Kultūra / Māksla
Mākslas akadēmijā atklās tematisku izstādi «Pagalms»
No 12. janvāra līdz 1. februārim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā Kalpaka bulvārī 13, Rīgā, būs skatāma tematiska izstāde „Pagalms“. Izstādes atklāšana notiks 11. janvārī plkst. 18.00 ar īpašu jauno mākslinieku Lauras un Mārtiņa Veļas performanci.
Jaunajā Jūrmalas muzeja izstāžu ciklā divas izstādes
Jūrmalas pilsētas muzejā 5. janvārī plkst. 17.00, uzsākot jauno izstāžu ciklu, tiks atklātas divas izstādes - Jūrmalas mākslinieku biedrības izstāde “Identitāte” un Ievas un Tālivalža Muzikantu izstāde “Latvija – gadalaiki”, lsm.lv informē Jūrmalas pilsētas muzeja izstāžu un ekspozīciju kuratore Guna Kalnača.
2017. gads mākslā. Cilvēki nebaidās no laikmetīgās mākslas
Gads mākslā – mākslas dzīves raibumi visapkārt, mākslas festivāli, māksla pie sienas, māksla mūsu galvās un atmiņās. Kas visspilgtāk raksturo 2017. gada mākslas dzīves norisi? – kultūras ziņas ar ekspertu palīdzību ierāmē šī gada mākslas dzīves spilgtākos notikumus un tendences, taču, kā kultūras ziņu veidotājiem norāda mākslas zinātniece Inese Baranovska, šis gads skaidri parāda, ka cilvēki aizvien mazāk baidās no laikmetīgās mākslas.
Laimīgās mākslas muzejā skatāma alumīnija skulptūru izstāde
Tumši ziemīgajam laikam pretnostatot alumīnija vēso spīdumu, “Happy Art Museum” jeb Laimīgās mākslas muzejā atklāta izstāde “Agregātstāvoklis – skulptūra”. Desmit dažādu mākslinieku darbi, kas veidoti no alumīnija, atklāj, cik dažāds var būt šis manipulācijām pakļāvīgais metāls, ko paši tēlnieki pielīdzina sudrabam.
«Burtiskā māksla» - mākslinieku grupas izstāde galerijas «MuseumLV» gada jubilejā
No 29. decembra līdz 27. janvārim galerijā „Museum LV” apskatāma izstāde “Burtiskā māksla”. Ar šo projektu kultūras centrs „GrataJJ” un galerija „MuseumLV” atzīmē savas pastāvēšanas pirmo gadu, aicinot piedalīties visus māksliniekus, ar kuriem šajā laikā notikusi sadarbība, veidojot izstādes, piedaloties glezniecības seansos interneta tiešraidēs, kā arī tos, ar kuriem paredzēta sadarbība nākotnē.
REPORTĀŽA: Jura Pudāna izstādē kopā ar Imantu Lancmani
Jura Pudāna piemiņas izstāde Svētā Pētera baznīcā sākas pie Imanta Lancmaņa gleznas ar Kristus tēlu centrā, jo tieši pie tās Juris Pudāns bija stāvējis šovasar, liktenīgajā aiziešanas dienā, saņemot priecīgo vēsti par savu gaidāmo personālizstādi. Ar Pudāna studiju biedru un draugu Imantu Lancmani apskati sākam tieši no šīs vietas, un viņš uzsver – būtībā visa Jura Pudāna dzīve ir bijusi pilna ar simboliem un dīvainām sakritībām.
Cēsīs izstādē apskatāmi senā glezniecības tehnoloģijā tapušie darbi
Jau piecus gadus biedrība “Art Cēsis” rīko vasaras meistardarbnīcas, kurās profesionāliem māksliniekiem ir iespēja papildināt zināšanas un apgūt senās glezniecības tehnoloģijas. Īsi pirms svētkiem Cēsīs atvērta izstāde, kurā apkopoti mākslinieku darbi, kas tapuši šo gadu laikā.     
«Jarmarkā» – gan vairāk pircēju, gan tirgotāju
Otrdien, 19. decembrī, Latvijas Mākslas akadēmijā atklātā ikgadējā studentu darbu izstāde un gadatirgus “Jarmarka” šogad notiek jau 15. reizi, un tās rīkotāji atzīst, ka interese gan no pircēju, gan tirgotāju puses ik gadu tikai pieaug. Katrā ziņā – tik daudz mākslas darbu vienā vietā Latvijā var redzēt tikai reizi gadā.
Jelgavā atklāts pirmais mākslas tirdziņš
Jelgavā pirmoreiz durvis vēris Ziemassvētku mākslas tirdziņš. Organizatores esot iedvesmojušās no līdzīga pasākuma galvaspilsētā – mākslas tirdziņa ''Jarmarka''. Tajā piedalīties var Mākslas akadēmijas studenti, bet, kļūstot par absolventiem, jaunajiem māksliniekiem, īpaši reģionos, pietrūkstot vietas, kur savu veikumu parādīt.
Rīgas porcelāna muzejā – vairāku mākslinieču izstāde kā veltījums ziemai
Ziema ienākusi arī Rīgas Porcelāna muzejā – tur no piektdienas, 15. decembra, skatāma septiņu mākslinieču gadalaiku ritumam un cikliskumam veltītās izstāžu sērijas noslēguma izstāde “Lila”. Mākslinieces drosmīgi eksperimentējušas ar materiāliem un to kombinācijām, tā rezultātā tapuši vaska čiekurcilvēki, ažūri porcelāna veidojumi un uguns šķērsgriezumā.
Koļcovam personālizstāde «Netiešā komunikācija» galerijā «Putti»
Galerijā „Putti” no 15. līdz 29.decembrim skatāma mākslinieka Roberta Koļcova personālizstāde “Netiešā komunikācija”. Tajā Koļcovs apkopojis savu šā gada veikumu - lielformāta gleznas, keramikas tehnikā gatavotas maskas un grafikas darbus. Glezniecības, tēlniecības un grafikas mijiedarbe Koļcovu interesējusi kopš viņa radošās darbības pirmsākumiem.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti