Kultūra / Māksla
Latvijas Mākslas akadēmija atklāj studiju gadu
Ar svinīgu imatrikulāciju jeb personu ierakstīšanu augstskolas studējošo sarakstā 26.augustā dots starts jaunajam mācību gadam Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA). Kā pirmkursnieki studijas sāk 120 bakalaura un 100 maģistra programmu studenti, kā arī 10 doktoranti.
Spilgts domu maratons. Ieskats Sandras Vingres izstādē Liepājā
Ģeometriski skaidras līnijas, spilgtas krāsas, nedaudz “plakātiska” gleznošanas maniere – tā ir tikai mākslinieces Sandras Vingres vizuālās valodas daļa. “Kluso domu maratons” – tā viņa nosaukusi savu izstādi, kura šobrīd skatāma Liepājas muzejā.
«Kim?» Laikmetīgās mākslas centrs svin desmitgadi
Augustā “Kim?” Laikmetīgās mākslas centrs svin savu desmitgadi, 22.augustā atklājot vairākas izstādes, ko papildinās performatīvs pasākums “Kim? X” atklāšanas vakara izskaņā Tallinas kvartālā.
Mākslas atkritumu piesārņojums. Recenzija par izstādi «Atmiņu jūra»
Globālā sasilšana ir viena no mūsdienu pamattēmām, kuru nākas apdomāt itin bieži. Eksperti un viņu fani sociālajos tīklos runā par briestošām problēmām, un noskaņas ir gluži kā apokalipses priekšvakarā. Ir jābūt ļoti labticīgam, lai notiekošajā nemanītu baiļu uzkurināšanu; vai, izsakoties citādi, domāšanu par ekoloģiskām problēmām pavada bailes, neziņa un raizes. Tāpēc dabiski rodas jautājums, kādēļ tas tā ir.
Tapušas Latvijā pirmās kinglas – kinētiskās gleznas
Netālu no Sabiles darbojas mākslas dārzs ar nosaukumu “Nekurienes vidū”. Saimnieks savus darbus sauc par tumsas un gaismas bērniem. Lai gan dārzam pamati likti jau 1996. gadā un mākslinieks piedalījies daudzās izstādēs, tikai tagad viņš atvēris savu pirmo personālizstādi ar Latvijā pirmajām kinētiskajām gleznām jeb kinglām, kas redzamas un sajūtamas tikai tumsā.   
FOTO un VIDEO: Rūmenes muižā atklāta pirmā «Tukku Magi» izstāde
Atklājot vērienīgo “Tukku Magi” projektu, Rūmenes muižas renovētajā mākslas un sarīkojumu telpā vienu nedēļu, no 20. līdz 25. augustam, apskatāma izstāde “Bez fetiša / Without Fetish”, kas jau raisījusi Latvijas mākslinieku un ārvalstu viesu interesi, informē izstādes veidotāji.
Mākslas akadēmija svin simtgadi ar grāmatas «LMA100» atvēršanu
Ar devīzi "Ne dienu bez līnijas", šodien, 20.augustā, Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) sāk simtgades svinības. Akadēmija dibināta tieši pirms simt gadiem 20.augustā. Viens no šīs dienas svinību pasākumiem ir grāmatas "LMA100" atvēršana. To veidojuši 100 LMA absolventi, pārstāvot gan dažādas paaudzes, mākslas žanrus, stilus un mākslas valodas.
Rīgā būs skatāma poļu ekspresionista Vojceha Veisa darbu izstāde
Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā 28. augustā plkst. 16.00 tiks atklāta poļu simbolisma un ekspresionisma gleznotāja Vojceha Veisa jaunības gadu gleznu un grafiku izstāde "Jaunais Veiss" no Ādama Mickeviča Literatūras muzeja (Polija) krājuma. Izstāde būs skatāma līdz 26. oktobrim.
Skola, kas norūdīja. Sutas un Beļcovas muzejā atklās izstādi par latviešu māksliniekiem Penzā
Penzas mākslas skola Krievijā ir atslēgvārds, kas vieno virkni latviešu 20. gadsimta sākuma mākslinieku, kurus šodien pazīstam kā modernisma pamatlicējus Latvijas mākslā. Tieši Penza Pirmā pasaules kara laikā kļuva par viņu mācību vietu, ar skarbiem sadzīves apstākļiem un skeptiskiem pasniedzējiem saliedējot vēlāk Latvijas mākslas vēsturē tik nozīmīgo Rīgas mākslinieku grupu. 20. augustā viņiem veltīta izstāde vērs durvis Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā Rīgā.
