Kultūra / Māksla
«Hanzas jaunais zelts» – vizuālās mākslas izstāde Pēterbaznīcā un Rīgas Mākslas telpā
Līdz svētdienai, 22. augustam, Rīgas dzimšanas dienas svinību laikā, norisinās 41. starptautiskās Hanzas dienas. To plašajā kultūras programmā iekļauti gan virtuāli piedzīvojumi, gan muzikāli un mākslas notikumi klātienē. 19. augustā Vecrīgā gan attālināti, gan klātienē atklāta arī vērienīga vizuālās mākslas izstāde “Hanzas jaunais zelts”. Tās eksponāti izvietoti divās kultūrvietās – izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa” un Svētā Pētera baznīcā.
Scenogrāfija Vāgnera nama logos – Vecrīgā skatāma jauno mākslinieku izstāde
Vecrīgā, Vāgnera nama logos, aplūkojami Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas absolventu, mākslinieku apvienības “4K”, darbi. Tie ir maketi baletam, lugai, rokoperai un postmodernajai operai jeb skatuves vizuālā risinājuma miniatūras. Iespējams, kāda no tām vai visas pēc gadiem būs skatāmas reālajā mērogā uz Vāgnera nama vai kādas citas skatuves.
Mākslinieks Brekte par strīdus raisošo murāli Rīgā: Problēma ir tā, ka cilvēki neiedziļinās kontekstā un saturā
Murālis jeb sienas glezna “Veltījums Džemmai Skulmei”, ko fonda “Mākslai vajag telpu” aicināts, veidojis mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs, asociētais profesors Kristians Brekte, sabiedrībā raisījis neviennozīmīgas reakcijas. Sociālajos tīklos pausta kritika par tā māksliniecisko vērtību, saturu un, kā atklāj pats Brekte, daļa murālī saskatījusi tur neesošu politisko vēstījumu. “Lielākā problēma ir tā, ka cilvēki neiedziļinās kontekstā un saturā,” Latvijas Radio raidījumā “Kultūras rondo” savās pārdomās dalās mākslinieks. 
RIXC Mākslas un zinātnes festivāls šogad pievērsīsies cilvēku sensorai uztverei un ķermeņa pieredzei 
Ikgadējais RIXC Mākslas un zinātnes festivāls šogad norisināsies no 23. līdz 25. septembrim virtuāli un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā – šoreiz festivāla programma atklās tēmu “PostSENSORIUM”, pētot cilvēku gan virtuālās, gan reālās dzīves izaicinājumus. Festivāls uzmanības centrā nostādīs cilvēku sensoro uztveri un ķermeņa pieredzi, informēja RIXC mākslas centra pārstāvji.
Izdota grāmata par tēlnieku Aivaru Gulbi
Apgāds “Zinātne” sadarbībā ar Agijas Sūnas mākslas galeriju izdevis grāmatu par tēlnieku Aivaru Gulbi “Gulbja spārni”. Tā ir grāmata par personību, laikmetu un mākslinieka attiecībām ar varu, sniedzot daudzpusīgu ieskatu Latvijas mākslas dzīves norisēs 20. gadsimta vidū un otrajā pusē, norādīja grāmatas izdevēji.
Čikāgā notiek vērienīga Benksija darbu izstāde
Amerikas Savienoto Valstu pilsētā Čikāgā atklāta plaša Anglijā dzīvojošā mākslinieka Benksija darbu izstāde. Tās rīkotāji apgalvo, ka tā ir lielākā anonīmā mākslinieka darbu skate.  
«Rīgas mākslas telpā» būs skatāma vizuālās mākslas izstāde «Hanzas jaunais zelts»
41. starptautisko Hanzas dienu laikā projekta “HANSEartWORKS” ietvaros Rīgā norisināsies vizuālās mākslas izstāde “Hanzas jaunais zelts”. Starptautiska, vērienīga izstāde, kas tiek īstenota jau 15. reizi, būs skatāma no šī gada 19. augusta līdz 19. septembrim izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” un Rīgas Sv. Pētera baznīcas Gaiļa zālē, informēja organizatori.
Provokācija kā instruments. Saruna ar mākslinieku Artūru Bērziņu
Mākslas galerijā "MuseumLV" visu augustu ir apskatāma multimākslinieka Artūra Bērziņa izstāde “Latvijai ausīs jauna diena”, ko varētu dēvēt par provokatīvu. Kādēļ tā? Izstādes radīšanai mākslinieks izmantojis transpozīcijas metodi, drosmīgi pārveidojot plaši izplatītus priekšstatus, situācijas, elementus, tajā skaitā Andreja Pumpura eposa “Lāčplēsis” varoņa ausi, dažādus Rietumu kultūras kulta objektus un sengrieķu mītus. Mākslinieks izstādi papildinājis ar performanci “Aurora”, kurā Bērziņš atspoguļoja savas izjūtas par aktuālo laiku, kurā pazaudējam savu vērtību sistēmu, kas attiecīgi tuvina cilvēci katastrofai. Artūra Bērziņa daiļrade ikreiz skatītājos raisa plašu emociju gammu, sarunā iztirzājām jēdziena ''provokācija'' nozīmi mākslā.
TESTS: Vai tu saproti laikmetīgo mākslu?
Lai gan Laikmetīgās mākslas muzeja mums vēl nav, māksla turpina tapt un to negaidīti varam sastapt teju visur – sākot no izstādēm publiskajās tualetēs līdz īstermiņa galerijām noplukušās rūpnīcu teritorijās. Un skaidrs – sajūtas par mākslu ir katram, sākot no klasiskā “es arī tā varētu” līdz filozofiskiem spriedumiem, par kuriem darba autors radīšanas brīdī, iespējams, pats nemaz nav aizdomājies.
Mākslas telpā «Aminori» skatāma Vitas Lukstiņas personālizstāde «Pašportrets»
Mākslas telpā “Aminori” Rīgā no 12. augusta atvērta Vitas Lukstiņas personālizstāde “Pašportrets”. Māksliniece ar glezniecību aktīvi nodarbojas tikai pēdējos piecus sešus gadus, bet jau 2019. gadā pirmā no Latvijas ieguva iespēju piedalīties Florences Starptautiskajā laikmetīgās mākslas un dizaina biennālē un saņēma tur galveno balvu glezniecībā par darbu “Perfektā mīlestība”. Šogad viņas darbi izvēlēti starp divdesmit pieciem pasaules māksliniekiem Florences biennāles digitālajai ekspozīcijai.
Rīgas pilsētvidē top Kristiana Brektes murālis «Veltījums Džemmai Skulmei»
Kopš 9. augusta Rīgā, Akas ielā 10, ir uzsākts darbs pie murāļa “Veltījums Džemmai Skulmei”, kuru organizē fonds “Mākslai vajag telpu”. Murāļa skici radījis mākslinieks Kristians Brekte, taču uz sienas šo skici pārnes mākslinieki Miķelis Mūrnieks un Kiwie, informēja organizatori.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt