Kultūra / Māksla
Paškritiskais rūjienietis. Pētniece iepazīstina ar mākslinieku Ādamu Alksni
"Viņš bija milzīgi paškritisks, daudz savus darbus ir iznīcinājis. Viņš bija ļoti ieturēts, nemēģināja sevi izcelt un izrādīt. Tas traucēja kļūt plašāk pazīstamam," tā mākslinieku Ādamu Alksni Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" raksturo mākslas zinātniece Anda Bērziņa, skaidrojot, kāpēc mākslinieka vārds bijis mazāk zināms līdz šim.
Galerijas «Romas dārzs» izstāžu zāles iemūžinātas virtuālā pastaigā
Liepājas galerijā “Romas dārzs” sadarbībā ar video mākslinieku Kārli Volkovski izveidota virtuālā pastaiga galerijas zālēs. Ideja par video veidošanu tapusi balstoties uz cilvēku ieinteresētību un pozitīvajām atsauksmēm par galerijas interesanto telpu raksturu un mākslas darbu daudzveidību, medijus informē galerijas pārstāvji.
Mākslinieka Ērika Apaļā izstāde «Ģimene» – ceļojums atmiņu uzplaiksnījumos
Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā 6. februārī atklāj jaunā, bet jau daudz pieredzējušā mākslinieka Ērika Apaļā personālizstādi “Ģimene”. Tas ir unikāls, ļoti privāts un neparasts ceļojums personisko un kolektīvo atmiņu uzplaiksnījumos, valodas zīmēs un kino citātos, kas izstāstīts laikmetīgi vizuālās mākslas valodā.
Laines Kainaizes personālizstāde «Pacel acis» - dzīves skaistumu apliecinoša
Gaiša, harmoniska un dzīves skaistumu apliecinoša ir Laines Kainaizes personālizstāde „Pacel acis”, kas tikko vērta vaļā Rīgas Svētā Pētera baznīcā. Tajā skatāmas pēdējo deviņu gadu laikā tapušās gleznas – ainavas, portreti un klusās dabas. Iedvesma tām gūta gan visos Latvijas novados, gan ārvalstīs – Itālijā, Francijā, Portugālē un vēl citviet.
«Zudušo laiku meklējot» – Durbes pilī apskatāma Kuzņecova porcelāna izstāde
Tukuma muzeja Durbes pilī 30. janvārī atklāta plaša Kuzņecova porcelāna industrijas mantojuma izstāde “Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā”, ko papildina eksponāti no Tukuma muzeja un Jaņa Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzeja krātuvēm. Izstāde sniedz ieskatu agrāko laiku priekšmetiskajā godībā, ražotāju tehniskajā un mākslinieciskajā varēšanā un atklāj Kuzņecova porcelāna īpašo vietu cilvēku atmiņās.
Jaunākie
Interesanti