Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Māksla
«Smiļkā» māsu Putniņu kopizstāde, kuras centrā abu bērnības atmiņas
Vasaras izstāžu sezonu galerija "Smiļka" noslēdz ar māsu Zanes Putniņas un Ievas Putniņas kopīgo izstādi "Kuru tu mīli vairāk?".  Tajā daudz atsauču uz bērnības nodarbēm, sajūtām un piedzīvojumiem. Izstādes telpa pārvērsta par badmintona laukumu, un vienā laukuma pusē ir Ievas Putniņas gleznas un objekti, otrā Zanes Putniņas – linogriezumi. 
Ķīnas māksla miniatūrā – «Rīgas Biržā» aplūkojamas šņaucamās tabakas pudelītes
Ar aizraujošiem stāstiem, leģendām un noslēpumiem par Āzijas kultūru turpina iepazīstināt mākslas muzeja ‘’Rīgas Birža’’ izstāžu cikls ‘’Āzijas mākslas stāsti’’. No 31. augusta cikls piedāvās iepazīt ļoti smalkus un dažādās tehnikās veidotus mākslas priekšmetus no Ķīnas – šņaucamās tabakas pudelītes no ahāta, nefrīta un stikla. Tas ir Ķīnas mākslas veids, ko izslavēti dēvē par visas Ķīnas mākslu miniatūrā.
Zanes Neimanes personālizstāde – atzīšanās mīlestībā Āgenskalnam
Pirms sešiem gadiem gleznotāja Zane Neimane pārcēlās dzīvot uz Āgenskalnu. Tolaik viņai ne prātā nenāca, ka viņu šī apkaime tik ļoti spēs savaldzināt, ka viņa pievienosies Āgenskalna patriotu pulkam. Bet tā ir noticis, un kā viens no mīlestības apliecinājumiem šim Rīgas rajonam būs viņas personālizstāde "Āgenskalna adreses". To atklās ceturtdien Kalnciema kvartāla galerijā.
Skriešana kā mākslas izpausme un cirka bijusī godība – Ogrē skatāmas Ievas un Kristapa Epneru izstādes
Ikdienas skriešana kā mākslas izpausme un oda Rīgas cirka bijušajai godībai. Tā īsumā var raksturot Ievas un Kristapa Epneru dubultizstādi, kas šīs nedēļas nogalē, 28. augustā, vērs durvis Ogres Vēstures un mākslas muzejā. Ieva Epnere izstādē skatītājiem atklās pirms gandrīz 20 gadiem dokumentētās Rīgas cirka aizkulises, bet Kristaps Epners demonstrēs “pierakstus” no skrējieniem Islandē, Somijā, Amerikā, Beļģijā, Dānijā un Latvijā.
DISKUSIJA: Laikmetīgā un lokālā – kultūras potenciāls Rīgā
Līdzās bagātīgajam kultūrvēsturiskajam mantojumam Rīgas kultūras ekosistēmā nozīmīgu lomu spēlē laikmetīgās kultūras segments, kas aktīvi stimulē apkaimju iedzīvotāju radošās izpausmes, veicina iekļaujošas vides veidošanu visdažādākajām sabiedrības grupām, kā arī sniedz atraktīvu piedāvājumu Rīgas viesiem un vairo Rīgas starptautisko atpazīstamību, norāda Laikmetīgās mākslas centra pārstāvji.
«Rīgas Biržā» apskatāmas Ķīnas šņaucamās tabakas pudelītes
No 31. augusta līdz 31. oktobrim mākslas muzejā "Rīgas Birža" izstāžu ciklā “Āzijas mākslas stāsti” būs apskatāmas septiņas Ķīnas šņaucamās tabakas pudelītes no ahāta, nefrīta un stikla. Tas ir Ķīnas mākslas veids, ko izslavēti dēvē par visas Ķīnas mākslu miniatūrā, informēja muzeja pārstāvji.
Zinātņu akadēmijā tiks atklāta izstāde «Pseidozinātniskā konference»
Latvijas Zinātņu akadēmijas 2. stāva izstāžu zālē (Akadēmijas iela 1, Rīga) 2. septembrī tiks atklāts mākslas notikums “Pseidozinātniskā konference”, kurā piedāvās 10 pseidozinātnēm veltītus mākslas darbus. “Konference” sadalīta piecos mākslinieku pāros, kuri viens otra mākslas darbos meklē norādes uz kādu pseidoteoriju, informēja fonda “Mākslai vajag telpu” pārstāvji.
