Kultūra / Māksla
Durvis ver izstāde «Ilmārs Blumbergs. Beigas ir»
Pēc izcilā mākslinieka Ilmāra Blumberga nāves viņa dēla, arīdzan Ilmāra, izveidotais Blumberga fonds par savu pienākumu izvirzīja regulāru izstāžu rīkošanu dažādās Latvijas pilsētās. Pirmo reizi ar līdz šim neredzētiem mākslinieka Ilmāra Blumberga darbiem skatītājus priecēs izstāde, ko 18. oktobrī atklāj Jūrmalā – Raiņa un Aspazijas vasarnīcā.
«Lielajā dzintarā» atklās Heinrihsonu ģimenes izstādi
Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” piektdien, 25. oktobrī, aicina uz mākslinieku Ivara, Helēnas un Annas Heinrihsonu izstādes “Sajūtu taksonomija. Heinrihsoni” atklāšanu. Izstādē būs skatāmi neoekspresionisma gleznotāja Ivara Heinrihsona un viņa sievas, mākslinieces Helēnas Heinrihsones lielformāta gleznojumi, kā arī meitas, kostīmu mākslinieces un scenogrāfes Annas Heinrihsones lielizmēra ogles zīmējumi, telpiski objekti un gleznas, paziņojumā medijiem informē "Lielais dzintars" pārstāvji.
Šogad trešajā ceturksnī Purvīša balvai nominēti Krista un Reinis Dzudzilo, Vika Eksta
Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 2019. gada 1. jūlija līdz 30. septembrim, neatkarīgo ekspertu darba grupa nākamajai Purvīša balvai, kura tiks pasniegta 2021. gada aprīlī, ir nominējusi trīs autorus: Kristu un Reini Dzudzilo un Viku Ekstu, paziņojumā medijiem informē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāvji.
Aicina uz zinātniskās fantastikas darbnīcu ciklu bērniem
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) uzsāks radošo darbnīcu ciklu bērniem un jauniešiem, kas veltīts zinātniskās fantastikas žanra iepazīšanai caur laikmetīgo mākslu. Pirmā darbnīca, kurā bērniem (0-12 gadi) kopā ar mākslinieci Gundegu Eveloni būs iespēja izgatavot savu marsmobili, notiks 27. oktobrī LLMC telpās. Pasākums ievadīs radošo darbnīcu ciklu, kas līdz pat izstādes “Nenorunātās tikšanās” atklāšanai decembra vidū būs saistīts ar zinātniskās fantastikas tēmām, paziņojumā medijiem informē LLMC pārstāvji.
Jūrmalas pilsētas muzejs gatavojas trīs izstādēm
Jūrmalas pilsētas muzejā noris aktīva gatavošanās trīs mākslinieku personālizstāžu iekārtošanā, lai trešdien, 16. oktobrī, tās varētu vērt durvis skatītājiem. Trīs atšķirīgi mākslinieki, trīs dažādi rokraksti, dzīves pieredzes un pārdzīvojumi: divi vecākās paaudzes mākslinieki – Inese Ziemele un deviņdesmitgadnieks Jānis Veiss, kā arī vidējās paaudzes gleznotāja Antra Ivdra atklās absolūti atšķirīgas mākslas pasaules.
Mākslinieki Punte un Voļatovskis izstādē attīsta izmisuma ideoloģiju
Mākslinieki Artūrs Punte un Jēkabs Voļatovskis jauno mediju mākslas galerijā RIXC piedāvā iepazīties ar pirmo darbu no plašākas objektu sērijas kopizstādē "Izmisuma apoloģija. Epigrāfs”. Darbus vieno ideja par skaņas mehāniskās dabas māksliniecisko izzināšanu. Skaņas un telpiskie objekti veltīti cilvēka dabiskajiem uztveres ierobežojumiem, kuri kalpo kā metafora vispārīgai cilvēka dzīves ierobežotībai un pārdomām par to. 
Lipkes memoriālā skatāma Pēterburgas mākslinieka Daniila Vjatkina izstāde
Pēterburgas mākslinieks un Laikmetīgās mākslas muzeja «Erarta» ilggadējais galvenais dizaineris Daniils Vjatkins 15. oktobrī Žaņa Lipkes memoriālā atklās personālizstādi “Skapī. Mums visiem ir kas slēpjams”. Izstādi mākslinieks veltījis ļaunuma pievilcības tēmai, cilvēka psihes tumšajam un atsvešinātajam pieredzes laukam, un cilvēka traumu dažādībai, kā arī vientulības pārvarēšanai. Izstāde atklāj kultūras forumu “Rīgas sarunas 2”, kurš no 7. līdz 10. novembrim notiks Gētes institūtā un Žaņa Lipkes muzejā, paziņojumā medijiem informē muzeja pārstāvji.
Jauno mākslinieču izstāde «1x1» Rēzeknē – kad kopā var pateikt vairāk
Mākslinieces Anastasiju Bikovu un Grietu Butjankovu vieno spēja atklāt savu pasaules redzējumu krāsās, pielietojot dažādas mākslas tehnikas, taču darba centrā atstājot cilvēku. No katra darba vienlaikus laužas ārā cilvēciskas ciešanas un vitalitāte. Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē nesen atklāta divu jaunu mākslinieču kopdarbs – izstāde ar nosaukumu "1x1".
