Kultūra / Māksla
Trīs izstādes Rīgā – zelta kāzas, atmiņu lauskas un suņa dzīve
Galerijā “Istaba” 13. februārī sākas Aivara Vilpsōna “Suņa dzīve”, kas tapusi sadarbojoties ar rakstnieci Noru Ikstenu, bet galerijā “Māksla XO” izstādē “Prāta defragmentācija” uzplaiksnī Lauras Veļas atmiņu lauskas gandrīz 80 gleznu objektos īpašā autortehnikā. Tikmēr mākslinieku pāris Helēna un Ivars Heinrihsoni gatavojas Zelta kāzām un gatavo Valentīndienas izstādi Rīgas mazākajā galerijā fon Stricka villā.
Margaritas Germanes izstāde «Metamorfoze»: Skulptūra sāka veidoties pati no sevis
Metamorfoze jeb pārvēršanās no vienas formas otrā laikā uzrunājusi ne vienu vien mākslinieku, ļaujoties iztēlei par krasām esamības vai apkārtējās pasaules pārmaiņām. Mākslinieces Margaritas Germanes laikmetīgās tēlniecības izstādē Rīgas mākslas telpā ar tieši šādu nosaukumu "Metamorfoze" ir vērojama kā pārējas process, kad esi vairākās izmaiņu stadijās vienlaikus.
Paškritiskais rūjienietis. Pētniece iepazīstina ar mākslinieku Ādamu Alksni
"Viņš bija milzīgi paškritisks, daudz savus darbus ir iznīcinājis. Viņš bija ļoti ieturēts, nemēģināja sevi izcelt un izrādīt. Tas traucēja kļūt plašāk pazīstamam," tā mākslinieku Ādamu Alksni Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" raksturo mākslas zinātniece Anda Bērziņa, skaidrojot, kāpēc mākslinieka vārds bijis mazāk zināms līdz šim.
Galerijas «Romas dārzs» izstāžu zāles iemūžinātas virtuālā pastaigā
Liepājas galerijā “Romas dārzs” sadarbībā ar video mākslinieku Kārli Volkovski izveidota virtuālā pastaiga galerijas zālēs. Ideja par video veidošanu tapusi balstoties uz cilvēku ieinteresētību un pozitīvajām atsauksmēm par galerijas interesanto telpu raksturu un mākslas darbu daudzveidību, medijus informē galerijas pārstāvji.
Mākslinieka Ērika Apaļā izstāde «Ģimene» – ceļojums atmiņu uzplaiksnījumos
Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā 6. februārī atklāj jaunā, bet jau daudz pieredzējušā mākslinieka Ērika Apaļā personālizstādi “Ģimene”. Tas ir unikāls, ļoti privāts un neparasts ceļojums personisko un kolektīvo atmiņu uzplaiksnījumos, valodas zīmēs un kino citātos, kas izstāstīts laikmetīgi vizuālās mākslas valodā.
Jaunākie
Interesanti