Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Māksla
Jaunumi Rīgas mākslas telpās – izstādes «Apvienošanās» un «Krājumi»
Jaunumi mazajās mākslas telpās Rīgā – galerijā “Art Pegazs” aplūkojami Latvijā dzīvojošas ķīniešu mākslinieces Mērijas Žangas jaunākie darbi. Savukārt Tallinas ielas kvartāla kultūrvietā “Tu jau zini kur” vienas sienas vienas nedēļas izstādē apskatei izlikti jaunā mākslinieka Jāņa Kraukļa instalāciju, objektu, izdruku fragmenti.
Kūdra – Latvijas marmors. Olainē skatāma izstāde «Purva pārvērtības»
Vienā tonnā kūdras var izaudzēt 30 000 stādu, bet to var izmantot arī mākslas darbu radīšanā un interjera dizainā. Par kūdras izmantošanu vēsta arī trīs mākslinieku – Edgara Amerika, Ata Luguza un Viestura Serdāna – radītā ceļojošā izstāde ''Purva pārvērtības'', kas skatāma Olaines Vēstures un mākslas muzejā.
Darbību beidz Mūkusalas Mākslas salons
Savu darbību Rīgā ir izbeidzis kolekcionāru Jāņa un Dinas Zuzānu lolotais Mūkusalas Mākslas salons. Tas gan ir likumsakarīgi, jo jau tuvākajā laikā durvis vērs tā pēctecis – mākslas centrs “Zuzeum”, kas būs Zuzānu kolekcijas jaunā mājvieta.
RIBOCA2 programmā šonedēļ – ideju apmaiņa atvērtā un eksperimentālā vidē
Otrās Rīgas starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles “viss reizē zied” (RIBOCA2) izstāde, kas vienlaikus ir arī filmas uzņemšanas laukums, būs pieejama apmeklētājiem līdz 13. septembrim un visu norises laiku tiks papildināta ar publisko programmu pasākumiem. Augusta pēdējā nedēļā izstādi bagātinās Timura Si-Cjiņa un Eiverijas Gordones lekcijas, “Senioru sarunas”, Bridžitas Polkas meistardarbnīcas un praktiskas nodarbības “Augnīcā”, informēja organizatori.
Bijušajā tekstilrūpnīcā «Boļševička» atklās jaunākās mākslinieku paaudzes grupas izstādi
No 28. augusta līdz 9. oktobrim bijušajā tekstilrūpnīcā “Boļševička'' norisināsies jaunākās mākslinieku paaudzes grupas izstāde “Sintēze. Īstenības pētīšana caur kustību, attīstību un pretrunām”, kurā septiņi mākslinieki ar speciāli šai izstādei radītu darbu starpniecību risina jautājumus par totalitātes un totalitārisma ideju iespējamību mūsdienu kultūrā, informēja organizatori.
Uguns ir mana ota. Turaidā atklāta mākslinieces Dinas Dubiņas jubilejas izstāde
Ceļš ir kustība, un māksla ir Dinas Dubiņas ceļš, pa kuru viņa neatlaidīgi iet jau 45 gadus. 21. augustā ar personālizstādes “Ceļš” atklāšanu Turaidas muzejrezervātā māksliniece svin dubultsvētkus – 65. dzīves jubileju un 45 gadus radošajā darbā. Izstādē aplūkojamas viņas oriģināltehnikā radītās juvelieremaljas gleznas, rotas, kā arī pēdējo gadu atklājums – dzintara un grafīta gleznas.
Izstāde kā Odiseja ceļojums. Atklāta 2. Rīgas starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle
Andrejsalā ar devīzi un vienlaikus izstādi “viss reizē zied” 20. augustā atklāts lielākais starptautiskais laikmetīgās mākslas notikums mūsu reģionā – Rīgas starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle RIBOCA2. Tās piedāvājums iespaidīgs – vairāk nekā simt mākslinieku un viņu darbu no 30 valstīm. Kaut arī pandēmijas ierobežojumu dēļ biennāles ideju nācās transformēt, tas tikai stiprināja rīkotāju vēlmi mākslas valodā runāt par pasaules galu un jaunas pasaules veidošanos.
FOTO: «Rīgas Biržā» atklāts Rēriha kabinets un jaunā pastāvīgā gleznu ekspozīcija
Iespēja jebkurā brīdī atgriezties pie plaši apmeklētās Ivana Aivazovska izstādes “Gaismas metafizika” un kaut visu dienu iedziļināties Nikolaja Rēriha labākajos darbos, kas tapuši Indijā un ko viņš sūtījis speciāli Rīgai, – šādas dāvanas 9. gadadienā kopš durvju pirmās vēršanas sarūpējis mākslas muzejs “Rīgas Birža”. Turpmāk muzejā uz visiem laikiem būs Rēriha kabinets, kurā būs vienlaikus skatāmi 18-20 viņa darbi.
