Kultūra / Māksla
Helēna Heinrihsone atgriežas pie lielajiem krāsu laukumiem
Savā jaunākajā izstādē “Garām” māksliniece Helēna Heinrihsone pievērsusies attiecību tēmai. Lieli krāsu laukumi un nosacītas cilvēku figūras vēsta par satuvināšanās un attālināšanās sajūtām, satikšanos vai paslīdēšanu garām.
Aleksejs Naumovs: Glezniecībā nacionālais nav galvenais
Tiem, kas noguruši no ieilgušās ziemas un negatīvā pārpilnības, ir vērts nekavējoties doties uz siltuma un gaismas pilno Mākslas akadēmijas profesora Alekseja Naumova izstādi. Autors ar pateicību pieņem dzīvi kā baudu un brīnumu, tāpēc arī šie tīrās gaismas svētki, tās skanējums, enerģija. Šīs ainavas caurvij sajūsma par neatkārtojamās Dieva pasaules skaistumu, tās dzīvo un elpo meža, jūras un pilsētas, atspulgu ūdenī, gaismas un tumsas ritmos, kontrastu un smalkāko nianšu spēlē. Rus.lsm.lv gids ekskursijā pa izstādi bija pats autors.
Ar sarunu par Valdemāru Toni sākas cikls «Māksla Akuratera mājā»
Rakstnieks Jānis Akuraters bija liels skaistuma cienītājs. Viņa mājas interjerā svarīga vieta bija oriģināliem mākslas priekšmetiem un jo īpaši gleznām. Rakstnieks pat bija izveidojis savu privāto gleznu kolekciju ar ļoti izcilu latviešu gleznotāju darbiem. Lielākā daļa kolekcijas joprojām atrodas Akuratera muzejā, un šodien muzejs sāks pasākumu ciklu „Māksla Akuratera mājā”, kura laikā iepazīstinās ar kolekcijas vērtībām. Pirmais pasākums būs veltīts Valdemāram Tonem, kam tieši šodien aprit 126.gadskārta.
Kuldīgā atklāj izstādi «12 sievietes»
“12 sievietes” – šāds nosaukums dots izstādei, kas piektdien, 23.martā, atklāta Kuldīgas Mākslas namā. Tas ir kā neliels ceļojums 12 izcilu Latvijas mākslinieču un personību daiļradē. Taču izstādes nosaukumam tīšuprāt dots šobrīd provocējošs nosaukums. Izstādes īstenais mērķis ir abstrahēties no raksturojuma «sievišķīgs», kas tiek attiecināta uz mākslu vai tās autorēm.     
Jaunākie
Populārākie
Interesanti