Modes mākslinieki interpretē Miervalža Poļa padomju laika performanci
Projekta “Mākslai vajag telpu” vasaras mājā Esplanādē 13. augustā tiek atklāta cikla “Latvijas Mākslas akadēmijai 100” priekšpēdējā izstāde. Šoreiz modes mākslinieki radījuši interpretācijas, turpinot slavenā latviešu mākslinieka Miervalža Poļa pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu ideju par Bronzas un Balto cilvēku. Iedvesmojoties no Miervalža Poļa, skatītājiem tiek piedāvāta neklātienes performance – Zaļais jeb atbildīgais cilvēks.
Koks kā dārglietu materiāls. Ieskats Alvja Vitrupa darbu izstādē
Mežā klaudzēja mežstrādnieka cirvis… Visai iespējams, ka tieši tāds bija sākotnējais posms to Alvja Vitrupa darbu tapšanā, kurus tagad var apskatīt izstādē “Riņķa līnijas” Liepājas galerijā “Romas dārzs”. Tā ir tāda līmeņa amatniecība, kas kļūst par īstu mākslu.
20 jautājumi Eimandai Zeinai – divu mākslinieču kopīgajai identitātei
No 26. jūlija līdz 25. augustam "Arsenāla" Radošajā darbnīcā ir apskatāma “Eimandas Zeinas kolekcijas izstāde”. Eimanda Zeina ir mākslinieču Amandas Ziemeles un Haneles Zanes Putniņas darbu tapšanas procesā pieņemtā kopīgā identitāte. Izstāde pievēršas kolekcijas veidošanās procesam un kolekciju izstādēm kā vienam no iespējamajiem izstāžu formātiem. Eimandas krājumā glabājas lielformāta gleznieciskie un grafiskie atradeņi, pārpalikumi, sens sienu gleznojums, valodas radījumi un citi nozīmju nesēji, veidojot inscenētu situāciju, kas izvietota telpā pēc principa no konkrētā uz abstrakto. Iepazīsimies. 
Projektā «Forma nav formāla» mākslinieki asprātīgi apspēlē aktualitātes
No 11. augusta kultūras namā “Ziemeļblāzma” apskatāmas trīs mūsdienu mākslinieku izstādes, kas tapušas laikmetīgās mākslas izstāžu  programmas “Forma nav formāla” ietvaros. Šoreiz izstādes veltītas mūsdienu Latvijas tēlniecībai un tajās savus darbus piedāvā mākslinieki Agita Maračkovska, Andrejs Prigičevs, Jānis Noviks. Izstādes autori vēlas iebilst pieņēmumam, ka skulptūra ir tikai dizaina objekts interjerā.
Pie Cēsīm meža galerijā lielformāta gleznas Kārļa Skalbes darbu noskaņās
Netālu no Cēsīm, dodoties uz cēsnieku iecienīto Rūcamavotu pēc ūdens vai izstaigājot Sarkano klinšu pastaigu taku, tagad brīvā dabā, mežā, var baudīt arī mākslu.  Proti, mežā ir skatāmas 11 lielformāta gleznas. Šādu dabas jeb meža galeriju īstenojusi biedrība „Art Cēsis”, kas aicināja vairākus Latvijā zināmus māksliniekus doties plenērā  dabā un arī atstāt mežā apskatei savus darbus, un šī nav pirmā reize, kad te brīvā dabā ir skatāmas gleznas.
Grafikas festivāls aicina uz izstādēm četrās kultūrvietās Āgenskalnā
Četrās kultūrvietās Āgenskalnā 8. augustā durvis ver četras izstādes, ar kurām vienlaikus tiek atklāts arī starptautisks grafikas mākslas festivāls "Printmaking In”. Iepriekšējos gados mākslinieku darbi bija skatāmi Rīgas centra izstāžu zālēs, bet pārcelšanos uz Āgenskalnu rīkotāji saista ar festivāla vadmotīvu – “Nomales intimitāte”.
Jaunākie
Interesanti