Tallinas ielas kvartālā būs skatāma Latvijas un Igaunijas atkritumu mākslas izstāde
Vides risinājumu institūta un projekta “WasteArt” ceļojošā laikmetīgās mākslas izstāde “PROM no acīm, PROM no prāta” no 5. septembra būs skatāma Tallinas ielas kvartālā Rīgā. Tajā iekļauti mākslas darbi, ko veidojuši 17 starptautiski atzīti mākslinieki ar mērķi pievērst uzmanību atkritumu problēmai un pārmērīga patēriņa dzīvesveidam, informēja Vides risinājumu institūtā.
RIBOCA2 kuratore: Pasaule, kurā šobrīd dzīvojam, ir agonijā
Viss reizē zied – ar šādu vadmotīvu šogad norisināsies otrā Rīgas Starptautiskā laikmetīgas mākslas biennāle, un viss reizē sāks ziedēt jau ceturtdien, 20. augustā, pulksten 12.00. Kā uzsver biennāles kuratore Rebeka Lamarša-Vadela, biennāle šogad veidota ar mērķi aicināt apdomāt, “ka mums kā cilvēkiem ir atbildība rast jaunus veidus, kā apdzīvot šo planētu.”
Izsludināts konkurss jaunu pilsētvides mākslas darbu radīšanai Rīgā un reģionu pilsētās
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) izsludinājis projektu konkursu par mākslas darbu un objektu izstrādi Rīgas un reģionu pilsētu publiskajai telpai. Programma radīta kā atbalsta mehānisms vizuālās mākslas pārstāvjiem Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai, papildus ietverot kvalitatīvu pilsētvides uzlabošanu. Publiski izziņota konkursa kārtībā paredzēts izvēlēties un pēc tam izstrādāt 10 jaunus pilsētvides objektus Rīgā un reģionu pilsētās, informēja LLMC pārstāvji.
Valsts mākslas muzejam – 100. Atklās vairs neeksistējošajai iestādei veltītu izstādi
No 5. septembra mākslas muzejā “Rīgas birža” būs skatāma izstāde “Mūsu muzejs. Valsts mākslas muzejam 100” – veltījums vairs neeksistējošai kultūras institūcijai un tās darbiniekiem, kuru veidotais un saglabātais krājums turpina dzīvot Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) kolekcijās, pētniecībā un izstādēs, informēja LNMM pārstāvji.
Mākslas plenērā Mazirbē iemūžina lībiešu krastu un tā ļaudis
Astoto gadu Mazirbē tiekas mākslinieki, lai piedalītos plenērā un savos darbos iemūžinātu lībiešu krasta ainavas un ļaudis. Ja iepriekš gleznojuši mākslinieki no tuvākām un tālākām zemēm, tad šogad ierobežojumu dēļ starptautiskajā plenērā piedalās tikai viens Lietuvas pārstāvis. Arī dalībnieku skaits ir gana mazāks nekā pērn, bet tas darba sparu neietekmējot, un plenēra noslēguma izstādē būs skatāmi darbi gan ar piekrastes dabu, gan portreti.
RIBOCA2 atklāšanas nedēļā gaidāma plaša performanču, sarunu un darbnīcu programma
Ceturtdien, 20. augustā, no pulksten 12.00 līdz pulksten 19.00 Andrejsalas 200 tūkstošu kvadrātmetru plašā teritorija uzņems pirmos Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles RIBOCA2 "viss reizē zied" apmeklētājus. Šis notikums aizsāks filmas uzņemšanas procesu un tiks izgaismots ar performanču, sarunu, lekciju un darbnīcu programmu četru dienu garumā. Pirmā atklāšanas nedēļa tiks noslēgta svētdien, 23. augustā, ar programmu veltītu dažādām paaudzēm un interesēm - RIBOCA2 Ģimenes dienu, informēja RIBOCA2 organizatori.
Cēsu plenērā top «Ornamenti» pilsētvidei
Mākslas dzīve Cēsīs šobrīd sit augstu vilni – rit viens no šīs vasaras krāšņākajiem un plašākajiem festivāliem – Mākslas festivāls “Cēsis 2020”, bet paralēli tam – klusāk, taču ļoti intensīvi, rit ikvasaras Cēsu glezniecības skolas plenērs, kurā piedalās profesionāli mākslinieki, papildinot zināšanas senās glezniecības tehnikās un radot jaunus darbus, kas šogad skatāmi pilsētvides izstādē “Ornamenti”.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt