Kultūra / Māksla
Aicina pieteikt darbus keramikas konkursa izstādei «Martinsona balva»
Latvijas Laikmetīgas keramikas centrs sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru izsludina pieteikšanos starptautiskajā keramikas konkursa izstādē “Martinsona balva”, kas notiks III Latvijas keramikas biennāles laikā, medijus informē Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pārstāvji.
Bulduros atklāta Jaungada izstāde «Līdz baltajām pelītēm»
Sagaidot ķīniešu Žurkas gadu, Bulduru Izstāžu namā aizvadīts tradicionālais Jaungada pasākums – karnevāls un izstādes “Līdz baltajām pelītēm” atklāšana. Izstādes eksponāti ir karnevāla dalībnieku tematiskie mākslas darbi, kurus no 28. janvāra izstādē var aplūkot ikviens interesents.
Medicīnas vēstures muzejā apskatāma izstāde «Muzeja draugs Jānis Stradiņš»
Akadēmiķis Jānis Stradiņš neapšaubāmi bija cilvēks, kurš pasaulei rādīja Latviju. Viņa padarīto glabā arī Medicīnas vēstures muzejs, kuru dibināja viņa tēvs – profesors Pauls Stradiņš. Muzejs Jāņa Stradiņa piemiņai veltījis mākslas darbu un dokumentu izstādi «Muzeja draugs Jānis Stradiņš». Tā apskatāma līdz 23. februārim.
Koncertzāles «Cēsis» galerija gadu iesāk ar jauno mākslinieku izstādi
Vidzemes koncertzāle “Cēsis” savu vizuālās mākslas programmu jaunajā gadā iesāk ar jaunajiem talantiem. Koncertzāles galerijā no 1. februāra līdz 12. aprīlim būs skatāma piecu mākslinieku – Agates Bernānes, Madaras Kvēpas, Jāņa Šneidera, Gitas Sprinces un Kristīnes Upītes kopizstāde “Rezonanse”, medijus informē koncertzāles pārstāvji.
Svētā Bavo katedrāle Beļģijā atguvusi altārgleznu
Svētā Bavo katedrāle Ģentē, Beļģijā, pēc pusotru gadu ilgušiem restaurācijas darbiem atguvusi savu altārgleznu – flāmu gleznotāja Jana van Eika meistardarbu, pasaulslaveno Ģentes altāri “Dieva Jēra pielūgšana”. Mākslas vēsturnieki to uzskata par vienu no Rietumu kultūras visu laiku lielākajiem sasniegumiem.
Gleznotāja Madara Kvēpa izstādē tulko Austrumus un Rietumus
Mākslinieks kā tulks starp Austrumu un Rietumu kultūrām. Tā savus darbus raksturo jaunā māksliniece Madara Kvēpa. Savās gleznās viņa tulko atšķirīgo un kopējo kultūru izpratnēs par novēroto dabā – kokiem, debesīm un jūru. No 23. janvāra Madaras Kvēpas izstāde ir skatāma galerijā “Look!” Rīgā.
Atklās tekstilmākslas izstādi par godu Igaunijas 102. gadadienai
Jau astoto gadu februāris Rīgas Latviešu biedrībā (RLB) ir Igaunijas mēnesis, kur šogad par godu Igaunijas 102. gadadienai RLB sadarbībā ar biedrību “Estonia” sarūpējusi trīs igauņu tekstilmākslinieču – Ainiki Eiskopas, Sigridas Huikas un Sirjes Raudsepas darbu izstādi “Mūsu stāsti / Meie lood”, medijus informē RLB pārstāvji.
Jūrmalas pilsētas muzejs gadu sāk ar jaunām izstādēm
Jūrmalas pilsētas muzejs jaunajā izstāžu ciklā skatītājiem piedāvā jaunās gleznotājas Baibas Ābelītes personālizstādi “Atļautā ilūzija”  un Jūrmalas mākslinieku biedrības gada pārskata izstādi, kurā savus jaunākos darbus glezniecībā, grafikā, tēlniecībā, fotogrāfijā, tekstilā un keramikā rāda 45 mākslinieki, medijus informē muzeja pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti