Kultūra / Māksla
Laines Kainaizes personālizstāde «Pacel acis» - dzīves skaistumu apliecinoša
Gaiša, harmoniska un dzīves skaistumu apliecinoša ir Laines Kainaizes personālizstāde „Pacel acis”, kas tikko vērta vaļā Rīgas Svētā Pētera baznīcā. Tajā skatāmas pēdējo deviņu gadu laikā tapušās gleznas – ainavas, portreti un klusās dabas. Iedvesma tām gūta gan visos Latvijas novados, gan ārvalstīs – Itālijā, Francijā, Portugālē un vēl citviet.
«Zudušo laiku meklējot» – Durbes pilī apskatāma Kuzņecova porcelāna izstāde
Tukuma muzeja Durbes pilī 30. janvārī atklāta plaša Kuzņecova porcelāna industrijas mantojuma izstāde “Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā”, ko papildina eksponāti no Tukuma muzeja un Jaņa Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzeja krātuvēm. Izstāde sniedz ieskatu agrāko laiku priekšmetiskajā godībā, ražotāju tehniskajā un mākslinieciskajā varēšanā un atklāj Kuzņecova porcelāna īpašo vietu cilvēku atmiņās.
Latviešu kultūra nepieder tikai mums – latvietis Šveicē atver īpašu mākslas galeriju
Pēc 17 darba gadiem Šveices Nacionālajā muzejā latvietis Uldis Mākulis aizgājis no stabila, labi apmaksāta darba un uzsācis, kā pats teic, ko visai pārgalvīgu – Cīrihē atvēris savu galeriju “ARS28”, kurā plānots popularizēt Baltijas valstu mākslu, uzsvaru liekot uz laikmetīgo mākslu. Pirms dažām dienām, viesojoties Šveicē, galeriju apmeklēja un savu atzinību izteica arī Latvijas prezidents Egils Levits ar kundzi Andru.
Gaismas ņirboņa un krāsu labirints – gleznotājas Kutepovas izstādē «Redzējumi»
Šajā pelēcīgajā laikā spilgtu toņu kontrastu lādiņu no 31. janvāra iespējams gūt Rīgas Mākslas telpā, kurā iedzīvojušies gleznotājas Kristīnes Kutepovas deviņu gadu laikā tapušie darbi – krāsaini gan formas, gan satura ziņā, ģeogrāfiskā izteiksmē virzoties no Carnikavas pļavām un grāvju tērcēm līdz Indijas tempļiem un karstuma piepildītās askēzes. 
Aicina pieteikt darbus keramikas konkursa izstādei «Martinsona balva»
Latvijas Laikmetīgas keramikas centrs sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru izsludina pieteikšanos starptautiskajā keramikas konkursa izstādē “Martinsona balva”, kas notiks III Latvijas keramikas biennāles laikā, medijus informē Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pārstāvji.
Bulduros atklāta Jaungada izstāde «Līdz baltajām pelītēm»
Sagaidot ķīniešu Žurkas gadu, Bulduru Izstāžu namā aizvadīts tradicionālais Jaungada pasākums – karnevāls un izstādes “Līdz baltajām pelītēm” atklāšana. Izstādes eksponāti ir karnevāla dalībnieku tematiskie mākslas darbi, kurus no 28. janvāra izstādē var aplūkot ikviens interesents.
Jaunākie
Interesanti