Kultūra / Māksla
Izstādi «Nākotnes valsts» atklāj «Arsenālā»
Izstāžu zālē "Arsenāls" šodien atklās izstādi "Nākotnes valsts". Tajā piedalās aptuveni 20 pazīstami mākslinieki, kuri aicināti iztēloties, kāda varētu būt pasaule vai Latvija tuvākā vai tālākā nākotnē.
Zanes Zelmenes izstāde - iespēja nokļūt sapņu pasaulē
Iekļūt sapņu pasaulē, staigāt pa mākoņiem un lidot – to visu varēs izbaudīt Zanes Zelmenes izstādē „Simulacrum”, tiesa gan – virtuālajā realitātē. Izstādi atklās rīt mākslas galerijā „RIX-C”. Zanei Zelmenei ir raksturīgi eksperimentēt ar dažādām jaunajām tehnoloģijām, un šoreiz viņa tās izmantojusi, lai vizualizētu savus sapņus. Māksliniecei tie ir ļoti krāsaini un tēlaini, un, lai arī skatītājs tajos varētu iekļūt, viņam būs tikai jāuzliek virtuālās realitātes maska un jānodrošinās ar tālvadības pulti.
Jūgendstila muzejā atklāj suņiem veltītu izstādi
Muzejā „Rīgas Jūgenstila centrs” no 9.februāra līdz 18.martam atklāta tematiska izstāde „Suns mākslā no jūgendstila līdz mūsdienām”, veltīta jaunajam Dzeltenā suņa gadam, kas pēc ķīniešu kalendāra sākas 15.februārī. Izstāde iepazīstina ar cilvēka labākā drauga – suņa – atveidojumu porcelānā, metālā, kokā un izšuvumos. Tajā var novērot, ka viens no visbiežāk atveidotajiem suņiem dažādos priekšmetos ir taksis. Līdzās tam izstādē īpaši izceļas sunītis Bonza, kura popularitāte visaugstāko vilni sita pagājušā gadsimta 20. un 30.gados.
Jāns Tomiks pēc 10 gadu prombūtnes atgriežas Rīgā ar izstādi
Viens no starptautiski pazīstamākajiem igauņu māksliniekiem Jāns Tomiks Rīgā atgriežas pēc desmit gadu ilgas prombūtnes. No 15. februāra līdz 12. aprīlim Mūkusalas mākslas salonā būs skatāma viņa otrā personālizstāde „Žestu teātris”. Izstādes kurators ir latviešu mākslas kritiķis Andris Brinkmanis.
Pelēkais ir visu krāsu mudžeklis - Mārītes Guščikas izstāde «Dzīvžogs»
Pelēkais ir visu krāsu mudžeklis – par to pārliecināta gleznotāja Mārīte Guščika, kuras rokrakstā dominē abstraktas kompozīcijas un kura savos darbos atklāj smalkas nianses citiem šķietami drūmajās krāsās. Šonedēļ galerijā “Māksla XO” ir atklāta  mākslinieces jaunākā personālizstāde “Dzīvžogs”.
Liepājā izstāda muzeja mākslas kolekciju
Liepājas muzejā šonedēļ atklātas divas jaunas izstādes – viena veltīta fotomākslinieka Huberta Stankeviča 90. jubilejai, un tajā apskatāmas viņa dzīves laikā neizstādītas lielformāta fotogrāfijas, savukārt otra izstāde “Liepājas māksla. 100 gadi” veidota no muzeja krājuma kolekcijas, interesentiem ļaujot izsekot vietējās mākslas dzīves norisēm no Latvijas brīvvalsts laikiem līdz mūsdienām.
Pīgožņa balvas izstādei atlasīti 137 darbi
Šogad „Jāzepa Pīgožņa balva Latvija ainavu glezniecībā” pulcējusi 149 māksliniekus, kas žūrijas vērtējumam iesniedza 264 mākslas darbus. „Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” žūrija izstādei izraudzījusi 112 autoru 137 darbus.
«kim?» atklāj šī gada pirmo izstāžu ciklu ar trim izstādēm un performancēm
"kim?" Laikmetīgās mākslas centrs ielūdz uz 2018. gada pirmā izstāžu cikla atklāšanu ceturtdien, 15. februārī plkst. 19.00, kurā ar divu performanču norisi tiks atvērtas trīs izstādes. Linas Lapelītes performance “Piruete” norisināsies atklāšanas vakarā plkst. 20.00, tai sekos Fēliksa Kalmensona performance “Vienmēr sāksies šovakar” ar sākumu plkst. 20.30.
Tēmu un materiālu daudzveidība jaunajā Jūrmalas muzeja sezonā
15. februārī plkst. 17.00 - 19.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori), uzsākot kārtējo izstāžu ciklu, atklāšanas svētki tekstilmākslinieces Anneles Slišānes izstādei “100 deči Latvijai”, 1. Starptautiskajai akvareļu izstādei un gleznotājas Baibas Rēderes personālizstādei “Tur = tepat. Tālu = Tuvu”.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti