Kultūra / Māksla
FOTO: Atklāts laikmetīgās mākslas festivāls «Survival Kit 10.1» 
No piektdienas Zeļļu ielā 25, kas ir bijusī Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas  fakultāte, apskatāma starptautiskā laikmetīgās mākslas izstāde “Survival Kit 10.1 Outlands”. Turpmāko mēnesi tajā norisināsies arī vairāki pasākumi, vēstīja festivāla rīkotāji.
Izstāžu apskats: Daba gleznās un stikla nospiedumi
Trešdien durvis vērs divas personālizstādes, kurās dominē lielformāta darbi. Gleznotājas Daces Lielās garastāvokļa un dabas noskaņu ainavas būs skatāmas izstādē “Gleznas” galerijā “Daugava”, bet Andas Munkevicas fantāzijas un pasaules vērojumi stiklā – izstādē “Nospiedumi gaismā” Jūrmalā, Bulduru izstāžu namā. 
Latvijas Mākslinieku savienības galerijā atklās Līgas Jukšas personālizstādi
Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, Rīgā, būs skatāma gleznotājas Līgas Jukšas personālizstāde “Citas durvis”. Izstādē tiks eksponēti pēdējos gados tapuši darbi, informēja Mākslinieku savienībā.
 
Līga Jukša – māksliniece, kura izkopusi individuālu un viegli atpazīstamu glezniecības stilu ar sev raksturīgu kolorītu, triepiena ekspresiju un abstrahētu tēlojuma metodi. No 1994. līdz 2000. gadam Līga Jukša studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā, 2000. gadā ieguvusi mākslas maģistra grādu. 
Monē gleznu izsola par gandrīz 100 miljoniem eiro
Franču gleznotāja Kloda Monē glezna no "Siena gubas" sērijas izsolē pārdota par vairāk nekā 110 miljoniem dolāru jeb gandrīz 100 miljoniem eiro. Tā ir lielākā summa, kas jebkad samaksāta par impresionistu darbiem. 
Cēsīs māksliniece no Kanādas darbu radīšanā izmanto mikrometeorītus
Meklēt mikrometeorītus, mēģināt tos pārstrādāt un izmantot mākslas darbos – šādu eksperimentu Ruckas mākslas rezidenču centrā veic māksliniece no Kanādas. Līdz šim savā dzimtenē viņa praktizējusi darvas izgatavošanu no priedes un bērza, bet Cēsīs no meteorītu daļiņām radījusi tušu. Viesošanās Latvijā kanādietei ir īpaša, jo šī ir viņas vecvecāku dzimtene. 
Izvēlēta Latvijas delegācija starptautiskajā laikmetīgās mākslas biennālē «Eiropas jaunrade»
Pagājušajā nedēļā noslēdzās Vides risinājumu institūta rīkotā Latvijas delegācijas atlase dalībai starptautiskajā laikmetīgās mākslas biennālē “Eiropas jaunrade (JCE. Jeune Creation Europeenne ) 2019 – 2021”. Latviju biennālē pārstāvēs septiņi mākslinieki – Krišs Zilgalvis, Luīze Rukšāne, Sabīne Vernere, Krišjānis Elviks, Santa France, Annemarija Gulbe, Elīna Semane un viena kuratore – Tīna Pētersone, informēja Vides risinājumu institūtā. 
RIXC Mākslas un zinātnes festivālā šogad pārskatīs priekšstatus par «zaļo»
2019. gadā RIXC Mākslas un zinātnes festivāls norisināsies no 4. līdz 6. jūlijam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un Latvijas Mākslas akadēmijā, informēja festivāla rīkotāji. Festivāls būs starpdisciplināra platforma diskusijām un mākslas intervencēm, komplicēti pārskatot plaši izplatītos priekšstatus par “zaļo” – vienu no vispretrunīgākajām un daudzšķautņainākajām tēmām mūsdienās.
No Rīgas uz Rūjienu un Līvāniem – mākslinieces Dimza-Dimme un Strēle gatavo personālizstādes
Rūjienas izstāžu zālē 11.maijā atklās Diānas Dimzas-Dimmes izstādi “Dimzu DNS”, jo no turienes cēlusies viņas tēva dzimta. Darbos māksliniece visvairāk atklāj savu dzīvesstāstu un izceļ vectēva -  divpadsmitkārtējā Latvijas rekordu īpašnieka desmitcīņā, Olimpisko spēļu dalībnieka,  Jāņa Dimzas traģisko likteni politiskajos vēstures griežos.  Savukārt gleznotājas Sandras Strēles darbi ceļo uz Latgali – mūsdienu mākslas galeriju Līvānos, kur arī sestdienā,  11.maijā, tiks atklāta personālizstāde “Gatavojoties ziemai”.
Jaunākie
Interesanti