Kultūra / Māksla
Mākslinieks Raitis Šmits: Zaļā ir vispretrunīgākā krāsa
“Festivāla tēma ir "Zaļš/Atmaskots" jeb atmaskots zaļais. Runa ir par krāsu, par krāsas nozīmi - gan semantisko, gan politisko, gan krāsu kā izteiksmes līdzekli mākslā, krāsu, kas ir dabā klātesoša,” Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” par šīgada RIXC Mākslas un zinātnes festivālu stāsta Raitis Šmits, vienlaikus norādot, ka zaļā ir vispretrunīgākā krāsa.
Rozentāla skolas absolventi izstāda darbus Centrāltirgū
No 5. līdz 12. jūlijam Rīgas Centrāltirgus piena paviljonā būs apskatāma profesionālās izglītības kompetences centra “Nacionālā mākslu vidusskola” struktūrvienības “Jaņa Rozentāla Mākslas skola” 4. kursa audzēkņu diplomdarbu izstāde „4K 2019”. Izstādē būs redzami 24 audzēkņu darbi deviņās specializācijās - glezniecībā, grafikā, tēlniecībā, foto, video, animācijā, programmēšanā, 3D modelēšanā un 3D animācijā.
Personības dzīles Agates Apkalnes personālizstādē Kalnciema kvartālā
Gleznotāja Agate Apkalne savus jaunākos darbus apvienojusi gleznu personālizstādē, kas Kalnciema kvartāla galerijā būs skatāma no 8. jūlija līdz 3. augustam. Personālizstādē māksliniece ved skatītāju savas personības dzīlēs, kur vētras mijas ar mieru un klusumu, melanholija – ar harmoniju, bezgalīgi meklējumi ar laimīgiem atklāsmes brīžiem. Izstādi var uztvert kā ceļojumu, kurā iepazīt sevi, turklāt rēķinoties ar freidisko konceptu, ka sevis izzināšana cilvēku pārveido, izstādi raksturo mākslas zinātniece un kritiķe Aiga Dzalbe.
Rīgas Biržā jūlijā atklās divas jaunas izstādes
Mākslas muzejā “Rīgas birža” jūlijā tiks atklātas divas jaunas izstādes. No 12. jūlija Boses zālē pirmoreiz skatītājiem būs iespēja iepazīties ar unikālām 19. gadsimta vidū radītajām mākslas darbu fotogrāfijām no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) bibliotēkas krājuma. Savukārt no 20. jūlija muzejā būs skatāma izstāde “Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija”. Abas izstādes varēs aplūkot līdz 15. septembrim.
Jaunie mākslinieki radījuši izstādi, iedvesmojoties no mākslinieka Aleksandra Stankeviča darbiem
Izstāžu ciklā „Latvijas Mākslas akadēmijai 100” šodien, 2. jūlijā, atklāj izstādi „Aleksandrs Stankecičs, Rūta Briede un Evija Pintāne, Svens Neilands un Anna Zvaigzne” . Izstādes norises vieta ir ''Mākslai vajag telpu'' Vasaras māja, kas šogad novietota Esplanādē. Jaunie grafiķi izveidojuši bišu šūnu galeriju, kurā iedvesmoti atklāj Aleksandra Stankeviča daiļrades daudzpusību.
Kuldīgā izstādīs Leipcigas mākslinieku darbus
No 6. jūlija līdz 11. augustam Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā būs skatāma izstāde ”Leipcigas pleijliste”. Izstādes mērķis ir sniegt nelielu ieskatu Leipcigā dzīvojošo un strādājošo mākslinieku daiļradē.
Liepājā skatāma unikāla Žana Kokto grafikas izstāde
26. jūnijā plkst. 18 Liepājas muzejā atklās franču grafiķa, rakstnieka un režisora Žana Kokto līdz šim neeksponētu grafiku izstādi “Žans Kokto. Līniju māksla”, kas tapusi sadarbībā ar izstāžu kompāniju "Art Expo", informē Liepājas muzejs.
RIXC Mākslas un zinātnes festivāls šogad atmaskos «zaļo»
No 4. līdz 6. jūlijam Rīgā notiks ikgadējais RIXC Mākslas un zinātnes festivāls, kas šogad aktualizē mūsdienās tik populāro tēmu – “zaļš”, tiecoties atklāt šīs krāsas un dzīvesveida simbola daudzās un dažādās šķautnes, informē festivāla rīkotāji. 
Raiņa un Aspazijas muzejā atklās izstādi «Aspazija. Vētra»
5. jūlijā plkst. 17 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (Jāņa Pliekšāna iela 5/7, Jūrmalā) tiks atklāta izstāde "Aspazija. Vētra", kura vēstīs par Aspazijas personības un daiļrades "vētrainajām šķautnēm", uz cilvēktiesībām orientēto ideju novitāti un šo ideju pārmantojamību un aktualitāti mūsdienās, informē Memoriālo muzeju apvienība.
Vīrieša vērtējums par feminisma izstādi «Euro Femmes»
Viena no apspriestākajām šā brīža mākslas izstādēm Rīgā ir izstāžu zālē skatāmā feminisma mākslinieču izstāde "Euro Femmes". Piedāvājam iepazīties ar vīrieša - izstādes apmeklētāja Kaspars Daugaļa - viedokli. 
Rotu, gleznu un skulptūru izstādes Cēsīs
Cēsīs šajā nedēļas nogalē būs skatāmas trīs jaunas izstādes. Divas no tām – “Tikšanās Cēsīs. B11” un Latvijas rotu mākslas biedrības izstāde “A Priori” – no šodienas skatāmas Cēsu izstāžu namā. 12 dažādus māksliniekus vienā izstādē piedalīties aicinājusi mākslas vēsturniece Baiba Eglīte. Viņus visus vieno Jaņa Rozentāla mākslas skolas viena klase.
Jaunākie
Interesanti