Gaidīšanas meditatīvais aspekts – galerijā «Smiļka» pēdējās dienas skatāma izstāde «Lūdzu, uzgaidiet!»
“Lūdzu, uzgaidiet!” – tāds nosaukums dots ceturtajai šīs vasaras kopizstādei Āgenskalna galerijā “Smiļka”, kas skatāma līdz 25. augustam. Tās autores – Agnese Čemme un Estere Betija Grāvere – atklāj gaidīšanas plašo amplitūdu, arī gaidīšanas meditatīvo aspektu. Turklāt mākslinieču darbus vieno liela darbošanās ar rokām – tā ir keramika un pinumu sērija. 
Ielu mākslas sacensībās «Street Art Slam» Teikā taps urbānā galerija
Sadarbībā ar mākslas centru "Totaldobže" un konkursā atlasītiem 16 māksliniekiem 26. augustā Rīgā notiks jau trešās pilsētvides ielu mākslas sacensības "Street Art Slam" un 8 stundu laikā taps urbānā galerija, māksliniekiem vienlaikus radot mākslas darbus uz 70 metrus garas mūra sētas, kas izvietota gar bijušās Vidzemes maiznīcas teritoriju Ropažu ielā 16, informēja rīkotāji.
Trausluma momentuzņēmumi. Par izstādi «Lauka pētījumi» Cēsīs
Savās lauka piezīmēs pēc starpnozaru zinātnes un mākslas izstādes “Lauka pētījumi” kā atslēgas vārdus ierakstu šos: koncentrēšanās, pārvērtības, miers un samierināšanās. Izstāde kā fotouzņēmums ar ekspozīcijas laiku divu mēnešu garumā portretē ar aci neredzamās stīgas, kas vieno cilvēku un vidi. Nepārmetot cilvēkam tā izvēles, bet mudinot sazemēties, apjaušot sevi kā daļu no dabas.
«Hanzas jaunais zelts» – vizuālās mākslas izstāde Pēterbaznīcā un Rīgas Mākslas telpā
Līdz svētdienai, 22. augustam, Rīgas dzimšanas dienas svinību laikā, norisinās 41. starptautiskās Hanzas dienas. To plašajā kultūras programmā iekļauti gan virtuāli piedzīvojumi, gan muzikāli un mākslas notikumi klātienē. 19. augustā Vecrīgā gan attālināti, gan klātienē atklāta arī vērienīga vizuālās mākslas izstāde “Hanzas jaunais zelts”. Tās eksponāti izvietoti divās kultūrvietās – izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa” un Svētā Pētera baznīcā.
Scenogrāfija Vāgnera nama logos – Vecrīgā skatāma jauno mākslinieku izstāde
Vecrīgā, Vāgnera nama logos, aplūkojami Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas absolventu, mākslinieku apvienības “4K”, darbi. Tie ir maketi baletam, lugai, rokoperai un postmodernajai operai jeb skatuves vizuālā risinājuma miniatūras. Iespējams, kāda no tām vai visas pēc gadiem būs skatāmas reālajā mērogā uz Vāgnera nama vai kādas citas skatuves.
Mākslinieks Brekte par strīdus raisošo murāli Rīgā: Problēma ir tā, ka cilvēki neiedziļinās kontekstā un saturā
Murālis jeb sienas glezna “Veltījums Džemmai Skulmei”, ko fonda “Mākslai vajag telpu” aicināts, veidojis mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs, asociētais profesors Kristians Brekte, sabiedrībā raisījis neviennozīmīgas reakcijas. Sociālajos tīklos pausta kritika par tā māksliniecisko vērtību, saturu un, kā atklāj pats Brekte, daļa murālī saskatījusi tur neesošu politisko vēstījumu. “Lielākā problēma ir tā, ka cilvēki neiedziļinās kontekstā un saturā,” Latvijas Radio raidījumā “Kultūras rondo” savās pārdomās dalās mākslinieks. 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt