Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Māksla
«Zelts. Gaisma. Krāsa. Līnija» – laikmetīgā un sakrālā māksla piecu mākslinieču kopizstādē
No 15. oktobra līdz pat Ziemassvētkiem Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā aplūkojams piecu mākslinieču kopīgi veidots radošo darbu cikls, kurā savijas laikmetīgā un sakrālā māksla. Ikonu, gleznu un grafiku izstāde “Zelts. Gaisma. Krāsa. Līnija” atklāj kopīgo atšķirīgu mākslinieku rokrakstos, apmeklētājiem dodot iespēju iepazīt zelta, gaismas, krāsu un līniju dažādos uztveres un atainošanas veidus.
Tēlnieks Panteļejevs: Jaunākā izstāde var būt pēdējā, ja notiks plānotās izmaiņas autoratlīdzību režīmā
Par cilvēcisko un dzīvniecisko daļu mūsos, par sievišķību un vīrišķību, par mieru un agresiju būs stāsts jaunajā tēlnieka Gļeba Panteļejeva personālizstādē “Hormonija”, kas no ceturtdienas, 15. oktobra, būs skatāma galerijā “Māksla XO”. Mākslinieks uzsvēra – ja tiks ieviestas plānotās izmaiņas autoratlīdzību režīmā, šī varētu būt viņa pēdējā šāda mēroga izstāde.
Absurdais, kas liek domāt – Kristapa Ancāna izstāde Rīgas Mazākajā galerijā
Eksperimentālajā izstāžu telpā – Rīgas Mazākajā galerijā – atklāta starptautisku atzinību guvušā, Lielbritānijā dzīvojošā latviešu mākslinieka Kristapa Ancāna izstāde “Dažādi iemesli, kāpēc tavs sniegavīrs izskatās netīrs”. Autors ar diezgan absurdiem plakātiem, uz kuriem lasāms teksts angļu valodā, mudina padomāt par konceptuālo un brīžiem nesaprotamo laikmetīgo mākslu un tās attiecībām ar skatītāju.
Mākslinieka Borisa Bērziņa lapaspuses – izstāde Nacionālajā bibliotēkā
7. oktobrī, mākslinieka Borisa Bērziņa 90. dzimšanas dienā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas 4. stāva galerijā tika atklāta neliela, taču īpaša izstāde – “Boriss Bērziņš. Lapaspuses”. Tajā galvenokārt eksponēti mākslinieka zīmējumi un skices uz grāmatu un žurnālu lappusēm, uz piezīmju lapiņām, uz aploksnēm un atklātnēm.
Muzeju krātuvē atklās jaunu pastāvīgo LNMM ekspozīciju «Skulptūru mežs»
29. oktobrī Muzeju krātuvē Pulka ielā 8 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) atklās jaunu pastāvīgo ekspozīciju "Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi", informēja LNMM pārstāvji. Pēc desmit gadu pārtraukuma apmeklētāji atkal varēs redzēt pasaulslavenu tēlniecības darbu kopijas no LNMM Ārzemju mākslas departamenta kolekcijas.
Pārvarēt plaisu starp tehnoloģisko un ekoloģisko – sācies festivāls «Ekodati»
No 8. līdz 10. oktobrim Rīgā un tiešsaistē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas norisinās jauno mediju centra RIXC festivāls “Ekodati”, kurā īpaši ielūgtie vieslektori – zinātnieki, pētnieki un mākslinieki – diskutēs par mežu gaistošajām emisijām (ko pazīstam kā meža smaržu), atmosfēras ekoloģiju (jo “viss, kas izkūst, nokļūst gaisā”) un “ekosistemātiskas” pieejas nepieciešamību, lai veicinātu izpratni un meklētu dzīvotspējīgus risinājumus tādiem mūsdienu pasaules mestajiem lielajiem izaicinājumiem kā klimata izmaiņas vai pandēmija.
Tēlnieka Gabaliņa likteņupes krastā. Izstāde Grobiņā
“Portrets sākas nevis ar “ir vai nav līdzīgs”, bet ar to, ko šajā tēlā ieliek autors, kā viņš iepazinis šo cilvēku, ar ko viņš ir interesants un ar ko atšķiras no citiem cilvēkiem. Tas ir pats galvenais,” LSM.lv saka tēlnieks Raimonds Gabaliņš, kura izstāde apskatāma Grobiņā.
Kur «veiksmīgā māksla» met greizas ēnas. Izstādes «Točka» apskats
Rudens rīdziniekiem padevies reti ražens – gan ikgadējie festivāli, gan biennāles, gan kvadriennāles, bet izstāžu vietu skaits pamestās ēkās turpinājis augt. Pārvirzīt skatītāju plūsmas uz turieni, kur vairs netiek sperta cilvēka kāja, mākslai ir ierasta lieta, un tas to nepadara mazāk cēlu. Kultūrtelpa “Točka” apguvusi bijušās rūpnīcas “Provodņik” galveno korpusu. Gigantiskās ēkas trīs stāvos izstādē "Točka" apskatāmi vairāk nekā astoņdesmit Latvijas gleznotāju, grafiķu, skulptoru, fotogrāfu un citu žanru pārstāvju darbi.
Izstādē «Vai mēs jau esam tur?» satiekas LMA studenti, pedagogi un absolventi
Mākslas telpā “Pilot” atklāta grupas izstāde “Vai mēs jau esam tur?”. Šī  ir otrā izstāde šajā Latvijas Mākslas akadēmijas izstāžu telpā, kas darbojas kopš augusta. Jaunākajā izstādē piedalās studenti, absolventi un pedagogi, kuru darbi atzīti gan Latvijā, gan starptautiski, tā nojaucot hierarhiskās lomas. Turklāt izstādes mākslinieki oktobra sākumā piedalīsies arī starptautiskajā laikmetīgās mākslas mesē Viļņā "ArtVilnus”.
12 mākslinieki izstādē vaicā: Vai mēs jau esam tur?
Vai mēs jau esam tur? Šādu jautājumu uzdod izstāde Latvijas Mākslas akadēmijas galerijā “Pilot”, norādot uz mākslas pasaules sarežģīto tīklu starp galerijām, mecenātiem, biennālēm, kolekcionāriem, muzejiem un pašiem māksliniekiem. Izstādē aplūkojami divpadsmit aktīvi strādājošu jaunākās paaudzes mākslinieku darbi, un izstādes dalībnieki tūdaļ pēc izstādes ceļos uz mākslas mesi “Art Vilnius”.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt