Kultūra / Māksla
Izstāžu telpā «TUR» atklāj Marijas Luīzes Meļķes izstādi-performanci «Idejas kā sunītim»
No šī gada 19. līdz 30. jūlijam izstāžu telpā "TUR" (Tallinas ielā 10, Rīgā) būs skatāma dzejnieces Marijas Luīzes Meļķes instalācija "Idejas kā sunītim". Šis ir otrais cikls no procesuālu izstāžu sērijas "Saaugšana/Saudzējot", kas norisināsies bez pārtraukuma no jūlija līdz septembrim, vienam māksliniekam pakāpeniski nomainot nākamo. Apmeklētāji ir aicināti kļūt par daļu no notikuma, vadoties pēc mākslinieces sniegtajām instrukcijām, informēja izstāžu sērijas organizatori.
Vasaras košajā paletē – festivāls «Kuldīgas vasaras vitrāžas»
"Nāciet, brauciet, izbaudiet un kļūstiet par spilgtu krāsu šīs vasaras košajā paletē!" tā saka festivāla "Kuldīgas vasaras vitrāžas" rīkotāji. Lai arī svētku galvenie un plašākie pasākumi plānoti no 21. jūlija, festivāls jau ir sācies gan ar vakara koncertiem, gan ar brīvdabas lampu galeriju, kurā katrs darbs ir unikāls, dažādu mākslinieku roku veidots vides objekts.
No individuālā skatījuma uz kopējo izpratni – jauno grafiķu izstādes «Mūstvere. Jūstvere» ceļš
Uztveres īpatnības, kuras ietekmē informācijas plūsmas, asociāciju un emociju neparedzamība un vēstures nemitīgā atkārtošanās. Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras 2. kursa studenti šīs tēmas risina, gan izmantojot klasiskās šī mākslas veida tehnikas, gan meklējot jaunas izteiksmes formas, daloties savā pieredzē. No individuālā skatījuma uz kopējo izpratni – tāds ir šīs izstādes ceļš.
Purvīša balvai nominēti Daigas Grantiņas, Elzas Sīles, Kristīnes Krauzes-Sluckas un Ata Jākobsona darbi
Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 2022. gada 1. aprīļa līdz 30. jūnijam, ''Purvīša balvas 2023'' ekspertu darba grupa balvai, kas tiks pasniegta 2023. gada pavasarī, ir nominējusi Daigu Grantiņu par personālizstādi "Lauka telpa", Kristīni Krauzi-Slucku par izstādi "Pagātnes piespiedu kustības", Elzu Sīli par personālizstādi "Bi-Dža, Ge-Ilk, Mir-Nul" un Ati Jākobsonu par personālizstādi Padures muižā, informēja balvas pārstāvji.
Ar saulespuķēm un Latvijas ainavām – izstāde «Ukraiņu albums»
Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā šobrīd ir skatāmas trīs ukraiņu mākslinieku – Marijas Zenkovas un viņas vecāku Andrija un Svitlanas Kislovu gleznas un grafikas. Meklējot patvērumu no kara, pirms četriem mēnešiem viņi apmetās uz dzīvi Rīgā, un visi izstādē redzamie darbi ir tapuši šajā laikā. Tās ir Ukrainas un Latvijas ainavas glezniecībā un grafikā. Izstādes nosaukums – "Ukrainas albums".
Šeit un tagad. Mākslas stacija «Dubulti» kļuvusi par deviņu jaunu mākslinieku darbnīcu
Deviņi jauni un plašākai publikai nezināmi Latvijas mākslinieki, kas ienāk nevis tukšā izstāžu zālē, bet visdažādākajos veidos papildina jau iepriekš tapušu darbu – mākslas stacijā "Dubulti" iespējams klātienē un attālināti ieskatīties mākslinieku radošajos procesos un tajā, kā tie rod iedvesmu no nesen stacijā notikušā šveiciešu mākslinieka Tomasa Hiršhorna projekta "Māksla=Patvērums".
Vasara pilna ar mākslu. Rotko centra vasaras izstāžu sezonā vienuviet visdažādākie mediji
Glezniecība, keramika un fotogrāfija – lūk, mediji, kuros savas idejas Daugavpils Marka Rotko mākslas centra apmeklētājiem atklājuši mākslinieki no Ķīnas, Austrālijas, Norvēģijas, Lietuvas un, protams, Latvijas. Viņu ekspozīcijās – kopā sešās – rodama vasara visās tās izpausmēs. Latvijas Radio raidījumā "Kultūras rondo" žurnālistes Silvijas Smagares tvertie komentāri no izstādes atklāšanas. 
Jautājošā telpa. Madaras Kvēpas idejas gleznās un telpiskos objektos izstādē «Dzīslas»
"No vienas puses Rietumu pasaulē novērojama pieaugoša tendence tiekties pēc visa dabiskā, īstā un neskartā, taču no otras – liela daļa cilvēces šo tiecību atstāj neizmantotu, arvien izvēloties palikt betona džungļu piedāvātajā realitātē, straujā dzīves tempa dēļ ierobežojot iespēju samazināt savas darbības ātrumus" – māksliniece Madara Kvēpa šīs atziņas iedzīvinājusi gleznās un telpiskos objektos, un izvirzītās pārdomas nodefinējusi par "Dzīslām". Tāds arī izstādes nosaukums Rīgas centra galerijā "Look!". 
Ar drosmi un nopietnu attieksmi. Cēsu Mākslas festivālā skatāmas trīs atšķirīgas izstādes
Nedēļas nogalē ar vērienu sākās Cēsu Mākslas festivāls, kura laikā skatāmas trīs interesantas un krasi atšķirīgas izstādes. Cēsu Laikmetīgās mākslas centrā izveidota Evitas Vasiļjevas un Kaspara Groševa "Zilā līča māja", kurā savienojas un viena otru papildina divu mākslinieku radošās prakses, atsaucoties uz Hardija Lediņa darbu un utopiskajām vīzijām. Cēsu Izstāžu zālē iekārtota glezniecības izstāde "Bruno Vasiļevskis. P.S", savukārt koncertzāles izstāžu zālē – Daiņa Pundura lielformāta keramikas trauki – "Lielo dzīvnieku gaidot."
«Tagadismi» mākslas stacijā «Dubulti» – izstāžu zālē strādās deviņi mākslinieki
No trešdienas, 13. jūlija, mākslas stacijā "Dubulti" sāksies "Tagadismi" – deviņi autori strādās saskaņā ar klātbūtnes un radīšanas principu. Pa vienam, pa diviem vai lielākā skaitā viņi atradīsies izstāžu zālē, definēs ieceri, realizēs darbu un vismaz divreiz dienā būs tiešraidē. Viņu radītais tiks prezentēts 26. augustā, informēja mākslas stacijas pārstāvji.
Festivāls «Survival Kit» šogad pievērsīsies skaņas un vārda brīvībai
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) izziņo 13. ikgadējo laikmetīgās mākslas festivālu "Survival Kit", kas no šī gada 2. septembra līdz 16. oktobrim notiks Rīgā. Šogad festivāls, kas nosaukts Ojāra Vācieša dzejoļa vārdiem "Putniņu vajag noķert", pievērsīsies skaņas un vārda brīvībai un dažādām pretošanās formām un iemājos Rīgas vēsturiskajā centrā – agrākajā "Unibankas" ēkā Doma laukumā. "Survival Kit 13" festivālu kopā ar LLMC šogad veidos starptautiska komanda – kuratore iLiana Fokianaki un vairāk nekā 30 mākslinieku no visas pasaules, aptverot gan Āfriku, gan Āziju, gan Ameriku un Eiropu.
FOTO: Cēsu Mākslas festivāla izstāžu atklāšana
Piektdien, 8. jūlijā, Cēsīs tika atklātas Cēsu Mākslas festivāla vizuālās mākslas izstādes “Zilā līča māja”, “Bruno Vasiļevskis P.S.”, “Lielo dzīvnieku gaidot”. Festivāla izstādes ierasti ir viens no ievērojamākajiem notikumiem Latvijas laikmetīgās mākslas laukā.
Ne tikai savam laikam, bet arī nākamībai. Vilhelma Purvīša veikums kultūras diplomātijā un ārvalstu izstāžu rīkošanā
Liels ir gleznotāja Vilhelma Purvīša veikums kultūras diplomātijā un ārvalstu izstāžu rīkošanā. Mākslinieks labi iederējies augstākajās elitārajās aprindās gan ar savu autoritāti, gan ar uzvedību un valodām. Latvijas Radio raidījuma "Kultūras rondo" ciklā "Vilhelms Purvītis. Dzīves un mākslas ainavas" vienu no vairākām meistara talanta un spēju pusēm tuvskatā atklāj Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Latvijas Vizuālās mākslas departamenta vadītāja, mākslas zinātņu doktore Ginta Gerharde-Upeniece.
Svarīgākais šobrīd