Kultūra / Māksla
Atklās ikgadējo Latvijas Mākslinieku savienības izstādi «Rudens»
Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā 15. novembrī plkst. 17.00  tiks atklāta LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstāde „Rudens 2019. Krāsainā siena. Paaudzes”.
 
Izstādē „Rudens 2019. Krāsainā siena. Paaudzes” piedalīsies profesionāli vizuālās mākslas mākslinieki un šīs nozares vidusskolu un augstskolu studenti. Ekspozīcijā apskatāmos darbus, kas tapuši laika posmā no 2017. līdz 2019. gadam, atbilstoši sev, savai mākslinieciskajai stilistikai un pārliecībai sagatavojuši 70 autori. 
Mūžībā aizgājusi māksliniece Džemma Skulme
9. novembra rītā 94 gadu vecumā mūžībā aizgājusi izcilā latviešu gleznotāja Džemma Skulme, ziņo LTV "Panorāma". Mākslinieces dēls Juris Dimiters apstiprināja Latvijas Radio, ka Džemma Skulme mirusi mājās.
«No realitātes līdz abstrakcionismam» – Kaspara Zariņa izstāde Kuldīgā
Kuldīgas Mākslas namā atklāta gleznotāja Kaspara Zariņa darbu izstāde “No realitātes līdz abstrakcionismam”, kurā eksponēti darbi no diviem cikliem – “Iekšējā balss” un gleznas, kas ilustrējušas Džona Banjana grāmatu “Svētceļnieka taka”. Ilustrācijas novembra beigās nomainīs darbi no šogad tapušā cikla “Prieka gēns”.
Mākslinieks starp atmiņu un iztēli. Izstāde «Pārvietojumi» mākslas stacijā «Dubulti»
Mākslas stacijā "Dubulti" no 8. novembra būs skatāma laikmetīgās mākslas izstāde "Pārvietojumi / Starp atmiņu un iztēli", ko veido seši mākslinieki no Latvijas, Lielbritānijas, Somijas un ASV.  Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" ar izstādi iepazīstina kuratores Vineta Kaulača un Inga Šteimane un mākslinieki Sigita Daugule, Kaisu Koivisto un Kārlis Rekevics.
Neatkarība un neoekspresionisms: izstādē skatāma spilgtākā Atmodas laika māksla
Iedvesmojoties no Atmodas laika notikumiem un par godu Baltijas ceļa trīsdesmitgadei, Mūkusalas Mākslas salona Lielajā un Mazajā zālē izstādē "Dzīvā ķēde"eksponēti 20. gadsimta 80. un 90. gadu mijas darbi no Zuzānu kolekcijas. Kā paziņojumā medijiem norāda organizatori: trauksmainais un pacilājuma pilnais laiks sakrita ar neoekspresionisma uzplaukumu – virzienu, kuram raksturīgs kliedzošs izteiksmīgums un nepabeigtība formveidē, vērienīgums, mitoloģiski un alegoriski sižeti. Daudzslāņaini interpretējamais saturs un nenoteiktība bija piemērots pavadonis politisko pārmaiņu gaisotnē, lai ietērptu sabiedrībā valdošās, taču vēl neizteiktās ilgas pēc neatkarības.
«Sotheby's» šomēnes izsolīs Rotko gleznu
Kompānija “Sotheby's” šomēnes plāno izsolīt vairākus desmitiem miljonu dolāru vērtus mākslas darbus. Starp tiem ir arī pazīstamā un ar Latviju saistītā mākslinieka Marka Rotko darbs.   
FOTO: Atklāta gleznotājas Kristīnes Rublovskas personālizstāde
Piektdien, 1. novembrī, Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) sadarbībā ar “Semarah Hotels” dizaina viesnīcā “Grand Poet Hotel” atklāja jau piekto mākslas darbu izstādi. Šoreiz ikvienam interesentam ir iespēja iepazīties ar LMA šī gada absolventes Kristīnes Rublovskas darbiem personālizstādē “Būtnes”, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Liepājas muzejā atklās Imanta Klīdzēja keramikas un fotogrāfiju izstādi
Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē piektdien, 8. novembrī, atklās keramiķa Imanta Klīdzēja personālizstādi “Tumša saule”. Šajā izstādē ar keramikas un fotogrāfijas starpniecību mākslinieks pievērsies gaismas jēdzienam un tematikai par saules ritējumu, paziņojumā medijiem informē muzeja pārstāvji.
Tobiasa Kaspara «Rudens» – personālizstāde bez neviena sava darba
Ceturtdien, 31.oktobrī, Kim? Laikmetīgās mākslas centrā atklāj mākslinieka Tobiasa Kaspara izstādes “Īpašums” otro daļu “Rudens”. Tā ir kā turpinājums pamestā lauku īpašumā notikušajai izstādei "Vasara", kuras centrā bija dažādu valstu mākslinieku personiskās lietas un mākslas darbi, kas izmantoti arī jaunākajā izstādē.
Ņujorkā atklās cikla «Pārnēsājamās ainavas» noslēdzošo izstādi par «Elles ķēķi»
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) sadarbībā ar "James Gallery" 19. novembrī Ņujorkā atklās vairāku gadu pētniecības un izstāžu projekta “Pārnēsājamās ainavas” noslēdzošo izstādi “Portable Landscapes. Memories and Imaginaries of Refugee Modernism” (“Pārnēsājamās ainavas. Bēgļu modernisms, atmiņas un iztēle”), kuras centrā būs mākslinieku un literātu grupa “Elles ķēķis”, medijus informē LLMC pārstāvji.
Durvis vērusi Maijas Noras Tabakas «Jubilejas izstāde»
5. novembrī 80. jubileju svinēs tautā iemīļotā māksliniece – Maija Nora Tabaka. Māksliniece ir teikusi, ka glezno tikai to, kas viņai patīk, darbos uzburot sirreālu atmosfēru, kurā reālais savijas ar iztēlē dzimušo. Neraugoties uz to, ka ģimenes apstākļu dēļ māksliniece šobrīd neiziet sabiedrībā, galerijā “Daugava” bez gaviļnieces klātbūtnes atklāta Maijas Tabakas “Jubilejas izstāde”.
Rīgā apskatāma mākslinieka Braiena Īno instalācija «77 miljoni gleznu»
Daudziem Braiena Īno vārds asociējas ar viņa radīto un producēto mūziku, tomēr nu jau vairāk nekā pusgadsimtu šis britu multimākslinieks nebeidz pārsteigt arī saviem novatoriskajiem atklājumiem mākslā un dizainā. Viens no viņa darbiem ir atceļojis arī uz Rīgu. Tā ir meditatīva gaismas un skaņas instalācija “77 miljoni gleznu”.
Mākslinieki izstādē Nacionālajā bibliotēkā runās par invaliditāti
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 13. novembrī tiks atklāta mākslas izstāde “Drosme būt”, kuras gaitā sešu nedēļu garumā mākslinieki sadarbosies ar nevalstiskajām organizācijām, lai runātu par invaliditāti un ar to saistītiem jautājumiem, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Līdz 15. novembrim var balsot par labāko Ziemeļvalstu un Baltijas jauno mākslinieku
Ir sācies tiešsaistes balsojums konkursā par Ziemeļvalstu un Baltijas Jaunā mākslinieka balvu ("Nordic & Baltic Young Artist Award"), kura mērķis ir noteikt spožākos jaunos talantus Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā. Ikvienam ir iespēja izvēlēties savu favorītu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas un līdz 15. novembrim nobalsot par kādu no 300 mākslas darbiem balvas mājaslapā, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Jaunākie
Interesanti