Kultūra / Māksla
«Mākslai vajag telpu» atklāj metālmāksliniekam Jurim Gagainim veltītu izstādi
Turpinot izstāžu ciklu “Latvijas Mākslas akadēmijai 100”, Esplanādē fonda “Mākslai vajag telpu” vasaras mājā 16. jūlijā tiek atklāta metālmāksliniekam Jurim Gagainim veltīta izstāde, kuru veido dizainere Liene Jākobsone kopā ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem – Rūtu Jumīti un Alvi Berngardu. Izstāde apskatāma līdz 26. jūlijam.
Purvīša balvai izvirza Ingu Melderi un Daci Lielo
Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 1. aprīļa līdz 30. jūnijam (2019. gada otrajā ceturksnī), neatkarīgo ekspertu darba grupa nākamajai Purvīša balvai, kura tiks pasniegta 2021. gada aprīlī, ir nominējusi divas autores - Ingu Melderi un Daci Lielo.
Mūžībā aizgājusi tekstilmāksliniece Aija Baumane
Piektdien, 12. jūlijā, mūžībā aizgājusi Latvijas tekstilmāksliniece un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) profesore Aija Baumane (13.03.1943. - 12.07.2019.), informē Latvijas Mākslinieku savienībā (LMS).
Jaunatvestie Rotko oriģināldarbi veido vienotu retrospektīvu ekspozīciju
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā 12. jūlijā durvis ver piecu līdz šim Latvijā neredzētu izcilā mākslinieka darbu ekspozīcija no viņa mantinieku - meitas Keitas Rotko-Prizelas un dēla Kristofera Rotko kolekcijām. Jaunatvestie darbi zināmā mērā ir līdzīgi un veido vienotu retrospektīvu ekspozīciju, kurā skatāmi visi Rotko periodi, gan reālistiskais, gan sirreālisms, gan multiforma, gan klasiskais, taču, kā atzīst ekspozīcijas veidotāji, izvietot visus periodus vienā zālē nav bijis vienkārši.
Uz Daugavpili atvesti jauni Marka Rotko oriģināldarbi, arī pašportrets
Uz Daugavpili atvesti jauni Marka Rotko oriģināldarbi. Starptautiskais Marka Rotko mākslas centrs gatavojas jaunās ekspozīcijas atklāšanai šo piektdien, kad, klātesot Daugavpilī dzimušā, pasaules slavu ieguvušā amerikāņu abstraktā ekspresionista pārstāvja meitai Keitai Rotko-Prizelai, ar publisku diskusiju un koncertu atklās jaunu Marka Rotko oriģināldarbu ekspozīciju Latvijā.
Jūtu un porcelāna trauslums Alises Mediņas izstādē
Cilvēka emocionālās pasaules trauslumam savā jaunajā izstādē „Fragile. Trausls” pievēršas māksliniece Alise Mediņa. Izstāde ir trausla arī burtiskā nozīmē, jo līdzās gleznām redzams jaunums mākslinieces daiļradē, un tie ir porcelāna objekti. Keramika Alisi Mediņu interesēja arī agrāk, bet tagad ar to viņu var strādāt daudz meistarīgāk, jo tikko Mākslas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu keramikā.
Vai viegli būt jaunam māksliniekam? Ieskats divās jaunās izstādēs
Cik viegli vai grūti būt jaunam māksliniekam? Kādi šķēršļi visvairāk jāpārvar, lai realizētu savu ieceri un nonāktu līdz pirmajai personālizstādei? 10. jūlijā Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) un jauno mākslinieku atbalstītājs “Semarah Hotels” organizē diskusiju par šo tēmu, atklājot studentes Agates Bernānes personālizstādi. Tikmēr provokatīvu izstādi Rīgas cirka Ziloņu mājā sarīkojusi jaunā māksliniece Agate Lielpētere – izaicinot skatītāju aplūkot cilvēku iegūtos zilumus grafiku sērijā “Līdz kāzām sadzīs” un padomāt par jaunībā gūtajiem zilumiem arī pārnestā nozīmē.
Atklāts vērienīgais Cēsu Mākslas festivāls
Jau trīspadsmit gadus Cēsu Mākslas festivāls ir neatņemama un spilgta sastāvdaļa Latvijas laikmetīgās mākslas ainavā. Šogad festivāls solās būt tik vērienīgs kā nekad, pievienojot arī pavisam jaunu mākslas telpu – topošo Cēsu Laikmetīgās mākslas centru.
Dabas velšu papiruss – ierāmēts Ērikas Zuteres mākslas izstādē
Izstādē “Šķērsgriezums” tekstilmāksliniece Ērika Zutere atklāj papirusa glezniņas, darinātas no augļu un dārzeņu papirusa. Zutere ir vienīgā tekstilmāksliniece Baltijā, kas izmanto augļu un dārzeņu papirusu – Senās Ēģiptes papīru, mākslā. Līdzīgus mākslas darbus rada mākslinieki no Amerikas un Vācijas.
Topošie izstāžu kuratori aicina uz starpdisciplināru izstādi «Viesmīlība» Kuldīgā
Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) un Kuldīgas Mākslinieku rezidence aicina uz projekta ”Viesmīlība" izstādes atklāšanu Kuldīgas Mākslinieku rezidences telpās 6. jūlijā plkst. 18.00. Izstāde tapusi kā topošo kuratoru radoša pētījuma rezultāts, kurā būtiska nozīme bijusi mijiedarbei ar vietējiem iedzīvotājiem, ieskatoties aiz Kuldīgas tūrisma „fasādes”.
Laikmetīgi, konceptuāli un idejās ietilpīgi darbi jauno stikla mākslinieku izstādē
Stikls ietver sevī vairākus slāņus, patīk, ja stiklu nevar atpazīt kā stiklu, atzīst izstādes „BAMA1K” veidotāji. Mencendorfa namā atklāta jauno stikla mākslinieku darbu izstāde. Tajā aplūkojami gan Latvijas  Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nozares studentu, gan diplomandu darbi. Izstādē redzami laikmetīgi un konceptuāli, idejās ietilpīgi un daudznozīmīgi stikla darbi.  Turklāt vienā no zālēm savu pirmo personālizstādi sarīkojusi studente no Rumānijas Alīna Marija Dobrica.
Jaunākie
Interesanti