«Silta, jauka istabiņa» - izstāde par mātes lomu ģimenē un sabiedrībā
No 20. oktobra līdz 12. decembrim kultūras pilī “Ziemeļblāzma” būs skatāma laikmetīgās mākslas izstāde “Silta, jauka istabiņa”. Izstādē piedalās mākslinieces Anda Magone, Elīna Brasliņa, Eva Vēvere, Katrīna Gaile, Mētra Saberova un Rasa Jansone. Izstādes ir kuratore Jana Kukaine, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Lūznavas muižā - Marutas Raudes porcelāna darbu retrospekcijas izstāde
No 12. oktobra līdz 8. novembrim Lūznavas muižā būs skatāma Viļānos dzimušās, bet pērn mūžībā pāragri aizgājušās mākslinieces Marutas Raudes darbu personālizstāde “Vienmēr maksimāli”, kas būs mākslinieces daiļrades retrospekcija, apkopojot darbus no iepriekšējām izstādēm, paziņojumā medijiem informē Lūznavas muižas pārstāvji.
Durvis ver Jura Jurjāna personālizsāde «Mīlestības vēstījums»
Mākslas galerijā “MuseumLV” ceturtdien, 10. oktobrī, atklāj gleznotāja un daudzu mākslinieku pedagoga, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Jura Jurjāna personālizstādi “Mīlestības vēstījums”. Tā ļauj ielūkoties meistara zelta fondā un pārliecināties, ka viņa mākslas vadmotīvs ir mīlestība.
Jelgavas tēlnieku komanda uzvar ASV smilšu skulptūru čempionātā
Jelgavas zelta tēlnieku komanda Kārlis Īle un Maija Puncule izcīnījuši uzvaru vienā no pasaulē prestižākajiem smilšu skulptūru čempionātiem ASV. Šogad mākslinieki festivālā pirmoreiz startēja komandu kategorijā ar skulptūru “Asni”, paziņojumā medijiem informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”.
Laikmetīgās mākslas centrs atklās zinātniskajai fantastikai veltītu izstādi
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” no 13. decembra līdz 2020. gada 23. februārim būs skatāma Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) organizētā izstāde “Nenorunātās tikšanās”. Izstādes projekts Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros veltīts zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslas teritorijā, ietverot gan vēsturisku izpēti, gan tēmas aktualitāti mūsdienu mākslinieku darbos, paziņojumā medijiem informē LLMC pārstāvji.
«Svešinieku mielasts» - filozofa Teodora Zeldina aicinājums sarunāties
Britu filozofs, vēsturnieks un intelektuālis Teodors Zeldins esot kā izaicinājums ziemeļu introvertajam kultūrmārketingam. Viņš uzskata, ka domāšana ir sāpīga, bet cilvēces lielākā problēma – nespēja sarunāties. Atsaucoties Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles aicinājumam, 7. oktobrī Zeldins Dailes teātrī rīkoja īpašu sarunu pasākumu “Svešinieku mielasts”.
Izstādē aicina iepazīt vienu no pirmajām modernisma māksliniecēm Latvijā
No 12. oktobra Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma izstāde “Aleksandra Beļcova. Glezniecība. Grafika. Darbnīcas “Baltars” porcelāns”. Tā būs līdz šim plašākā mākslinieces darbu retrospekcija, kas visaptveroši parādīs viņas daudzpusīgo radošo mantojumu. Aleksandra Beļcova (1892–1981) ir Latvijas mākslas vēstures neatņemama daļa, un viņa tiek dēvēta par vienu no pirmajām modernisma māksliniecēm Latvijā. Izstādē māksliniece pati stāstīs par savu dzīvi un darbu - caur dienasgrāmatu un vēstuļu tekstiem.
Sarunas par mākslu olīvkoku pavēnī. LMA izstādes «Academia» recenzija
Viens no Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) notikumiem savas simtgades svinību ietvaros ir vērienīga studentu izstāde “Academia” visās izstāžu zāles "Arsenāls" ekspozīciju telpās. Nosaukums uzsver vizuālās mākslas augstskolas saknes Eiropas kultūras šūpulī senajā Grieķijā un piedāvā mūsdienīgu risinājumu. Izstāde apskatāma līdz 17. novembrim.
«Rīgas Biržā» līdz šim lielākā marīnu meistara Aivazovska izstāde
Rīgā no 5. oktobra skatāma līdz šim lielākā jūras ainavu meistara Ivana Aivazovska darbu izstāde. Mākslas muzejs “Rīgas Birža” skatītājiem parādīs visus krājumā esošos meistara darbus. Taču ar to izstādes vērienam nepietika, tāpēc ekspozīcija kopumā komplektēta no piecu muzeju kolekcijām. Turklāt turpat, tikai citā muzeja zālē, eksponēti vēl citu 19. gadsimta marīnistu šedevri.
Jaunākie
Interesanti