15. novembrim var balsot par labāko Ziemeļvalstu un Baltijas jauno mākslinieku
Ir sācies tiešsaistes balsojums konkursā par Ziemeļvalstu un Baltijas Jaunā mākslinieka balvu ("Nordic & Baltic Young Artist Award"), kura mērķis ir noteikt spožākos jaunos talantus Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā. Ikvienam ir iespēja izvēlēties savu favorītu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas un līdz 15. novembrim nobalsot par kādu no 300 mākslas darbiem balvas mājaslapā, paziņojumā medijiem informē organizatori.
FOTO: «Lielajā dzintarā» atklāta trīs Heinrihsonu izstāde
Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” atklāta Ivara, Helēnas un Annas Heinrihsonu izstāde “Sajūtu taksonomija. Heinrihsoni”. Līdz 15. decembrim koncertzāles mākslas telpā "Civita Nova" skatāmi gleznotāja Ivara Heinrihsona, viņa sievas, mākslinieces Helēnas Heinrihsones lielformāta gleznojumi, kā arī meitas, kostīmu mākslinieces un scenogrāfes Annas Heinrihsones lielizmēra ogles zīmējumi, telpiski objekti un gleznas.
Jānis Blanks saņem Bratislavas ilustrāciju biennāles «Zelta ābolu»
25. oktobra vakarā Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā pirmo reizi latviešu mākslinieks saņēmis vienu no nozīmīgākajām ilustratoru balvām pasaulē – Bratislavas ilustrāciju biennāles (BIB) ''Zelta ābolu''. Ilustrators Jānis Blanks prestižo balvu ieguvis par Artura Gobas dzejoļa “Zemes vēzis” ilustrācijām (Liels un mazs, 2017), paziņojumā medijiem informē Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes birojs.
Izdod mākslas kalendāru ar 19. gadsimta Latvijas ainavām
Otrdien, 29. oktobrī, Latvijas Naconālās bibliotēkas (LNB) Draugu telpā notiek “Ainava 19. gadsimta Latvijas mākslā un dzīvē” – kalendāra “V. Z. Štāfenhāgena Latvijas ainavas 2020” prezentācija, paziņojumā medijiem informē LNB Atbalsta biedrības pārstāvji.
Gaismas festivāls «Staro Rīga 2019» būs veltīts četrām dimensijām
Šogad jau divpadsmito reizi norisināsies starptautiskais gaismas festivāls "Staro Rīga". Festivāls notiks no 15. līdz 18. novembrim, un tā tēma būs 4D jeb gaismas mākslas četras dimensijas – laiks, telpa, cilvēks un gaisma, ko festivāla mākslinieki interpretējuši, katrs vadoties pēc savas radošās ieceres, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Mākslinieks Kristians Brekte izstādē rada kultūras altāri
Rīgas Mazākajā galerijā - K.K. fon Stricka villā - no 1. novembra būs skatāma mākslinieka Kristiana Brektes jaunākā personālizstāde “Kultūras altāris”, kurā mākslinieks pētīs laika un telpas dimensijas caur kultūras fenomenoloģijas prizmu, paziņojumā medijiem informē izstādes kuratore Auguste Petre.
Dzelzceļa muzejā atklās miniatūro ēku meistara Alfrēda Straumes izstādi
Dzelzceļa muzejā atklās izstādi “Alfrēda namiņi”, kura būs apskatāma no 23. oktobra līdz 16. novembrim, un tajā būs iespējams izpētīt ilggadēja muzeja darbinieka, meistara Alfrēda Straumes (1933–2016) radīto miniatūro ēku pasauli. Baznīcas, jūgendstila greznās fasādes, Vecrīgas Trīs brāļi un dzelzceļa stacijas – tā ir tikai daļa no izstādē apskatāmajām ēkām, kurām izstrādāta vissīkākā detaļa – rokturi, palodzes, logu kokgriezumi, aizkari, paziņojumā medijiem informē Dzelzceļa muzeja pārstāvji.
«Siguldas devonā» – Gaujas stāsti vecmeistaru gleznās
Viena no Latvijas dabas mīļotāju un mākslinieku iecienītākajām vietām ir Gaujas senleja, kas ar upes līkločiem, pakalniem un gadalaiku mainīgajām krāsām iemūžināta ne vienā vien gleznā. Par to no 22. oktobra var pārliecināties kultūras centrā “Siguldas devons”, kur apskatāma latviešu glezniecības klasiķu darbu izstāde “Gaujas stāsti audeklos”.
Sekošana iedomātiem ideāliem: Andreja Prigičeva izstāde «Vegāni uzbrūk nūdistiem»
Mākslinieks ar ļoti interesantu rokrakstu, viens no retajiem, kas savos darbos komentē mūsdienu problēmas – tā Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vadītāja Solvita Krese saka par Andreju Prigičevu. Viņš ir liepājnieks, bet pēdējos gadus visai aktīvi izstādās Rīgā, un arī no otrdienas, 22. oktobra, Kalnciema kvartāla galerijā būs skatāma viņa personālizstāde "Vegāni uzbrūk nūdistiem”.
Durvis ver izstāde «Ilmārs Blumbergs. Beigas ir»
Pēc izcilā mākslinieka Ilmāra Blumberga nāves viņa dēla, arīdzan Ilmāra, izveidotais Blumberga fonds par savu pienākumu izvirzīja regulāru izstāžu rīkošanu dažādās Latvijas pilsētās. Pirmo reizi ar līdz šim neredzētiem mākslinieka Ilmāra Blumberga darbiem skatītājus priecēs izstāde, ko 18. oktobrī atklāj Jūrmalā – Raiņa un Aspazijas vasarnīcā.
«Lielajā dzintarā» atklās Heinrihsonu ģimenes izstādi
Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” piektdien, 25. oktobrī, aicina uz mākslinieku Ivara, Helēnas un Annas Heinrihsonu izstādes “Sajūtu taksonomija. Heinrihsoni” atklāšanu. Izstādē būs skatāmi neoekspresionisma gleznotāja Ivara Heinrihsona un viņa sievas, mākslinieces Helēnas Heinrihsones lielformāta gleznojumi, kā arī meitas, kostīmu mākslinieces un scenogrāfes Annas Heinrihsones lielizmēra ogles zīmējumi, telpiski objekti un gleznas, paziņojumā medijiem informē "Lielais dzintars" pārstāvji.
Šogad trešajā ceturksnī Purvīša balvai nominēti Krista un Reinis Dzudzilo, Vika Eksta
Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 2019. gada 1. jūlija līdz 30. septembrim, neatkarīgo ekspertu darba grupa nākamajai Purvīša balvai, kura tiks pasniegta 2021. gada aprīlī, ir nominējusi trīs autorus: Kristu un Reini Dzudzilo un Viku Ekstu, paziņojumā medijiem informē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti