Kultūra / Māksla
Ginta Gabrāna jaunākā izstāde – nākotnes mākslas burvīgais vēstnesis
21. jūnijā Mākslas stacijā "Dubulti" tika atklāta Ginta Gabrāna jauno darbu personālizstāde "Fināla lielā atklāšana". Izstāde līdz 13. septembrim risināsies Mākslas stacijas telpās, Jūrmalas pilsētvidē un kā papildinātās realitātes lietotnes "SAN" projekts – visā Latvijas teritorijā, turklāt reizi mēnesī būs arī ekskursijas, kurās mākslinieks ir solījies piedalīties. Latvijas Radio 3 "Klasika" Lienes Jakovļevas personā bija klāt izstādes atklāšanas brīdī, uzrunājot gan pašu mākslinieku Gintu Gabrānu, gan izstādes kuratori Ingu Šteimani.
Lizumā atjauno Tautumeitas skulptūru
70 gadus Gulbenes novada Lizuma pagasta centrā slejas skulptūra ''Tautumeita''. Vietējiem ļaudīm tā jau kļuvusi par vienu no kopienas identitātes zīmēm, kas apvīta dažādām leģendām. Lai to atjaunotu, vietējie iedzīvotāji cītīgi ziedojuši līdzekļus, un nu restaurācijas process sācies.      
Mākslinieces Ilzes Aulmanes darbs «Varbūt palikušas 35 vasaras» ceļo uz izstādi Ogrē
Māksliniece Ilze Aulmane savu Latvijas Mākslas akadēmijas maģistres diplomdarbu “Varbūt palikušas 35 vasaras” radīja akadēmijas gleznotavā – pašā jumta korē. Darbam bija vajadzīgs plašums un sasaiste ar dabu. Akadēmijas atzinīgais novērtējums saņemts, un tagad darbs aizceļo uz Ogres Kultūras centra izstādi “Ceļojums dabas kultūrā”.
Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā atklās Romualda Geikina personālizstādi
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 4. stāva izstāžu zālēs iekārtota jauna ekspozīcija – Romualda Geikina retrospektīvā personālizstāde “Konverģence. Gleznas un akvareļi”. Tās nosaukums raksturo mākslinieka daiļradi un spēju brīvi interpretēt dažādu laikmetu kultūru, mākslas virzienus un paņēmienus. Tā kā mākslinieks savulaik Latvijas Mākslas akadēmijā studējis scenogrāfiju, viņa darbu kompozīcijās un sižetos pamanāms režisora pieskāriens.
FOTO: Māksliniece Ilze Akselrode un viņas vēja izjūta. Izstāde Liepājā
Starp jēdzieniem “vējš” un “Liepāja” var likt vienlīdzības zīmi. Vējš te ir vienmēr, pat bezvējā, tikai tad tas kļūst maigs un gandrīz nemanāms, tomēr tas ir. Liepājnieki jums to apstiprinās. Bet mākslinieces Ilzes Akselrodes izstādē “Liepājas vēju izjūta” šo vēju var arī ieraudzīt.
Grāmatas kā mazās formas glezniecība. Saruna ar Lindgrēnes balvai nominēto mākslinieci Gitu Treici
Papīra pavēlniece – tā varētu teikt par mākslinieci Gitu Treici. Viņas spilgtās grāmatu ilustrācijas top nevis datorā, bet uz papīra un ar papīru – grāmatu lappusēs redzamie tēli nereti pirms tam tiek plēsti, līmēti, mērcēti, apgleznoti un slīpēti. Katrai grāmatai viņa meklē savu pieeju un ilustrācijas sauc par mazās formas glezniecību. Par savu veikumu bērnu grāmatu mākslā Gita Treice jau otro gadu pēc kārtas nominēta starptautiskajai Astridas Lindgrēnes balvai.
FOTO: Vai pulkvedim kāds rakstīs? Pastkastīšu izstāde Liepājā
“Tikai no tevis nav vēstules,” dzied kādā dziesmā. Varētu šķist – kam gan tagad, elektronisko vēstuļu un ziņapmaiņas rīku laikā, var būt interesantas pastkastītes? Māksliniekiem. Par to var pārliecināties izstādē “Pastkastītes” Liepājas tirdzniecības namā “Kurzeme”.
Kas jauns Rīgas Porcelāna muzejā – iestāde pēc renovācijas atkal gaida apmeklētājus
17. jūnijā pēc renovācijas un pārbūves darbiem durvis apmeklētājiem vērs Rīgas Porcelāna muzejs, kas atrodas Vecrīgā, Konventa sētā, un kam šogad aprit 20. jubileja. Līdz šim muzejs darbojās pagrabstāvā, bet pēc pārbūves tas ieguvis papildu platību arī pirmajā stāvā, kur izveidots jauns muzeja ieejas mezgls, kā arī telpas radošajām aktivitātēm. Arī pagrabstāvā esošās ekspozīciju zāles ir atjaunotas un nomainīti vitrīnās skatāmie priekšmeti.
«Sūnu ciema zēnu» 80. gadskārtā Laimes lācis atdzīvojas studentu ilustrācijās
Pašizolācijas laiks Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem  un absolventiem sagādāja jaunus pārbaudījumus, jo bija jāstrādā mājās. Tas pavēra ceļu dažādiem eksperimentiem un fantāzijām, arī par Laimes lāci. Tieši tā nosaukta jauno ilustratoru izstāde, kas no 16. jūnija aplūkojama Andreja Upīša memoriālajā muzejā un kas veltīta rakstnieka stāsta “Sūnu ciema zēni” 80. gadskārtai.
VIDEO: Atklāj tēlnieka Aigara Bikšes mediķiem veltīto skulptūru
No 16. jūnija pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja aplūkojams jauns pilsētvides mākslas objekts. Tā ir tēlnieka Aigara Bikšes veidota sešus metrus augsta skulptūra “Mediķi pasaulei”. Tās autors to ir veltījis medicīnas darbiniekiem, pateicībā par darbu Covid-19 krīzes laikā.
«Spēles Dieva dārzos» – kultūras namā «Ziemeļblāzma» skatāma dabas mākslas izstāde
Uz filozofiskām pārdomām par dabu un cilvēka vietu tajā rosina jaunā izstāde “Spēles Dieva dārzos”, kas no 16. jūnija skatāma kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Tās autori ir divi mākslinieki Sanda Zeme un Jānis Gutāns-Grasis, kuri abi ir tā dēvētās zemes mākslas pārstāvji. Latvijā tas ir vēl joprojām reti izplatīts žanrs, savukārt daudzviet citur pasaulē gana aktuāls. Kaimiņvalstī Lietuvā, piemēram, jau 15 gadus notiek zemes mākslai veltīti festivāli.
Jaunākie
Interesanti