Kultūra / Māksla
Berlīnē atklāts nākotnes muzejs ar Latvijas mākslinieku Šmitu instalāciju
Berlīnē nākotnes muzeja “Futurium” lielās atklāšanas ietvaros 5. septembrī tika atklāta arī izstāde, kurā par daļu no “Futurium” pastāvīgās ekspozīcijas kļūs mākslinieku un jauno mediju kultūras centra RIXC dibinātāju Rasas Šmites un Raita Šmita instalācija "Biotricity – baktēriju laiks", paziņojumā medijiem informē RIXC pārstāvji.
Voldemārs Johansons un viņa «Haosa kinematēka»
Kultūras foruma "Baltā nakts" ietvaros 7. septembrī no plkst. 21.00 līdz 3.00 laukumā pie kinoteātra “Splendid Palace” uz eksperimentālu seansu un skaitliski modelētu formu veidošanas laboratoriju aicina mākslinieks Voldemārs Johansons. "Visam pamatā ir mana ilgstošā interese par dažāda veida nelineārajām parādībām, kas novērojamas mums apkārt dabā - tās ir organiskas dabas formas, ko iespējams aprakstīt ar pavisam racionālām metodēm," skaidro mākslinieks.
Vitolds Kucins izstādē piedāvā redzējumu par Lamanša šauruma ģeogrāfisko izveidošanos
Eiropas Savienības mājā Aspazijas bulvārī kopš 2. septembra iespējams iepazīt mākslinieka Vitolda Kucina variāciju par Lamanša šauruma ģeogrāfisko izveidošanos. Izstādē “Lamanša kods” piedāvātas glezniecības refleksijas par aizvēsturisko periodu, kad Lielbritānija atdalījās no pārējās Eiropas – tajās risinātas arī domu paralēles ar notiekošo Eiropā mūsdienās.
Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls ar tēmu «Paradīzes putnu dārzs»
Septembra sākumā jau par tradīciju var uzskatīt Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivālu, kas ar lielu vērienu notiek Latvijas Dzelzceļa muzejā. Arī šonedēļ, nu jau sesto reizi, notiks daudzu skatītāju tik iemīļotais festivāls, vienkopus pulcējot vairāk nekā 60 mākslinieku darbus no astoņām valstīm. Visa centrā, kā allaž, būs leļļu māksla, bet šogad tā īpaši bagātīgi savīsies ar citu žanru mākslas darbiem – gleznām, grafikām, tēlniecību, tekstilmākslu, arī floristiku. Šī gada tēma ir – „Paradīzes putnu dārzs”.
Dzintaru pludmalē skatāma brīvdabas tēlniecības izstāde
Dzintaru pludmalē vasaras nogalē skatāma retrospektīva tēlniecības projekta "Mākslas liedags. Atspulgi" izstāde, kas turpina skulpturālo objektu izstāžu tradīciju pludmalē un ir atskats uz paveikto iepriekšējos trīs gados, informē izstādes veidotāji.
Galerijā «Māksla XO» skatāma izstāde «Kā Marko Meetamms satika Helēnu Heinrihsoni»
Kad pēc teju 20 gadu neredzēšanās divas radošas personības satiekas, prieks par to pārtop kopizstādē. Runa ir par mūsu gleznotāju Helēnu Heinrihsoni un skandalozo igauņu mākslinieku Marko Meetammu, kuri galerijā “Māksla XO” iekārtojuši izstādi “Kā Marko Meetamms satika Helēnu Heinrihsoni”. Kā mākslinieki atzina, izstāde ir par vēlmi “savienot nesavienojamo”.
«Jūras vārtos» atklās izstādi «#zvejniekadels»
30.augustā Ventspilī, "Jūras vārtos" plašākas publikas vērtējumam tiks nodots radošās trijotnes – mākslinieces Sandras Krastiņas, aktiera Viļa Daudziņa un fotogrāfa Jāņa Deinata – kopdarbs “#zvejniekadels”.
Jaunie mākslinieki uzņemas iniciatīvu un atklāj izstādi «Boļševičkas» angārā
Ierastā kārtība ir, ka mākslinieku izstādes veidošanai uzrunā kāds mākslas galerijas vadītājs vai kurators. Dažkārt uz to var nākties gaidīt ilgi vai varbūt nesagaidīt vispār. Septiņi vēl topoši mākslinieki no Mākslas akadēmijas nolēmuši iet citu ceļu un visu darīt paši. Viņi paši atraduši izstādes telpas, tās iztīrījuši un iekārtojuši, un paši pēc tam arī radījuši darbus izstādei.
Latvijas Mākslas akadēmija atklāj studiju gadu
Ar svinīgu imatrikulāciju jeb personu ierakstīšanu augstskolas studējošo sarakstā 26.augustā dots starts jaunajam mācību gadam Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA). Kā pirmkursnieki studijas sāk 120 bakalaura un 100 maģistra programmu studenti, kā arī 10 doktoranti.
Spilgts domu maratons. Ieskats Sandras Vingres izstādē Liepājā
Ģeometriski skaidras līnijas, spilgtas krāsas, nedaudz “plakātiska” gleznošanas maniere – tā ir tikai mākslinieces Sandras Vingres vizuālās valodas daļa. “Kluso domu maratons” – tā viņa nosaukusi savu izstādi, kura šobrīd skatāma Liepājas muzejā.
«Kim?» Laikmetīgās mākslas centrs svin desmitgadi
Augustā “Kim?” Laikmetīgās mākslas centrs svin savu desmitgadi, 22.augustā atklājot vairākas izstādes, ko papildinās performatīvs pasākums “Kim? X” atklāšanas vakara izskaņā Tallinas kvartālā.
Mākslas atkritumu piesārņojums. Recenzija par izstādi «Atmiņu jūra»
Globālā sasilšana ir viena no mūsdienu pamattēmām, kuru nākas apdomāt itin bieži. Eksperti un viņu fani sociālajos tīklos runā par briestošām problēmām, un noskaņas ir gluži kā apokalipses priekšvakarā. Ir jābūt ļoti labticīgam, lai notiekošajā nemanītu baiļu uzkurināšanu; vai, izsakoties citādi, domāšanu par ekoloģiskām problēmām pavada bailes, neziņa un raizes. Tāpēc dabiski rodas jautājums, kādēļ tas tā ir.
Tapušas Latvijā pirmās kinglas – kinētiskās gleznas
Netālu no Sabiles darbojas mākslas dārzs ar nosaukumu “Nekurienes vidū”. Saimnieks savus darbus sauc par tumsas un gaismas bērniem. Lai gan dārzam pamati likti jau 1996. gadā un mākslinieks piedalījies daudzās izstādēs, tikai tagad viņš atvēris savu pirmo personālizstādi ar Latvijā pirmajām kinētiskajām gleznām jeb kinglām, kas redzamas un sajūtamas tikai tumsā.   
FOTO un VIDEO: Rūmenes muižā atklāta pirmā «Tukku Magi» izstāde
Atklājot vērienīgo “Tukku Magi” projektu, Rūmenes muižas renovētajā mākslas un sarīkojumu telpā vienu nedēļu, no 20. līdz 25. augustam, apskatāma izstāde “Bez fetiša / Without Fetish”, kas jau raisījusi Latvijas mākslinieku un ārvalstu viesu interesi, informē izstādes veidotāji.
Jaunākie
Interesanti